реклама партнерів:
Головна » 2012 » Травень » 15 » Україна-Росія: експерти прогнозують стабільно прохолодні відносини

Україна-Росія: експерти прогнозують стабільно прохолодні відносини


2012 » Травень » 15
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1075
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Політологи не очікують прориву від зустрічі президентів України та Росії, яка має відбутися в рамках московського саміту СНД.
Українські експерти роблять маловтішні прогнози розвитку відносин Києва й Москви. Більшість аналітиків, з якими вдалося поспілкуватися DW, вважає, що значних змін на краще найближчим часом не відбудеться, а проблеми, що накопичились, так і не будуть розв'язані. Зокрема, найгостріша для України проблема – ціна на російський газ.
Як зауважив в інтерв'ю DW політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичної інтеграції Володимир Горбач, Україна вже перезимувала з теперішньою високою ціною на російський газ, і Москва використовує це, як аргумент на користь того, що Київ і далі зможе платити таку ціну. Експерт упевнений, що Кремль зацікавлений у подальшому зростанні газової ціни, щоб "загнати українську економіку в борги і після цього претендувати на українську стратегічну інфраструктуру".

Несумісність інтересів
"Янукович сам загнав себе в глухий кут харківськими угодами і тепер не має жодної зрозумілої стратегії вирішення газових проблем", – вважає президент центру "Відкрита політика" Ігор Жданов. На його думку, російський президент Путін чітко дав зрозуміти, що він готовий говорити про покращення двосторонніх стосунків лише в тому разі, якщо його український колега Янукович поступитися національними інтересами і здасть газову трубу Москві. "Всі ідеологічні маркери на кшталт державної російської мови, які намагається "продавати" Росії нинішнє керівництво України, Путін розглядає лише як ритуальні заклинання. Його цікавлять абсолютно прагматичні речі", – сказав політолог у розмові з DW.
Цю думку поділяє й керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман. На прес-конференції в Києві він нагадав, що цього року Україні доведеться віддавати МВФ борги обсягом близько 3,8 мільярдів доларів. А наступного року – більше чотирьох мільярдів. Позичити ці кошти в Росії, на думку економіста, можливо, але надто ризиковано. "Після повернення на президентський пост Володимира Путіна будь-яка спроба звернутися до Москви за кредитом спричинить нові не тільки економічні, а й політичні вимоги", – застеріг Найман.
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, у свою чергу, визначив теперішній стан українсько-російських відносин формулою "ані ворожнеча, ані дружба". Всі міждержавні інтеграційні проекти, на думку експерта, зависли в повітрі, а обидві сторони загрузли в торгівельних війнах: "То сир, то масло, то ще щось ... Це навіть не війни, це радше партизанські вилазки російського санітарного лікаря та українських сироварів", – сказав Карасьов. На його думку, нині стала цілком очевидною й відмінність порядку денного двох країн: "Російська сторона хоче від України Митного союзу, а українська від Росії – низької ціни на газ".

Відносини у режимі паузи
Сподіватися на розблокування теперішньої стагнації відносин з північним сусідом, як вважає політолог, можна лише за тих умов, якщо глобальні гравці змінять свою політику. "Десь 2015-2016 року Євросоюзу для виходу з кризи можуть знадобитися ресурси Росії. Це уможливить обмін між ЄС і Росією технологій на активи, а активів – на ресурси. Саме тоді Україні можна буде пошукати своє третє місце в цьому новому альянсі", – сказав Карасьов.
"Проводячи багатовекторну політику, Янукович опинився в багатовекторній ізоляції", – так оцінив нинішню міжнародну ситуацію Ігор Жданов. Він вважає симптоматичним приєднання Путіна до кола світових лідерів, які жорстко критикують Януковича за поводження з екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Політолог Володимир Горбач упевнений, що таким чином "Путін хоче показати своїм західним партнерам, що з ним можна співпрацювати, і що на порядку денному можуть перебувати питання, які не розділяють Росію та Захід". Експерт не виключив, що в такій ситуації Янукович може оголосити паузу й у розвитку відносин з Москвою, як він вже вчинив з Євросоюзом.

Джерело: Німецька хвиля
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:22
30-Бер-2020
Верховна рада призначила нових керівників МОЗ і Мінфіну
Верховна Рада призначила міністром охорони здоров'я Максима Степанова і міністром фін
17:40
30-Бер-2020
На Донбасі ще стріляють: один загинув, двоє поранених
Один військовослужбовець збройних сил загинув у результаті ворожого обстрілу на Донба
16:21
29-Бер-2020
Міністри охорони здоров'я, фінансів, інфраструктури можуть залишити Кабмін
Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, міністр фінансів Ігор Уманський і міністр інфрас
13:42
29-Бер-2020
Жінка, яка примудрилась заразити коронавірусом кілька сіл на Буковині, попросила пробачення
Перша хвора на коронавірус на Буковині жінка, яка примудрилася заразити десятки жител
09:35
29-Бер-2020
Кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні зросла до 418
Станом на 10:00 29 березня, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабора
12:52
28-Бер-2020
2. Реорганізація армії. Тріумфальна весна 1918-го
Після важких і напружених боїв за Київ, ввечері 8 лютого 1918-го українські війська в
09:33
28-Бер-2020
У "Слузі народу" заявили те, що ризик оголошення дефолту в країні зростає
Народний депутат з "Слуги народу" Єгор Чернєв заявив про те, що ризик оголошення дефо
19:30
27-Бер-2020
Міністрів охорони здоров’я і фінансів можуть скоро звільнити
Міністрів охорони здоров’я Іллю Ємця і фінансів Ігоря Уманського можуть скоро звільни
19:22
27-Бер-2020
1. Забуті перемоги. Тріумфальна весна 1918-го
Підручник історії України 10-го класу авторства В. Власова і С. Кульчицького, виданий
13:39
26-Бер-2020
Лауреати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» за 2020 рік
Цю почесну нагороду засновано у 1998 р. Чернігівським медіа-клубом за сприяння Націон
Усі новини