реклама партнерів:
Головна » Україна залишається для США країною стратегічного значення

Україна залишається для США країною стратегічного значення


Коментарі: 2 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Про це заявив у суботу, 1 грудня, посол США в Україні Джон Теффт на міжнародній конференції "Лідерство у глобальному світі" у Вашингтоні, повідомляє Укрінформ.
"Безсумнівно, що Україна залишається країною важливого, стратегічного значення для Сполучених Штатів", - зазначив посол.
За його словами, мета політики США щодо України була незмінною від самого початку відносин – "допомогти українцям побудувати демократичну й економічно процвітаючу країну, яка є невід'ємною частиною європейської сім'ї народів". Теффт підкреслив, що цей шлях потребує від України демократичних зобов'язань, припинення вибіркових переслідувань та посилення інтеграції з європейськими партнерами. В той час як збереження корупції, недоліки проведення нинішніх парламентських виборів і нове законодавство, "таке як закон про референдум", потенційно відсуває Україну далі від демократичних стандартів і норм, сказав американський дипломат.
При цьому посол вважає успіхом ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу, зауважуючи, що слід ще багато зробити для його імплементації, а також для обмеження повноважень Генпрокуратури.
Теффт назвав "дуже хорошим стартом" уряду України в енергетичній сфері за останні півтора року залучення американських компаній Shevron і Exxon Mobile. Крім того, він наголосив, що США високо цінують участь України у миротворчих операціях, зокрема в Афганістані.
Посол нагадав і про те, що за роки незалежності Сполучені Штати виділили Україні 4,1 млрд доларів допомоги, що робить США найбільшим з її індивідуальних донорів.
За 2012 бюджетний рік американський уряд виділив понад 28 млн доларів для просування демократії в Україні, з яких 5 млн – на сприяння чесним виборам. Теффт також особливо акцентував на розвитку міжлюдських контактів як одному з пріоритетів двосторонніх відносин. На підтверждення цього він зауважив, що за останні 20 років понад 40 тисяч студентів з України взяли участь у програмах обмінів з США.
Раніше на зустрічі з главою МЗС України, Костянтином Грищенком, який перебував з візитом у Сполучених Штатах, торговий представник США Рон Кірк висловив стурбованість, що бажання України переглянути мита на понад 350 товарів, на які вона погодилася при вступі до Світової організації торгівлі в 2008 році, може підірвати двосторонні торговельні відносини.
В одному з інтерв'ю Грищенко відкинув критику з боку США щодо парламентських виборів в Україні та переслідування опозиції.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:46
21-Жов-2024
Молдова на референдумі обрала вступ до Європейського Союзу
На сайті Центральної виборчої комісії Молдови оприлюднили результати попереднього під
20:52
20-Жов-2024
У Тбілісі проходить багатотисячна акція «Грузія обирає Євросоюз»
За шість днів до парламентських виборів у Тбілісі відбувається масштабна акція «Грузі
19:25
19-Жов-2024
Міністри оборони країн G7 заявили про підтримку членства України в НАТО
Міністри оборони країн «Групи семи» (G7) підтримують «незворотний шлях України до пов
21:00
16-Жов-2024
Байден оголосив про пакет військової допомоги Україні на суму 425 млн доларів
Президент США Джо Байден у середу, 16 жовтня, поговорив із президентом України Володи
21:35
15-Жов-2024
Абсолютна більшість українців підтримує закон про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з РФ
80% респондентів ідтримують схвалений у серпні закон про заборону діяльності окремих
20:04
14-Жов-2024
Уразили російські ЗРК і ліквідували три сотні окупантів: зведення з Харківщини!
Це результати оборонних й штурмових боїв за минулий тиждень у зоні відповідальності Т
Усі новини