реклама партнерів:
Головна » У НАТО оцінили прогрес України на її шляху євроатлантичної інтеграції

У НАТО оцінили прогрес України на її шляху євроатлантичної інтеграції


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
16 листопада в Брюсселі, в штаб-квартирі НАТО, почалися Консультації Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.
Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони України, головує на консультаціях - Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, а українську військову делегацію на заході очолює тимчасово виконуючий обов'язки міністра оборони України Валерій Іващенко.
Як зазначив у своєму вступному слові генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен, ця щорічна неформальна зустріч повинна уточнити курс в контексті співпраці між НАТО і Україною у сфері оборони і сфері безпеки.
“Це також цінний форум для Альянсу і України для обміну поглядами щодо ключових стратегічних політичних питань, які стоять на нашому порядку денному. Крім того, ми разом оцінимо прогрес України на її шляху євроатлантичної інтеграції і обговоримо як Україна може краще визначити пріоритети в докладанні своїх зусиль в реформуванні оборонного сектора і сектора безпеки, а також виклики з боку економічного середовища”, - зазначив Генсек НАТО.
Расмуссен також підкреслив, що рамки співпраці НАТО з Україною є прозорими. Зокрема, в 2008 році глави країн і урядів НАТО під час Бухарестського саміту вітали прагнення України до членства в НАТО і погодилися, що Україна буде членом Альянсу.
Так, з його слів, відображуючи тенденцію поглиблення співпраці, в Україні розроблена перша Річна національна програма, що містить кроки, направлені на прискорення процесу здійснення внутрішніх реформ відповідно до євроатлантичних стандартів. “Це важливий крок вперед. Це важливо не тому, що так вважає НАТО, а тому що це допоможе Україні модернізуватися, а також принесе користь народові України. І ми подаємо підтримку і допомогу Україні в цій модернізації”, - констатував Генеральний секретар НАТО.
У свою чергу в.о. міністра оборони України Валерій Іващенко підкреслив, що час, який пройшов після прийняття на Бухарестському саміті НАТО історичного для України рішення відносно її євроатлантичного майбутнього, був країною досить ефективний використаний для продовження реалізації всесторонньо обґрунтованих і досяжних за своїми цілями планів підвищення оперативних можливостей і трансформації Збройних сил України.
Крім того, був об'єктивно оцінений прогрес в досягненні військових критеріїв членства в Альянсі і на підставі цієї оцінки визначені подальші пріоритети продовження військової реформи, погоджені з реформуванням всього сектора оборони України. "Результати цієї роботи були покладені в основу розробки і реалізації другого розділу Річної національної програми з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору", - зазначив Іващенко.
Він також запропонував всім учасникам Консультацій обговорити набутий Україною досвід в ході виконання першого циклу Річної національної програми, попередні результати Стратегічного оборонного огляду і обмінятися думками відносно можливих механізмів підвищення ефективності нашої співпраці.
"Україна і надалі розглядає Організацію Північноатлантичного договору як гаранта стабільності і безпеки на євроатлантичному просторі, а набуття членства в Альянсі є стратегічною метою, на досягнення якої направлена діяльність всіх органів державної влади нашої держави", - підсумував в.о. голови українського оборонного відомства.
3 квітня минулого року на Бухарестському саміті НАТО Україні відмовили в здобутті ПДЧ. При цьому країни-члени альянсу погодилися, що Україна рано чи пізно обов'язково стане членом альянсу. Питання надання Києву ПДЧ перенесли на грудень. І якщо довкола Бухарестського вирішення НАТО практично до останньої хвилини зберігалася інтрига, то в тому, що в грудні Україні ПДЧ не бачити, ні у кого сумнівів не було. Напередодні вирішального засідання Ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ все частіше з вуст представників альянсу звучали заяви про неготовність України до такого кроку. І нарешті, під час самого засідання питання навіть не піднімалося. Як результат - НАТО запропонувало Україні новий формат відносин в рамках так званої річної національної програми.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:29
13-Лис-2024
У Севастополі ліквідовано керівника штабу ракетних кораблів ЧФ РФ
В тимчасово окупованому росією Севастополі 13 листопада ліквідували керівника штабу р
21:53
10-Лис-2024
Сили оборони України не припиняють знищувати військову інфраструктуру російських загарбників
Сьогодні вночі підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з і
21:21
08-Лис-2024
На Кіровоградщині затримали керівницю районної МСЕК, яка вимагала хабар у паралізованого воїна ЗСУ
Служба безпеки та слідчі Національної поліції викрили на корупційних схемах керівницю
21:42
06-Лис-2024
РПЦ відповіла архієреям УПЦ МП , які виступили проти усунення донецького ієрарха Іларіона
Російська православна церква (РПЦ) відреагувала на звернення 29 архієреїв Української
21:35
06-Лис-2024
Трамп тріумфує
Історичний камбек. Як на це реагують американські ЗМІ.
Раніше переобратися піс
12:32
06-Лис-2024
Трамп перемагає і ще отримує республіканську більшість в Сенаті та, ймовірно, в Конгресі
Трамп перемагає і ще отримує республіканську більшість в Сенаті та, ймовірно, в Конгр
Усі новини