У львівських лікарнях дітей лікують за допомогою сміху
Проект «терапія сміхом» охопив три найбільші дитячі лікарні міста. З два десятки волонтерів-клоунів з кумедними прізвиськами: доктор-бджілка, доктор-неболить, доктор-льолік, доктор-клоня та інші, щодня відвідують до півсотні маленьких пацієнтів. У їхньому лікувальному рецепті: фокуси, цукерки, іграшки, надувні кульки, носик клоуна та гарний настрій.
З онкохворими - особливо важко
Покращення емоційного стану хворих дітей - основна мета учасників проекту, розповіла «Німецькій хвилі» голова фонду, психолог Уляна Мазепа. За її словами, частина волонтерів пройшли курс навчання у польських колег, які практикують «сміхотерапію» у дитячих лікарнях уже понад десять років, а ті у свою чергу, вже навчають нових волонтерів. «Найважче працювати з онкохворими дітками, бо вони у найважчому психологічному та емоційному стані. Діти лежать по півроку у лікарні, вони знають наших клоунів і всі фокуси, і щоб їх справді розсмішити треба проявляти більше креативу», зауважує Мазепа.
Результати є
Дітей з позитивним емоційним піднесенням набагато легше лікувати, каже дитячий лікар-гематолог Ірина Цимбалюк, особливо, якщо йдеться про онкохворих. Між психологічним та фізичним станом завжди є зв'язок, додала лікар. Приміром, у відділені гемодіалізу лікарі відзначили, що у дітей стабілізується тиск, після терапії сміхом, каже Уляна Мазепа. А ще позитивний вплив на імунну та кровоносну системи. Філії благодійного фонду вже запрацювали у Запоріжжі та Харкові. На сьогодні з клоунами у лікарнях познайомились чотири тисячі дітей.
Автор: Галина Стадник
Редактор: Євген Тейзе
Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5079214,00.html]"Німецька хвиля"[/url]