реклама партнерів:
Головна » Українські компанії змушені згортатися через тиск на бізнес

Українські компанії змушені згортатися через тиск на бізнес


Коментарі: 3 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Великі українські компанії змушені згортатися через тиск на бізнес. Так, Власники Національної сервісно-збутової мережі “Богдан- Авто”, що входить до складу корпорації “Богдан”, вирішили призупинити діяльність дев’яти підприємств, а Херсонський автозавод “Віпос” бізнесмена Віктора Постельникова (на фото) опинився за крок від банкрутства.
“Величезний тиск на підприємства сервісно-збутової мережі відбувається постійно, однак останні півроку компанії зіткнулися з неприкритим свавіллям податківців, що є порушенням Конституції України, а також може бути свідченням наявності в їх діях прямого умислу на втручання в законну діяльність підприємства”, – наголошується в повідомленні корпорації “Богдан”.
У прес-релізі підкреслюється, що незважаючи на оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень, співробітниками податкових органів свідомо ігноруються факти і обставини, що свідчать про правомірність діяльності підприємств.
У корпорації відзначили, що позитивні рішення судів на користь підприємств в перерахованих містах (що є свідченням неправомірності дій контролюючих та фіскальних органів) були прийняті ще в жовтні-грудні.
“Сьогодні компанії замість ведення нормальної діяльності змушені шукати правду і поневірятися в “кишенькових” і підконтрольних судах. Одночасно тривають розгляди більш ніж 40 судових справ”, – йдеться в прес-релізі.
“У разі неприпинення тиску слід чекати закриття та інших підприємств сервісно-збутової мережі, а також виробничих компаній”, – підкреслюють в корпорації.
На сьогодні сервісно-збутова мережа “Богдан-Авто” налічує 26 представництв.

Як повідомлялося, напередодні корпорація “Богдан” звернулася до перших осіб держави з закликом негайно припинити безпідставні та протиправні дії контролюючих та фіскальних органів.
А 20 лютого відбудеться підготовче засідання суду, який вирішить, чи варто розпочинати процедуру банкрутства автозаводу “Віпос”, сказано в постанові Господарського суду Херсонської області, розміщеній у Єдиному держреєстрі судових рішень. Ініціатором банкрутства виступив регіональний підрозділ податкової інспекції в Херсоні.
Автомобільний завод «Віпос» входить до складу групи Vipos, яка об’єднує імпортерів і дилерів автомобільних брендів Lamborghini, Brilliance, Soueast, Haima, Bentley, Spyker, Ferrary, Audi та ін., компанію «Віпос Ейр» (представника вертолітної техніки MD Helicopters) і аеродром для бізнес-авіації «Долина».
На побудованому в 2007 році заводі випускали автомобілі марки Audi методом великовузлового складання. У 2009 почали виробництво машини під власним брендом Ostcar, але того ж року підприємство зупинилося. Його потужність становить 45 тис. одиниць на рік.
Зі слів Постельникова, за час роботи підприємства було зібрано всього 190 транспортних засобів. Роботу «Віпоса» довелося призупинити через конфлікт з Державною митною службою (зараз Міністерство доходів і зборів – ред.), яка вимагала оплачувати митні збори за ввезені машинокомлекти для подальшого складання за ставками готових машин. Відповідно до митного тарифу, для машинокомплектів ставка імпортного мита становить 0%, а для зібраних автомобілів – 10%. Крім того, на долю підприємства негативно вплинуло падіння українського автомобільного ринку в чотири рази порівняно з 2008 роком, додає Віктор Постельников.
У постанові суду зазначено, що завод має борг, який «перевищує триста мінімальних розмірів заробітної плати (близько 350 360 тис. грн – ред.)». Постельников розповів, що минулого року на сесії міськради Херсона було прийнято рішення про підвищення ставки податку за землю в чотири рази, внаслідок чого утворилася заборгованість трохи більше 300 тис. грн. «Ми шукаємо шляхи дотування заводу», – зазначив він, уточнивши, що витрати на його утримання «божевільні». Старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець говорить, що відповідно до українського законодавства така сума боргу дозволяє визнати підприємство банкрутом.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство на цю посаду відібраний Сергій Дяченко. У розмові з «Капиталом» він уперше дізнався про те, що може бути призначений арбітражним керуючим: «Я про це нічого не знаю… сюрприз». Відповідно він відмовився прокоментувати постанову суду, пославшись на те, що не знайомий з деталями процесу. Коментар ГУ Міндоходів у Херсонській області «Капиталу» не надали.

За матеріалами: http://finance.ua/ua/






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
16:29
19-Лис-2024
Україна вдарила ракетами по РФ після дозволу Байдена!
За даними джерел Цензор.Нет, сьогодні вперше в історії ЗС України завдали удар по вій
20:27
17-Лис-2024
Байден дозволив Україні завдати ударів по Росії американськими ракетами великої дальності
Про це пише газета The New York Times з посиланням на офіційних осіб США.
За д
19:41
17-Лис-2024
Генерал Валерій Залужний попереджає: війна на виснаження і допомога запізнілими і малими порціями цьому не допоможуть
На круглому столі в рамках роботи міжпартійної парламентської групи на підтримку Укра
Усі новини