реклама партнерів:
Головна » 2022 » Липень » 25 » Україна отримає 1,59 млрд євро фінансової допомоги ЄС

Україна отримає 1,59 млрд євро фінансової допомоги ЄС


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

ЄІБ, Банк ЄС, надає 1,59 млрд євро, підкріплені гарантіями з бюджету ЄС, аби допомогти Україні відремонтувати найнеобхіднішу пошкоджену інфраструктуру та відновити критично важливі проєкти, спрямовані на задоволення нагальних потреб українського народу.

Це другий пакет підтримки України в межах Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ, розроблений у тісній співпраці з Європейською комісією. Це продовження екстреного пакета фінансової підтримки розміром у 668 млн євро, який був повністю перерахований протягом місяця після початку повномасштабної війни. Як і перший пакет, це фінансування пропонується на вигідних умовах, включно з довгостроковими термінами кредитування.

Російська війна в Україні має руйнівний вплив на населення, інфраструктуру та економіку держави. Зважаючи на цю надзвичайно складну ситуацію в Україні, Рада директорів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) сьогодні затвердила додаткову фінансову підтримку для України у розмірі 1,59 млрд євро для усунення дефіциту фінансування інфраструктури та нагальних потреб. Із цих коштів 1,05 млрд євро будуть надані негайно.

Цей пакет допомоги є частиною Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ, підготовлений у співпраці з Європейською комісією. Фінансування гарантується ЄС у межах Мандату на зовнішнє кредитування та доповнює екстрену фінансову підтримку для України у розмірі 668 млн євро, надану ЄІБ на початку березня 2022 року.

Другий пакет допомоги в межах Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ сприятиме збереженню та відновленню функціонування найбільш критично важливої інфраструктури й необхідних послуг, посиленню стійкості країни та підтримці її економічної стабільності. Пакет допомоги складається з двох блоків:

  • Негайна фінансова підтримка на загальну суму 1,05 млрд євро. Вона міститиме авансові виплати за вісьмома наявними фінансовими контрактами. Це допоможе українському уряду покрити першочергові короткострокові потреби у фінансуванні, надати підтримку стратегічним державним підприємствам, забезпечити негайний ремонт пошкодженої інфраструктури, відновити надання порушених комунальних послуг, підтримати термінові заходи з енергетики та енергоефективності під час підготовки до опалювального сезону.
  • Відновлення реалізації фінансованих проєктів ЄІБ в Україні на загальну суму 540 млн євро там, де це можливо, за винятком районів активних бойових дій і територій, непідконтрольних українському уряду. Відібрані проєкти стосуватимуться енергетики, енергоефективності, доріг, транспорту, освіти та інфраструктури, а також програм реконструкції та відновлення. Точний час цих виплат залежатиме від стану просування обраних проєктів.

Фінансування надасть украй необхідну підтримку українській економіці.

Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії, відповідальний за стратегію «Економіка, що працює для людей», Валдіс Домбровскіс сказав: «ЄС продовжує стояти пліч-о-пліч з Україною та її народом перед обличчям жорстокої агресії Росії. Ця допомогаа від ЄІБ підтримає фінансову життєздатність стратегічних державних підприємств та їхню спроможність здійснювати терміновий ремонт критично важливої інфраструктури, відновлювати надання основних послуг та задовольняти інші невідкладні потреби українців, включно з переміщеними особами через війну РФ. Європейська комісія продовжуватиме працювати з державами-членами ЄС та нашими міжнародними партнерами, щоб підтримувати Україну на всіх рівнях – стільки, скільки це буде необхідно».

Президент ЄІБ Вернер Хойєр сказав: «Сьогодні, завдяки надзвичайно важливій ​​підтримці Європейської комісії, ми схвалили ще 1,59 млрд євро у межах Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ для задоволення найбільш нагальних потреб України у фінансуванні та забезпеченні того, щоб країна могла продовжувати виконувати свої критично важливі функції, зокрема швидку реконструкцію об’єктів соціальної інфраструктури. У межах цього  екстреного пакета, як частини Team Europe, ми посилаємо рішучий сигнал — ЄС та його Банк залишаються непохитними у своїй солідарності з Україною та її народом у цю скрутну годину, а також у довгостроковій підтримці її реконструкції».

«Ця підтримка надасть необхідні кошти для покриття нагальних потреб і забезпечення роботи критичної інфраструктури. Ми регулярно контактуємо з урядом України, щоб надавати допомогу настільки гнучко, наскільки це необхідно. Це питання інвестицій у майбутнє України, майбутнє Європи та майбутнє вільного світу», – додала віцепрезидентка ЄІБ Тереза ​​Червінська, відповідальна за операції в Україні.

Міністр фінансів України Сергій Марченко сказав: «Щоб відбудувати Україну, нам потрібна потужна глобальна підтримка та фінансова допомога, що збільшуватиметься. Я вдячний ЄІБ та Європейському Союзу за тривалу співпрацю, фінансову підтримку та солідарність з Україною, що триватимуть стільки, скільки буде необхідно. Ці 1,59 млрд євро є ще одним вагомим внеском у невідкладні потреби країни у фінансуванні, яка перебуває під безпрецедентним тиском через вторгнення Росії. Завдяки цій фінансовій підтримці ми продовжимо працювати над відбудовою пошкодженої інфраструктури, відновленням надання комунальних послуг, зокрема транспортних, та підготовкою до наступного опалювального сезону».

З початку агресивної війни Росії, неспровокованої та невиправданої, ЄС, держави-члени та європейські фінансові інституції залишаються згуртованими у своїй непохитній підтримці України та діють у відповідності до підходу Team Europe. 

за інф.: Представництва Європейського Союзу в Україні
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:17
18-Сер-2022
Як держава має комунікувати з людьми на окупованих територіях
2014 року майже 4 мільйони громадян України опинилися в окупації. Частина виїхали на
15:41
18-Сер-2022
ЄС скоординував доставку понад 60 000 тон життєво необхідної допомоги для України

Станом на сьогодні ЄС скоординував доставку Україні 66 224 тон негрошової допомоги

15:36
18-Сер-2022
За сприяння ЄС Україна запустила Державний аграрний реєстр - ДАР, онлайн платформу для підтримки фермерів

Міністерство аграрної політики та продовольства України 12 серпня 2022 року запуст

15:27
18-Сер-2022
Загрозливі ознаки: коли час звертатися по психологічну підтримку

Складність проблем із психічним здоров’ям можна оцінити за тим, як

20:24
16-Сер-2022
Пенсіонери із Херсону передали на ЗСУ гроші, видані російськими окупантами
Про цей випадок розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Собол
13:40
16-Сер-2022
Підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччині
1. Повідомляється, що підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччи
20:53
15-Сер-2022
Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Ой, дякуємо! Ми не голодні!
- Н
21:01
14-Сер-2022
Дієва арифметика від мелітопольського підпілля
Мінус один залізничний міст на південно-західному напрямку від Мелітополя дорівнює по
20:54
14-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Ватутіна знову стала Українським хутором?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
20:23
13-Сер-2022
Подоляк: "Україна застосовує тактику "пурхати як метелик і жалити як бджола"
Михайло Подоляк зазначив, що контратаки ЗСУ ведуться не великими колонами техніки, як
Усі новини