реклама партнерів:
Головна » 2010 » Січень » 2 » У Києві старовинний Поділ буде оновлено

У Києві старовинний Поділ буде оновлено


Коментарі: 1 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Фахівці містобудівної ради узгодили концепцію реставрації, реконструкції інженерних мереж та впорядкування Андріївського узвозу, Контрактової площі, вулиці Сагайдачного.
Потім розробку мають винести на громадське обговорення та засідання міської і районної рад, щоб закласти до бюджетів потрібні суми. Зодчі пропонують зробити Андріївський узвіз пішохідним, привести до ладу тротуари, сходи та майданчик поблизу Андріївської церкви. На Контрактовій площі планують збудувати комплекс Гесте, Міську ратушу та Козацький магістрат і пам'ятник Петру Могилі. Загальну вартість робіт попередньо оцінюють майже у два млрд грн.
Столичні архітектори розробили концепцію реставрації, реконструкції інженерних мереж та впорядкування Андріївського узвозу, Контрактової площі, вулиці Сагайдачного. При цьому передбачено звільнити ці території від генделиків та яток-розливайок.
За словами головного архітектора “УкрНДІпроектреставрації” Олега Раужиса, наразі завершено попередній етап. “Тобто вивчено стан споруд, територій, інженерії, археології,— зазначив він.— Окрім цього, вироблено концепцію подальшої роботи”. У проекті закладено реставрацію будівель із реконструкцією інженерних мереж, підвищення рівня проїжджої частини, перекладання бруківки із заміною пішохідної частини на гранітну.
“Андріївський узвіз, де майже 95 відсотків споруд є пам’ятками архітектури, передбачається зробити пішохідним. Привести до ладу тротуари і сходи, а машини не пускати навіть на майданчик біля Андріївської церкви,— повідомив архітектор.— Чимало об’єктів, розташованих у цій історичній частині, перебувають в аварійному стані. І якщо ми не розпочнемо їх реставрувати, то за рік-два втратимо назавжди”. Пан Раужис додав, що на Контрактовій площі, крім ремонту фасаду будівель, їх художнього підсвічення планують збудувати комплекс Гесте, Міську ратушу та Козацький магістрат і пам’ятник Петру Могилі.
“Передбачено, що будинок Гесте можна буде використовувати як торговий центр або як приймальню Київського міського голови для офіційних візитів,— розповів архітектор.— Передбачається зробити привабливішими для туристів гори Замкову та Уздихальницю”.
Фахівці Інституту “Київпроект” представили транспортно-пішохідну схему старовинного Подолу. У частині вільного простору під Контрактовою площею передбачається обладнати підземні паркінги. Начальник постійно діючої Подільської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Михайло Сагайдак запропонував створити на Контрактовій площі також підземний археологічний комплекс на місці проведених розкопок. “Передбачається, що це буде скляний куб, розміщений під землею, з прозорим дахом і підсвічуванням у нічний час, по якому можна буде ходити, розглядаючи експонати комплексу, розташовані в кілька ярусів,— розповів він.— У залах експозиції розташують рідкісні експонати та знахідки ІХ століття”.
За попередніми даними, вартість реконструкції і нового будівництва становитиме 1 млрд 836,7 млн грн, з яких на ремонтно-реставраційні роботи планують витратити 49,3 млн грн, на нове будівництво — 39,7 млн грн, на будівництво архітектурного комплексу Гесте — 936,3 млн грн.
Виконувач обов’язків начальника Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Сергій Броневицький каже, що насамперед буде проведено ремонт, реставрацію і перекладання інженерних мереж. Для цього концепцію планують винести на громадське обговорення та засідання міської і районної рад, щоб закласти до бюджетів потрібні суми. Щодо другої черги, яка передбачає нове будівництво, оголошуватимуть інвестиційні конкурси.

Джерело: Віталій КУРІННИЙ, "Хрещатик"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 киевлянка в оккупации • 23:14, 02-Січ-2010
"Пропал Калабуховский дом!"
(проф. Ф.Ф.Преображенский)
avatar

Останні новини

18:51
24-Трав-2022
ЗСУ знищили в небі України відставного генерал-майора військово-повітряних сил РФ Боташева
Інформацію про загибель льотчика підтвердили три колишні підлеглі Канамата Боташева,
18:12
24-Трав-2022
Чому ЗСУ вийшли зі Світлодарська
Українські військові відступили зі Світлодарська Донецької області, аби уникнути оточ
17:53
24-Трав-2022
Неймовірний героїзм, стійкість і бойова звитяга українців
Санкції і ізоляція росії. Рамштайн-1. Ленд-Ліз. $40 млрд+. Рамштайн-2. «Гарпуни» з да
21:18
23-Трав-2022
На Харківщині звільнено 24 населені пункти
Щодня, знищуючи ворога, звільняючи міста і села від окупантів, відбудовуючи інфрастру
21:11
23-Трав-2022
Україні треба зробити все можливе та неможливе, щоб вступити в НАТО
Як працює маніпуляція
НАТО - оборонний союз, в законах якого прямо написано: <
21:04
23-Трав-2022
Навіть під час активної фази війни з Путіним бояться Порошенка
Я теж переглянув відео медіа-показань арештованого Медведчука, які він дає проти Поро
17:18
22-Трав-2022
У Чернігові вшанували Тараса Шевченка
22 травня за ініціативи Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариств
07:05
22-Трав-2022
В понеділок буде друга зустріч «Рамштайн»
Тепер вона називається «Контактна група з питань оборони України» (Ukraine Defense Co
08:10
21-Трав-2022
Над окупованим Херсоном замайорів український прапор
Над будівлею залізничного вокзалу окупованого Херсона підняли український прапор.
17:18
20-Трав-2022
Росія пижилася - тужилася і народила...
Росія пижилася - тужилася і народила помсту Фінляндії: перекрила газ
Для генер
Усі новини