У Дніпропетровську виселяють лікарню, щоб віддати будівлю УПЦ (МП)
За останній рік це буде третій соціальний об’єкт, який віддають цій конфесії. Влада зазначає: закриття лікарні назріло, бо вона малофункціональна і погано оснащена.
Міська лікарня № 10 – у самому серці Дніпропетровська. Вона обслуговує мешканців центрального Жовтневого району. У Департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської міськради нагальне закриття закладу пояснюють оптимізацією в медичній галузі.
Лікарню ліквідують разом зі стаціонаром на сто терапевтичних ліжок, натомість при поліклініці відкриють сто місць для денного перебування хворих. Лікуватись стаціонарно мешканці району будуть в іншій лікарні, 16-й, сказала в інтерв’ю Радіо Свобода заступник начальника відомства Олена Лугова. Та лікарня віддалена від центру міста.
«Ті цілодобові ліжка, які були в складі 10-ї лікарні, місту утримувати нераціонально. Адже заклад маленький, малопотужний, слабко оснащений – і якість медичних послуг для населення дуже низька», – зазначила посадовець.
Назрівають тривалі дебати – депутат. Поліклініка лікарні № 10, куди переведуть частину персоналу У комісіях міськради, де наразі обговорюється проект остаточного рішення щодо лікарні, в ефективності такого кроку сумніваються. За останній рік це буде третій соціальний об’єкт, який влада передає церкві, каже депутат міськради Сергій Воробйов.
«Лікарня в центрі міста. Її історія, мабуть, найбільш суперечлива. Колись у приміщенні був собор. Будівлю передадуть церкві, але депутати це сприймають неоднозначно. Будуть ще тривалі дебати», – зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода депутат міськради.
Споруду кардинально перебудували за радянських часів – історик. У Дніпропетровській єпархії УПЦ (МП) питання щодо будівлі наразі не коментують. Поки, кажуть, на руках не мають ніяких офіційних документів. Проте не приховують: Успенська церква була візитівкою імперського Катеринослава, і священики конфесії давно виношують плани з реконструкції.
Дніпропетровські історики не беруться аналізувати правомірність планів священиків, однак зазначають: на місці лікарні свого часу й справді був храм. Зараз про це нагадують тільки паперть та бічні вікна. Споруду кардинально перебудували за радянських часів, зауважує кандидат історичних наук Максим Кавун.
«Успенська церква – це четвертий кам’яний храм Катеринослава, – каже він. – Він був закладений в 1839 році, проіснував до 1936 року. Тоді було ухвалене рішення ліквідувати дзвіницю, маківки і будівля була пристосована під суспільні потреби».
Остаточне рішення щодо лікарні мають ухвалити депутати Дніпропетровської міськради. В останні півроку УПЦ (МП) у Дніпропетровську зі скандалами вже стала власником двох суспільно важливих будівель: інтернату для дітей із особливими потребами та органного залу.
Юлія РАЦИБАРСЬКА
Джерело: "Радіо Свобода"