реклама партнерів:
Головна » У Києві старовинний Поділ буде оновлено

У Києві старовинний Поділ буде оновлено


Коментарі: 1 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Фахівці містобудівної ради узгодили концепцію реставрації, реконструкції інженерних мереж та впорядкування Андріївського узвозу, Контрактової площі, вулиці Сагайдачного.
Потім розробку мають винести на громадське обговорення та засідання міської і районної рад, щоб закласти до бюджетів потрібні суми. Зодчі пропонують зробити Андріївський узвіз пішохідним, привести до ладу тротуари, сходи та майданчик поблизу Андріївської церкви. На Контрактовій площі планують збудувати комплекс Гесте, Міську ратушу та Козацький магістрат і пам'ятник Петру Могилі. Загальну вартість робіт попередньо оцінюють майже у два млрд грн.
Столичні архітектори розробили концепцію реставрації, реконструкції інженерних мереж та впорядкування Андріївського узвозу, Контрактової площі, вулиці Сагайдачного. При цьому передбачено звільнити ці території від генделиків та яток-розливайок.
За словами головного архітектора “УкрНДІпроектреставрації” Олега Раужиса, наразі завершено попередній етап. “Тобто вивчено стан споруд, територій, інженерії, археології,— зазначив він.— Окрім цього, вироблено концепцію подальшої роботи”. У проекті закладено реставрацію будівель із реконструкцією інженерних мереж, підвищення рівня проїжджої частини, перекладання бруківки із заміною пішохідної частини на гранітну.
“Андріївський узвіз, де майже 95 відсотків споруд є пам’ятками архітектури, передбачається зробити пішохідним. Привести до ладу тротуари і сходи, а машини не пускати навіть на майданчик біля Андріївської церкви,— повідомив архітектор.— Чимало об’єктів, розташованих у цій історичній частині, перебувають в аварійному стані. І якщо ми не розпочнемо їх реставрувати, то за рік-два втратимо назавжди”. Пан Раужис додав, що на Контрактовій площі, крім ремонту фасаду будівель, їх художнього підсвічення планують збудувати комплекс Гесте, Міську ратушу та Козацький магістрат і пам’ятник Петру Могилі.
“Передбачено, що будинок Гесте можна буде використовувати як торговий центр або як приймальню Київського міського голови для офіційних візитів,— розповів архітектор.— Передбачається зробити привабливішими для туристів гори Замкову та Уздихальницю”.
Фахівці Інституту “Київпроект” представили транспортно-пішохідну схему старовинного Подолу. У частині вільного простору під Контрактовою площею передбачається обладнати підземні паркінги. Начальник постійно діючої Подільської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Михайло Сагайдак запропонував створити на Контрактовій площі також підземний археологічний комплекс на місці проведених розкопок. “Передбачається, що це буде скляний куб, розміщений під землею, з прозорим дахом і підсвічуванням у нічний час, по якому можна буде ходити, розглядаючи експонати комплексу, розташовані в кілька ярусів,— розповів він.— У залах експозиції розташують рідкісні експонати та знахідки ІХ століття”.
За попередніми даними, вартість реконструкції і нового будівництва становитиме 1 млрд 836,7 млн грн, з яких на ремонтно-реставраційні роботи планують витратити 49,3 млн грн, на нове будівництво — 39,7 млн грн, на будівництво архітектурного комплексу Гесте — 936,3 млн грн.
Виконувач обов’язків начальника Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Сергій Броневицький каже, що насамперед буде проведено ремонт, реставрацію і перекладання інженерних мереж. Для цього концепцію планують винести на громадське обговорення та засідання міської і районної рад, щоб закласти до бюджетів потрібні суми. Щодо другої черги, яка передбачає нове будівництво, оголошуватимуть інвестиційні конкурси.

Джерело: Віталій КУРІННИЙ, "Хрещатик"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини