ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
За даними представниці ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуньї Міятович, журналісти та блогери в анексованому Росією Криму зазнавали "погроз, нападів, психологічних атак, заборон на в'їзд, допитів та викрадень". Про це повідомляє німецьке видання DW.
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) фіксує у Криму чітке погіршення у сфері свободи засобів масової інформації (ЗМІ) за рік після анексії півострова Росією. Про це в суботу, 7 березня, заявила представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович. "Істина - перша жертва під час кризи, і це, безумовно, стосується Криму", - наводить слова Міятович агентство AFP. - Нескінченний демонтаж вільних ЗМІ у Криму та наступ на незалежні та критичні голоси є дуже тривожним та викликає неспокій".
Міятович зазначила, що у Криму відключили усі українські канали, які замінили на російські одразу після анексії у березні 2014 році. Щонайменше 13 журналістів та блогерів зазнали "погроз, нападів, психологічних атак, заборон на в'їзд, допитів та викрадень". Крім того, їхнє обладнання конфіскували або пошкоджували, додала представниця ОБСЄ. Пошуки, за її словами, відбулися в офісах щонайменше шести ЗМІ та пов'язаних із медіа неурядових організацій.
За даними ОБСЄ, особливо цензура, обшуки та затримки у Криму дошкуляють ЗМІ кримських татар. Міятович закликала усіх відповідальних осіб "припинити цензуру у ЗМІ та гарантувати безпеку журналістів".