реклама партнерів:
Головна » Український бізнес теж готується до виборів

Український бізнес теж готується до виборів


Коментарі: 1 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Підприємці малого та середнього бізнесу змінюють формат діалогу з владою: від вуличних виступів до декларування чітких вимог на папері.
Проект «5 вимог малого та середнього бізнесу до політиків і влади» об’єднав десятки українських бізнес-асоціацій, які згуртувалися, аби на передодні виборів запропонувати кандидатам та владі своє бачення співпраці. У шести регіонах країни представники бізнесу окреслюватимуть проблеми, які, на їхню думку, заважають розвитку підприємництва.
Згодом, ці зауваження сформулюють у п’ять вимог. «Приміром, на Львівщині та на Сумщині, підприємці назвали більше двох десятків проблем, - каже координатор Юлія Веретельнікова. І найважче було їх об’єднати у п’ять ключових вимог».
На першу позицію винесено законодавчі зміни: підприємці вимагають прозорої і чіткої процедури громадського обговорення нормативних актів, м’яке впровадження, аби бізнес встигав адаптуватися. Наступною потребою є зниження і диференціація соціального оподаткування, зменшення єдиного соціального внеску. Підприємці наполягають на спрощенні системи адміністрування, зменшення кількості податків, зазначає Веретельнікова.

«Даєш держкомпідприємництво!»
Боротьба з корупцією та антикорупційні ініціативи є не менш важливими для малого й середнього бізнесу. Як один з механізмів боротьби підприємці пропонують призначати суддів, губернатора та керівників силових органів на виборчій основі. І останньою вимогою є відновити діяльність державного комітету з підприємництва в регіонах, або сформувати окремий орган, який би відповідав за розвиток бізнесу в Україні.
Усі вимоги підприємці обговорюватимуть у фокус-групах до кінця липня. Далі - експертна оцінка та опитування. Зведену резолюцію з п’ятьма вимогами запропонують для ознайомлення всім політичним силам. Ці вимоги політики можуть включити в свої передвиборні програми, пояснює голова Регіональної ради підприємців Львівської області Ростислав Сорока, але жодних меморандумів підприємці не підписуватимуть, лише відслідковуватимуть і інформуватимуть хто візьме «на озброєння» їхні пропозиції.

«Прихований» електорат
Як свідчить статистика, лише 15 відсотків підприємців ходять на вибори, але за умови «бути почутими», можуть згуртуватися й виступити активним електоратом, вважає експерт Веретельнікова.
Водночас, представники бізнес середовища не виключають, що влада таки зреагує на ці вимоги, але до виборів кардинальних змін не очікують.

Джерело: Німецька хвиля






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини