Українські жінки можуть познайомитися з НАТО через одяг. Фото
Показ незвичайної колекції пройшов у рамках «Українського тижня моди». Ідея створення одягу з політичним підтекстом належить керівниці українського Інституту світової політики Альоні Гетьманчук. Разом з дизайнеркою Оленою Даць вони хотіли, аби тема НАТО залишила тісні чиновницькі кабінети і стала зрозумілою для простих людей, зокрема жінок, які, за соцопитуваннями, найскептичніше сприймають членство України в Північноатлантичному альянсі.
«Цільова аудиторія цієї колекції – це люди, не пов’язані з політикою: шоу-бізнес, художники, письменники, які не слідкують за всіма політичними новинами. Ми ж хочемо підвести їх до міжнародної політики України через моду», - каже Альона Гетьманчук.
Жодних натяків на мілітаризм
Україна є справді європейською країною, тому українські жінки мають вдягатися по-європейськи. Це лейтмотив «євроатлантичної колекції» Олени Даць. За задумом авторки, це вбрання сильної жінки, не обтяженої упередженнями вчорашнього дня. Ця жінка не боїться викликів, упевнена в собі й у власній унікальності. Її місія – зробити світ кращим.
У колекції жодних натяків на мілітаризм. Домінують синьо-білий, ультрамариновий кольори, на принтах поміж традиційно українськими рослинними орнаментами лише проступають символи НАТО, розказує модельєр: «Коли ти кажеш НАТО, то в усіх одразу виникають асоціації зі зброєю чи щось подібне. Але там такі ж красиві люди, які ходять у красивих костюмах та вечірніх сукнях. Тому через абстрактні символи на підсвідомому рівні я сподіваюся змінити ставлення українців до цього».
Інтерес серед політиків
Модний показ суконь із політичним підтекстом пройшов з аншлагом. На подіум у «євроатлантичному» вбранні хотіли вийти українські політики. Утім, організатори надали перевагу моделям-професіоналам. На київський показ планували запросити дружину президента Франції Ніколя Саркозі Карлу Бруні, аби вона переконала чоловіка, що сприйняття НАТО в Україні не таке стереотипне, як його малюють політики. На жаль, перша леді Франції не змогла приїхати на показ «євроатлантичної колекції».
Утім, там було досить багато відомих людей, зокрема посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот та посол Франції Жак Фор, перший президент України Леонід Кравчук, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко та інші. «Мені сподобалося, що у нас тепер через такі цікаві акції пропагують ідею НАТО, тому що тільки люди, які не розуміють, що таке Північно-Атлантичний альянс, можуть говорити, що це погано. Насправді це демократія, нормальний спосіб життя», - каже Огризко.
«Шовкове» НАТО
Жінки після перегляду були в захваті від вбрання з ромбами у вигляді чотирикутної зірки – символу Альянсу. «У нас НАТО малюють, як такий собі страшний фетиш, а воно виявилося таким шовковим», - каже одна з відвідувачок.
Щоправда, купити сукні Олени Даць з «євроатлантичної колекції» поки буде складно. Десять ексклюзивних одиниць вбрання будуть розпродані з аукціону. Стартова ціна тематичного одягу починатиметься з двох тисяч гривень. На виручені кошти кілька студентів-активістів відвідають структури Альянсу та Єврокомісію. Також дизайнерка сподівається показати незабаром свою колекцію у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО.
Автор: Лілія Гришко
Редактор: Христина Ніколайчук
Джерело:[url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5365529,00.html#]"Німецька хвиля"[/url]
Сукні з євроатлантичної колекції Олени Даць можна переглянути в фотогалереї