ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Український конфлікт загрожує Росії економічною катастрофою. Так стверджує доктор Казімєж Вуйціцький з Центру студій Східної Європи Варшавського університету. Економічний тиск Заходу на Москву через агресію Росії в Україні, може спричинити її банкрутство. За його оцінкою, борги російських фінансових кампаній становлять вже 600 мільярдів доларів, в той час, як золотовалютні резерви - 400 мільярдів. На думку експерта, те, що відбувається в Україні, можна назвати «гібридною війною». Вона полягає в тому, що сильна держава не може напасти на слабшу, тому намагається розділити її. Москва робить це, висилаючи диверсантів, мобілізуючи злочинців і проводячи інформаційну війну. За словами Вуйціцького, схожі конфлікти порушують порядок у світі - це несе загрозу усім країнам світу. Повідомляє Польське радіо Міністр внутрішніх справ Польщі Бартоломей Сєнкєвич сподівається, що українська влада візьме ситуацію у свої руки і відновить суверенність та цілісність країни. Глава силового відомства підкреслив, що Польща готова на різні варіанти розвитку подій в Україні. «Польща повинна бути готовою до будь-якого розвитку подій в Україні. Ми також готові до найгіршого сценарію, але поки світова спільнота, до якої відносимось і ми, робить усе, аби до цього не дійшло», - підкреслив Сєнкєвич. Одним із елементів таких дій є запровадження «поступових» санкцій проти Росії, яка вважається агресором. «До цього призвела ситуація в Криму - це перший раз після 1945 року у Європі, коли одна держава вторглася в іншу і відібрала частину її території, приєднуючи до своєї», - нагадує він. Глава МВС Польщі сподівається, що уряд України зможе взяти контроль над ситуацією та відновити незалежність та інтегральність країни. «Можемо використовувати різні евфемізми та говорити про провокації, проте насправді - це громадянська війна, яку підтримує і проводить Росія»,- наголосив він. «Москва використовує все сильніші інструменти знищення. Сепаратисти збивають українські гелікоптери. Це неорганізовані групи людей, проте українська сторона стверджує, що в тих групах є російські спецпризначенці, котрі несуть службу в силових структурах Російської Федерації», підкреслив міністр. «Не можна цього недооцінювати - така ситуація все більше дестабілізує нашого сусіда і ніхто не знає, чим все закінчиться», додав Сєнкєвич.
Президент Франції Франсуа Олланд вважає, що попри жорстокі сутички із проросійськими сепаратистами, нічого не може завадити проведенню 25 травня в Україні виборів президента. «Вибори повинні відбутися у всій Україні. Треба переконати російську владу, президента Владіміра Путіна, що єдиним можливим шляхом розв'язання ситуації є діалог, а отже і деескалація конфлікту», - заявив Олланд.
У свою чергу німецький уряд виступив проти референдуму, який хочуть провести сепаратисти, щодо утворення самопроголошеної республіки на сході України. У німецькому МЗС заявили, що це тільки погіршить ситуацію в Україні, а також суперечить Конституції України. Сепаратисти не мають жодних законних та юридичних підстав для цього. Німці заявили про готовність введення наступних санкцій проти Росії у випадку продовження ескалації агресії.