Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Україна стане жовто-чорною

Україна стане жовто-чорною


Коментарі: 1 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Згідно з документом, Україна зобов"язалася приймати нелегальних мігрантів, які перетнули її кордон на шляху до ЄС.
Причому приймати не лише українців, а й громадян третіх держав, які використали територію нашої вітчизни як транзитну зону. Євросоюз, який був надзвичайно зацікавлений у тому, аби перекинути проблему незаконної міграції зі своїх плечей на плечі України, пообіцяв розглянути питання про введення спрощеного візового режиму для українців. І навіть зробив для цього перший крок – скасував візи для… власників дипломатичних паспортів.
Як відомо, жодного спрощеного візового режиму ми так і не отримали. І, вочевидь, найближчим часом не отримаємо. І це при тому, що, як запевняють експерти, підписуючи Угоду про реадмісію, українське МЗС могло виторгувати в ЄС будь-що! Не йдеться, звісно, про вступ до Єворзони: навіть якби вся українська влада на колінах обійшла всю її, цілуючи кожен метр благодатної землі, це не змінило б позиції старої доброї Європи. А от безвізовий режим можна й треба було виторговувати. Однак українське керівництво вкотре «здало» всі позиції, «прогнувшись» перед Євросоюзом в обмін на порожні обіцянки.
Отже, на практиці Угоду про реадмісію втілюватимуть у життя так: якщо громадянин третьої країни раніше жив або перебував в Україні з візитом, або ж скористався нашою державою як транзитною зоною на шляху до ЄС, то Євросоюз має повне право відправити його на українську територію, а вже ми зобов"язані прийняти і вирішити питання його подальшої долі. При цьому є три можливі варіанти розвитку подій.
Перший – відправити нелегала на батьківщину. Депортація одного такого «туриста» обходиться країні у 1000 доларів США (тільки Китай повертає своїх громадян власним коштом). Але навіть ця сума дуже скромна, оскільки українська влада зобов"язана видати іноземцеві виїзні документи та відкрити необхідні для його повернення на батьківщину візи. Оскільки депортація – дороге задоволення, то Україна просто не матиме змоги відправити додому всіх нелегалів. Тож в очікуванні «долі» вони житимуть у міграційних таборах, так званих «відстійниках для нелегалів», які в рамках Угоди вже існуватимуть в Україні. Середньомісячне утримання одного нелегала в таборі обходитиметься нашій країні більш ніж у 100 доларів. До речі, нині, за даними ООН, в Україні перебуває 6,7 млн. нелегальних мігрантів.
Другий варіант – Україна може взяти приклад з ЄС і відправити нелегала в ту країну, з якої він потрапив до нас. Однак цей варіант у сучасних українських реаліях є малоймовірним. Річ у тім, що більшість нелегалів потрапляють на українську територію через напівпрозорий російсько-український кордон, а от Угоди про реадмісію Україна з Росією не має і, вочевидь, не матиме.
І третій варіант: нелегал залишається в Україні й просить надати йому політичного притулку чи статус біженця. А наша держава, згідно з укладеними угодами з ООН, зобов’язана розглянути це питання.
У підсумку Україна добровільно погодилася на роль «відстійника» для нелегалів, через доброту душевну вирішивши найбільшу проблему старої доброї Європи. Очікувані наслідки – невтішні: демографічний дисбаланс, зростання злочинності, спалахи епідемій. І все – в обмін на невиконану обіцянку.

Ірина Гамрищак
Джерело: Львівська газета







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:52
17-Лип-2025
УПЦ Московського патріархату зобов’язали розірвати зв’язки з Росією
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушен
18:23
17-Лип-2025
Юлія Свириденко очолила український Уряд
Для мене велика честь очолити український Уряд сьогодні.
Наш Уряд бере курс на
21:07
10-Лип-2025
Що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли говорив про Ряшів...
Насправді всі ми чудово розуміємо, що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли
21:03
10-Лип-2025
Історична тяглість Русі-України
Я хочу аби ми краще розуміли справжні наше коріння та мислили більш широко та амбітно
20:54
10-Лип-2025
У Чернігові єпископ Антоній молитовно відзначив День пам'яті свого небесного покровителя
У день памʼяті преподобного Антонія Печерського, 10 липня 2025 року, єпископ Чернігів
20:57
08-Лип-2025
Виявлено ознаки афілійованості Київської митрополії УПЦ з РПЦ
Виявлено ознаки афілійованості Київської митрополії Української православної церкви з
Усі новини

Сollaborator