реклама партнерів:
Головна » У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї

У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для України, наприклад, накопичення арсеналу звичайної армії, достатнього для нанесення карального удару, якщо Росія порушить перемир’я.
Декілька чиновників навіть припустили, що пан Байден може повернути в Україну ядерну зброю, яка була вилучена в неї після розпаду Радянського Союзу, пише американська щоденна газета The New York Times

Переклад статті: "Одне питання полягає в тому, чи нададуть нова адміністрація та Європа гарантії безпеки, щоб Росія не захопила більше території.
Два роки тому генерал Марк А. Міллі, тодішній головний військовий радник президента Байдена, припустив, що ні Росія, ні Україна не зможуть виграти війну. Він стверджував, що врегулювання шляхом переговорів є єдиним шляхом до миру.
Його слова викликали обурення серед високопосадовців. Але перемога новообраного президента Дональда Дж. Трампа перетворює прогноз генерала Міллі в реальність. Пан Трамп чітко дав зрозуміти, що йому не подобається продовжувати допомагати Україні повертати території, захоплені Росією, роблячи врегулювання шляхом переговорів єдиним реальним життєздатним варіантом.
Зверхність пана Трампа, оскільки Україна зазнає втрат на полі бою, фактично означає для України менше простору для маневру.
Однією з найбільших невідомих для України є те, чи нададуть адміністрація Трампа та Європа будь-які гарантії безпеки, які б запобігли спробам Росії захопити більше території. Пан Трамп заявив, що він швидко припинить війну, хоча він не пояснив, як. Але новообраний віце-президент Джей Ді Венс окреслив план, який дозволить Росії зберегти захоплену нею українську територію.
Телефонний дзвінок між паном Трампом і президентом України Володимиром Зеленським одразу після виборів пролив мало світла на питання гарантій безпеки. Помічники обох чоловіків просто назвали тон розмови «позитивним».
Деякі чиновники в адміністрації Байдена запропонували вжити більш рішучих заходів протягом двох місяців, що залишилися, щоб допомогти Україні, наприклад, дозволити країні використовувати надані США ракети більшої дальності, щоб вперше завдати удару всередині Росії.
Останніми днями пан Байден дозволив використовувати ці ракети, відомі як ATACMS, для армійських тактичних ракетних систем. Україна використала їх у вівторок, щоб завдати удару по складу боєприпасів на південному заході Росії, за словами українських чиновників.
У середу міністр оборони Ллойд Дж. Остін III заявив, що адміністрація Байдена схвалила постачання Україні американських протипіхотних мін для зміцнення оборони від атак Росії, оскільки ситуація на лінії фронту на сході України погіршилися.
Але кроки пана Байдена в останню хвилину щодо надання Україні зброї, про яку вона просила роками, навряд чи сильно змінять на полі бою.
Білий дім заявив, що виділить решту 9 мільярдів доларів на безпекову допомогу до того, як пан Трамп вступить на посаду. З цієї суми адміністрація планує надати Україні зброю та боєприпаси зі складів Пентагону на суму трохи більше 7 мільярдів доларів, а також близько 2,1 мільярда доларів, щоб замовити більше зброї в оборонних підрядників США.
Під час зустрічей у Києві минулого місяця пан Остін і високопоставлені українські військові обговорювали, яку зброю та боєприпаси Сполучені Штати, ймовірно, надішлють протягом наступних п’яти місяців — або приблизно до березня — щоб українське командування могло відповідним чином скласти бюджет своїх військових планів.
Звичайно, нова адміністрація могла призупинити ці поставки. Але представники Пентагону висловили впевненість, що для адміністрації Трампа буде важко призупинити допомогу, яка вже була схвалена Конгресом і розпочата.
У чергову зміну цього місяця Пентагон заявив, що скасовує заборону на розгортання американських військових підрядників в Україні для допомоги військовим країни в обслуговуванні та ремонті наданих США систем озброєнь, зокрема винищувачів F-16 і ППО Patriot.
Міністерство оборони збирає тендерні пропозиції для невеликої кількості підрядників, які будуть знаходитися далеко від лінії фронту і не воюватимуть з російськими військами, повідомив представник Пентагону.
Представники Пентагону прагнуть укласти контракти до того, як Байден залишить посаду, хоча процес зазвичай займає від чотирьох до дев’яти місяців.
Кілька американських компаній вже мають персонал в Україні, який виконує контракти для українського уряду.

