Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » У НАТО оцінили прогрес України на її шляху євроатлантичної інтеграції

У НАТО оцінили прогрес України на її шляху євроатлантичної інтеграції


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
16 листопада в Брюсселі, в штаб-квартирі НАТО, почалися Консультації Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.
Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони України, головує на консультаціях - Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, а українську військову делегацію на заході очолює тимчасово виконуючий обов'язки міністра оборони України Валерій Іващенко.
Як зазначив у своєму вступному слові генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен, ця щорічна неформальна зустріч повинна уточнити курс в контексті співпраці між НАТО і Україною у сфері оборони і сфері безпеки.
“Це також цінний форум для Альянсу і України для обміну поглядами щодо ключових стратегічних політичних питань, які стоять на нашому порядку денному. Крім того, ми разом оцінимо прогрес України на її шляху євроатлантичної інтеграції і обговоримо як Україна може краще визначити пріоритети в докладанні своїх зусиль в реформуванні оборонного сектора і сектора безпеки, а також виклики з боку економічного середовища”, - зазначив Генсек НАТО.
Расмуссен також підкреслив, що рамки співпраці НАТО з Україною є прозорими. Зокрема, в 2008 році глави країн і урядів НАТО під час Бухарестського саміту вітали прагнення України до членства в НАТО і погодилися, що Україна буде членом Альянсу.
Так, з його слів, відображуючи тенденцію поглиблення співпраці, в Україні розроблена перша Річна національна програма, що містить кроки, направлені на прискорення процесу здійснення внутрішніх реформ відповідно до євроатлантичних стандартів. “Це важливий крок вперед. Це важливо не тому, що так вважає НАТО, а тому що це допоможе Україні модернізуватися, а також принесе користь народові України. І ми подаємо підтримку і допомогу Україні в цій модернізації”, - констатував Генеральний секретар НАТО.
У свою чергу в.о. міністра оборони України Валерій Іващенко підкреслив, що час, який пройшов після прийняття на Бухарестському саміті НАТО історичного для України рішення відносно її євроатлантичного майбутнього, був країною досить ефективний використаний для продовження реалізації всесторонньо обґрунтованих і досяжних за своїми цілями планів підвищення оперативних можливостей і трансформації Збройних сил України.
Крім того, був об'єктивно оцінений прогрес в досягненні військових критеріїв членства в Альянсі і на підставі цієї оцінки визначені подальші пріоритети продовження військової реформи, погоджені з реформуванням всього сектора оборони України. "Результати цієї роботи були покладені в основу розробки і реалізації другого розділу Річної національної програми з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору", - зазначив Іващенко.
Він також запропонував всім учасникам Консультацій обговорити набутий Україною досвід в ході виконання першого циклу Річної національної програми, попередні результати Стратегічного оборонного огляду і обмінятися думками відносно можливих механізмів підвищення ефективності нашої співпраці.
"Україна і надалі розглядає Організацію Північноатлантичного договору як гаранта стабільності і безпеки на євроатлантичному просторі, а набуття членства в Альянсі є стратегічною метою, на досягнення якої направлена діяльність всіх органів державної влади нашої держави", - підсумував в.о. голови українського оборонного відомства.
3 квітня минулого року на Бухарестському саміті НАТО Україні відмовили в здобутті ПДЧ. При цьому країни-члени альянсу погодилися, що Україна рано чи пізно обов'язково стане членом альянсу. Питання надання Києву ПДЧ перенесли на грудень. І якщо довкола Бухарестського вирішення НАТО практично до останньої хвилини зберігалася інтрига, то в тому, що в грудні Україні ПДЧ не бачити, ні у кого сумнівів не було. Напередодні вирішального засідання Ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ все частіше з вуст представників альянсу звучали заяви про неготовність України до такого кроку. І нарешті, під час самого засідання питання навіть не піднімалося. Як результат - НАТО запропонувало Україні новий формат відносин в рамках так званої річної національної програми.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:52
17-Лип-2025
УПЦ Московського патріархату зобов’язали розірвати зв’язки з Росією
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушен
18:23
17-Лип-2025
Юлія Свириденко очолила український Уряд
Для мене велика честь очолити український Уряд сьогодні.
Наш Уряд бере курс на
21:07
10-Лип-2025
Що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли говорив про Ряшів...
Насправді всі ми чудово розуміємо, що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли
21:03
10-Лип-2025
Історична тяглість Русі-України
Я хочу аби ми краще розуміли справжні наше коріння та мислили більш широко та амбітно
20:54
10-Лип-2025
У Чернігові єпископ Антоній молитовно відзначив День пам'яті свого небесного покровителя
У день памʼяті преподобного Антонія Печерського, 10 липня 2025 року, єпископ Чернігів
20:57
08-Лип-2025
Виявлено ознаки афілійованості Київської митрополії УПЦ з РПЦ
Виявлено ознаки афілійованості Київської митрополії Української православної церкви з
Усі новини

Сollaborator