ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
У Києві 1 серпня громадскість вшанувала пам’ять видатної письменниці Лесі Українки (Лариси Косач), у зв’язку з 100-річчям від дня її смерті. Цього дня відбулася панахида в Воскресенському храмі Української православної церкви Київського патріархату на Байковому цвинтарі, яку відправив керуючий справами Київської патріархії єпископ Вишгородський Агапіт, а потім люди, які зібралися, вшуванували видатну українку біля її могили. Хор «Гомін» під керівництвом Леопольда Ященка виконав пісні на слова Лесі Українки, а видатні акторки прочитали її вірші. Також зі своїми словами до присутніх звернулися Герої України, письменники Дмитро Павличко та Іван Драч. У вшануванні Лесі Українки взяв участь і знаний громадський і політичний діяч, голова парламентського комітету зі свободи слова та інформації, народний депутат України Микола Томенко. «Відповідно до соціологічних опитуваннь, українці вважають Лесю Українку жінкою номер один. Такою, що найбільше зробила для України та культури нашого народу. Тому влада, як і суспільство, повинні на відповідному рівні ставитися до неї. На жаль, ми сьогодні не бачимо розуміння влади важливості пошанування письменниці та її творчості», — переконаний Микола Томенко.
До 100-річчя від дня смерті Лесі Українки Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького ініціював акцію “100 років з нами“. На Байковому кладовищі у Вознесенській церкві відбулася поминальна літургія та скорботна хода до могили письменниці, де всі бажаючі та присутні поклали квіти. Акція полягала у відтворенні історичних фактів, які мали місце під час поховання Лесі Українки на Байковому кладовищі. Так, за спогадами рідних і друзів Лесі, під час похорону не вимовлялося ніяких промов через заборону з боку влади, але поліція не змогла зупинити потужний хор, який заспівав біля могили “Вічну пам“ять“. Отак і з“явилася пропозиція влаштувати покладання квітів під звучання хорового співу.
У покладанні квітів на цвинтарі та взяли участь кілька сотень представників політичних і громадських організацій, у тому числі й Народного Руху України (Української Народної партії "РУХ").