ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Кримська "влада" намагається порахувати, на який період може вистачити запасів води у водосховищах. Без шкоди для водосховищ Севастополь можна постачати до грудня, в Сімферополі сподіваються дотягнути до лютого. Про це пише , посилаючись на Аргументи тижня - Крим. Нелегітимний "глава" Севастополя Сергій Меняйло заявив, що води в Чорноріченському водосховищі, яке постачає окуповане Росією місто, вже практично немає. Про істотне зниження рівня води в Сімферопольському водосховищі розповів заступник голови Держводгоспу Криму Андрій Лісовський. "На сьогодні обсяг наповнення Сімферопольського водосховища становить 8,06 млн метрів кубічних, або 22,4%", - уточнив він, додавши, що минулого року об'єм водосховища становив 9,3 млн кубічних метрів. "За попередніми розрахунками, у разі відсутності притоків для забезпечення міста Сімферополь запасів у Сімферопольському водосховищі достатньо до лютого 2015 року", - вважає Лісовський. В деякі райони Севастополя вода вже подається за графіком, відповідне розпорядження підписано 1 листопада. Водопостачання діє рано-вранці і пізно ввечері. Такий режим водокористування можуть запровадити по всьому півострову. Так, жителів Південного берега Криму попередили, що до кінця місяця вони будуть відчувати дефіцит води в нічний час доби. Зараз для постачання півострова воду беруть з Вілінського водозабору в Бахчисарайському районі, з озера біля гори Гасфорта, з підземних свердловин. Директор Інституту водних проблем РАН Віктор Данилов-Данильян вважає, що ідея будівництва опріснювального заводу невдала і обійдеться "дивовижно дорого", до того ж для постачання його електроенергією потрібно будівництво АЕС. А пропозиції прорити канал з Краснодарського краю і перекидати води з річки Кубань у Крим по трубі він назвав "гідрологічною маячнею", нагадавши, що басейн Кубані є водонедостатнім. Тим часом на Херсонщині впевнені, що воду в Крим слід постачати за реальною ціною: голова Херсонської ОДА Андрій Путілов заявив в інтерв'ю Facenews: "За попередніми розрахунками, кубoмeтp технічної води, яка подається в Крим, має коштувати не менш як 13 гpивeнь, тaка собівартість", - заявив Путілов. Проблема забезпечення Криму прісною водою гостро постала після анексії півострова навесні 2014 року, коли Україна істотно обмежила подачу води по Північно-Кримському каналу і планує побудувати дамбу, яка повністю перекриє подачу води.
Проблему водопостачання Криму частково вдалося вирішити після перекидання води з кримської ріки Біюк-Карасу в Північно-Кримський канал. У середині вересня окупаційна влада Криму заявляла, що запасів води в природних водоймах і наливних водосховищах півострова вистачить для того, щоб забезпечити всі сфери економіки республіки в найближчий осінньо-зимовий період і провести опалювальний сезон. Однак ситуація може загостритися, якщо Україна втілить в життя обіцянку побудувати дамбу, щоб повністю позбавити питної води Крим.
У Севастополі помолилися про дощ У Севастополі після поставлення хреста на купол храму на честь Богоявлення Господнього в районі Чорноріченського водосховища було відслужено молебень про дарування дощу. Про це повідомляє Аргументи тижня - Крим. "Отець Сергій закликав керівництво міста Севастополя, Севміськводоканал і всіх севастопольців, насамперед, сподіватися на милість Божу з покаянним серцем", - повідомляє прес-служба Севастопольського благочиння. За інформацією прес-служби, рішення побудувати поряд з водосховищем дерев'яний храм було прийнято керівництвом "Севгорводоканалу" цього року. У вересні митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар звершив чин закладення храму.