Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » У Львові планують збудувати готель на місці цвинтаря прокажених

У Львові планують збудувати готель на місці цвинтаря прокажених


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На розі вулиць Гнатюка-Наливайка у Львові, де планують збудувати готель з підземним паркінгом, кілька століть тому був цвинтар прокажених.
Про це повідомив краєзнавець Петро Радковець, пише газета «Ратуша». Цвинтар був, власне, там – на розі вулиць, де сьогодні незабудована територія. Поруч був монастир домініканів і шпиталь при ньому, так званий лепрозорій, у якому монахи доглядали хворих на проказу, а мертвих ховали на цвинтарі.
На думку Радковця, це місце дуже погане для будівництва, адже центр і так щільно забудований. «Якщо ж будуватимуть підземний паркінг, то це ще гірше, адже можуть натрапити на пустоти, старі підземелля, лабіринти, в які не можна втручатися, аби не нашкодити наземним будівлям», – зазначив краєзнавець.
Голова Львівського обласного осередку УТОС, історик за фахом Оксана Потимко розповіла: «По ліву сторону від сучасного Оперного театру, починаючи від сучасних вулиць Тиктора і Фурманської, аж до сучасних Наливайка та Гнатюка у середньовіччі розташовувався комплекс монастирських споруд: католицький костел Святого Станіслава, монастир, шпиталь, трупарня, а позаду – цвинтар, як то було заведено у пізньому середньовіччі. Власне, кладовище було приблизно на тому місці, де нині незабудована площа.
Перша згадка про шпиталь датована 1425 роком, розібрали його у 1789 році, за часів Австрії. Лікарня складалася з двох корпусів: для прокажених і звичайних хворих. Проказа у Львові загалом не мала такого масового характеру, як у Європі. Проте випадки цієї страшної хвороби все ж траплялися. Відтак, для цих особливих хворих, власне, і збудували лепрозорій. За різними історичними джерелами, у корпусі одночасно перебували в середньому 40 прокажених».
На запитання, на якій глибині нині поховання тих померлих, історик відказала: враховуючи тодішню глибину поховань (1,2 метра) та нашарування нової землі впродовж століть, на глибині в середньому 2,5 – 3 м. Історик категорично проти будь-якого будівництва в центрі Львова, зважаючи на його архітектурну цінність.

Довідка. Проказа (лепра, хвороба Гансена) – хронічна інфекційна хвороба, викликана мікобактеріями лепри. Приходить, здебільшого, із ураженням шкіри, периферійної нервової системи, іноді – переднього відрізка ока, верхніх дихальних шляхів вище гортані, а також кисті та стопи. Це захворювання відоме з давніх часів. Воно було поширене у Давньому Єгипті, на Близькому Сході, у Китаї, Японії, Індії ще до н.е.
Загальна кількість хворих на земній кулі – кілька мільйонів осіб (за даними 1974 р., приблизно 10 млн). Вважають, що збудник проникає до організму людини через пошкоджену шкіру та слизові оболонки верхніх дихальних шляхів. Інкубаційний період може тривати до 10 років та більше.

Джерело: "Західна інформаційна компанія"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:08
06-Лип-2025
Кремль вже програв Азербайджану
Найбільшою стратегічною помилкою президента РФ Володимира Путіна було прийняття ним р
14:34
04-Лип-2025
Україна повернула з полону ще одну групу Захисників
Продовжуються обміни згідно зі “Стамбульськими домовленостями”, про це інформує Коорд
14:27
04-Лип-2025
У колишнього міністра оборони Олексія Резнікова проводять обшуки
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія
14:41
02-Лип-2025
Припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котри
21:49
01-Лип-2025
Росія сподівається зафіксувати недоторканість УПЦ та повернути її російську ідентичність
28 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газет
13:14
30-Чер-2025
11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкці
Усі новини

Сollaborator