ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Підприємці малого та середнього бізнесу змінюють формат діалогу з владою: від вуличних виступів до декларування чітких вимог на папері. Проект «5 вимог малого та середнього бізнесу до політиків і влади» об’єднав десятки українських бізнес-асоціацій, які згуртувалися, аби на передодні виборів запропонувати кандидатам та владі своє бачення співпраці. У шести регіонах країни представники бізнесу окреслюватимуть проблеми, які, на їхню думку, заважають розвитку підприємництва. Згодом, ці зауваження сформулюють у п’ять вимог. «Приміром, на Львівщині та на Сумщині, підприємці назвали більше двох десятків проблем, - каже координатор Юлія Веретельнікова. І найважче було їх об’єднати у п’ять ключових вимог». На першу позицію винесено законодавчі зміни: підприємці вимагають прозорої і чіткої процедури громадського обговорення нормативних актів, м’яке впровадження, аби бізнес встигав адаптуватися. Наступною потребою є зниження і диференціація соціального оподаткування, зменшення єдиного соціального внеску. Підприємці наполягають на спрощенні системи адміністрування, зменшення кількості податків, зазначає Веретельнікова.
«Даєш держкомпідприємництво!» Боротьба з корупцією та антикорупційні ініціативи є не менш важливими для малого й середнього бізнесу. Як один з механізмів боротьби підприємці пропонують призначати суддів, губернатора та керівників силових органів на виборчій основі. І останньою вимогою є відновити діяльність державного комітету з підприємництва в регіонах, або сформувати окремий орган, який би відповідав за розвиток бізнесу в Україні. Усі вимоги підприємці обговорюватимуть у фокус-групах до кінця липня. Далі - експертна оцінка та опитування. Зведену резолюцію з п’ятьма вимогами запропонують для ознайомлення всім політичним силам. Ці вимоги політики можуть включити в свої передвиборні програми, пояснює голова Регіональної ради підприємців Львівської області Ростислав Сорока, але жодних меморандумів підприємці не підписуватимуть, лише відслідковуватимуть і інформуватимуть хто візьме «на озброєння» їхні пропозиції.
«Прихований» електорат Як свідчить статистика, лише 15 відсотків підприємців ходять на вибори, але за умови «бути почутими», можуть згуртуватися й виступити активним електоратом, вважає експерт Веретельнікова. Водночас, представники бізнес середовища не виключають, що влада таки зреагує на ці вимоги, але до виборів кардинальних змін не очікують.