Рішення адміністрації дозволити Україні використовувати ракети ATACMS для ударів усередині Росії стало серйозною зміною в політиці США. За словами офіційних осіб, це частково стало відповіддю на рішення Росії ввести війська Північної Кореї у війну.
Пан Байден та його головні помічники неодноразово відхиляли такі прохання України, стверджуючи, що Пентагон має небагато запасних ракет і що Україна може ефективніше вражати цілі в глибині Росії за допомогою безпілотників односторонньої дії, які вона виробляє у великих кількостях.
Але ризик ескалації дозволу Україні вдарити по Росії зброєю, наданою США, зменшився з обранням пана Трампа, вважають представники адміністрації Байдена, підрахувавши, що президент Росії Володимир Путін знає, що йому потрібно чекати лише два місяці на новий адміністрування. Вважається, що пан Трамп ставиться до Росії більш прихильно, і його обрання на посаду директора національної розвідки Тулсі Габбард часто повторює тезу Кремля.
Навіть за умови додаткової допомоги представники розвідувального співтовариства, а також Пентагону кажуть, що Україні буде важко повернути позиції, які Росія стабільно захоплювала протягом останніх кількох місяців.
Україна втрачає територію на сході, а її сили в Курській області на заході Росії були частково відкинуті, оскільки до бою приєдналися новобранці Північної Кореї.
Падіння морального духу серед українських військ і невизначеність щодо пана Трампа також продовжують загрожувати їхнім військовим зусиллям.

Українські військові намагаються набрати солдатів і оснастити нові підрозділи. Кількість її солдатів, убитих у бою, близько 57 000, становить половину втрат Росії, але значна для набагато меншої країни.
За словами американських чиновників, ознайомлених із розвідданими, розвідувальні служби США оцінили, що прискорення постачання зброї, боєприпасів і матеріальних засобів для України мало змінить хід війни в короткостроковій перспективі.
Але прискорення озброєння США в останні місяці правління адміністрації Байдена могло б допомогти Україні забезпечити дотримання лінії припинення вогню або перемир’я, якщо врегулювання буде досягнуто, заявили чиновники.
Єдина гарантія безпеки золотого стандарту, яку хоче Україна, – це запрошення приєднатися до НАТО. Але цього не вдалося отримати за пана Байдена, а запрошення малоймовірне під час президентства пана Трампа.

Тож офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для України, наприклад, накопичення арсеналу звичайної армії, достатнього для нанесення карального удару, якщо Росія порушить перемир’я.
Декілька чиновників навіть припустили, що пан Байден може повернути в Україну ядерну зброю, яка була вилучена в неї після розпаду Радянського Союзу. Це було б миттєвим і величезним стримуючим фактором. Але такий крок буде складним і матиме серйозні наслідки.
Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони України, сказав в інтерв’ю, що для успішного припинення вогню Україна та її союзники повинні змінити імпульс на лінії фронту, щоб створити умови для переговорів.

За його словами, Україна також повинна мати в запасі достатню вогневу потужність, щоб стримувати будь-які порушення режиму припинення вогню, наприклад, арсенал зброї великої дальності, щоб завдати негайної шкоди, якщо Росія відновить бойові дії.
Українська армія, хоч зараз і на задньому плані, вистояла понад два з половиною роки проти більшого, потужнішого противника....
Але це було з мільярдами доларів у зброї США та Європи. Тепер ця пропозиція скоро вичерпається, кажуть чиновники по обидва боки Атлантики".






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини