ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що уряд підписує з НАТО угоду про військово-технічну співпрацю.
«Уряд підписує з НАТО угоду про співпрацю у сфері підтримки. Це угода між Кабінетом міністрів України та організацією НАТО з підтримки, яка передбачає реалізацію чотирьох трастових проектів разом із НАТО, зокрема військово-технічну співпрацю, засоби зв’язку, нові комунікації, нові інформаційні технології», – заявив Яценюк.
За його словами, уряд також сьогодні ухвалить рішення про підписання меморандуму про домовленість між урядом України та НАТО щодо співпраці з питань консультацій, управління, зв’язку, розвідки, спостереження.
У НАТО наразі ці заяви не коментували.
23 грудня 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу. Президент України підписав цей документ.
Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.
У 2004 році Янукович, на той час прем’єр-міністр, розробив план вступу України до НАТО до 2008 року. Тоді була розроблена Стратегія економічного та соціального розвитку України «Шляхом європейської інтеграції» на 2004–2015 роки, яка передбачала, що «Україна, здійснюючи проголошений зовнішньополітичний курс на євроатлантичну інтеграцію, ставить перед собою мету – потрапити в найближчу хвилю розширення НАТО» – як мовилося в документі, можливо, вже 2008 року. План Януковича не передбачав ніяких референдумів.
У НАТО щоразу підтверджують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Водночас Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».