реклама партнерів:
Головна » Український виробничий потенціал розвалили комуністи

Український виробничий потенціал розвалили комуністи


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
СИМОНЕНКО, лідер Компартії України, передрікає, що напруження в суспільстві буде посилюватися, оскільки "немає ні програм з подолання безробіття, ні програм з реального підвищення рівня життя громадян". Однак саме комуністи та їх номенклатурні нащадки, які зберегли в своїх руках владу з часів проголошення незалежності, заклали основи української бідності та сприяли перетворенню України на "заповідник" олігархів.
Всі закони, які наприймала ліва більшість з 1991 року, – до 2000 року їх нараховувалось уже близько сотні, – спрямовані проти українського виробника. Приміром, за час діяльності МОРОЗА в 1994-1998 роках, було ухвалено 69 законів соціального спрямування, фінансування яких вимагало більше 160 млрд. грн. бюджетних коштів, тоді як тогочасна економіка давала всього 27 млрд. гривен.
Саме через політику лівого популізму Україна сьогодні за статками на останньому місці в Європі, – після нас тільки Молдова. За таких умов економічну нішу для себе знайшов лише великий капітал. Але у витоків великого капіталу також були комуністи, – "червоні директори", які 1990 року сиділи у Верховній Раді потужною, пихатою, мордатою командою. Написавши "під себе" закон про приватизацію, всі вони вибилися у великі капіталісти. Цікаво, що ідеологію для українського закону було запозичено в Чехії, де через 2 роки після отримання приватизаційного ваучера відповідну частку державного майна дозволялося зробити своєю. Решту акцій можна було купити лише за гроші – через банківській кредит та сплату податків у бюджет.
В Україні ж комуністи розтягли процес ваучерної приватизації на 7 років, і, поки все не розікрали, день і ніч галасували про захист прав "трудящіхся". Врешті-решт, ваучерна приватизація перетворилася у розкрадання майна для осіб, наближених до влади, яких сьогодні називають олігархами, та "червоних директорів". Наприклад, БОЙКО, який вчора був директором заводу імені Ілліча в Маріуполі, став власником контрольного пакету акцій. Цей приклад демонструє, як працювала ваучерна приватизація в Україні.
Таким же чином, як приватизація, проводилася і земельна реформа. "Червона" парламентська більшість не підтримала пакет з 10 законів щодо земельної реформи, які підготувала опозиційна Народна Рада 1994 року, вивчивши успішний світовий досвід, – Земельний кодекс, закони про земельний банк, охорону земель, ринок земель, земельний кадастр тощо. Земельний кодекс запровадив право приватної власності аж 2000 року. Однак, в той час усі колгоспи як майнові комплекси розсипалися, бо все було розкрадено. Тепер село у нас, якщо вірити уряду, традиційно гине. В той же час, в Україну поступово заходить великий капітал у вигляді агрохолдингів, перетворюючи державу на Латинську Америку, де транснаціональні корпорації контролюють до 90% земельного фонду.
Приблизно така ж невесела картина і з малим підприємництвом. Українська влада з радянських часів і досьогодні виконує "дороговказ" ЛЕНІНА, який проголосив буржуя лютим ворогом пролетаріату. Український малий підприємець має 168 разів підписати у чиновника документи, які дозволяють займатися виробничою справою, – приміром, випікати хліб у селі. В якій ще державі таке можливо? В демократичних країнах немає дозвільної системи, а є реєстраційна, яка дозволяє робити все, що не заборонено законом. Реєструйся, плати податок, і тебе держава не чіпатиме.
В Україні точних обсягів малого підприємництва ніхто не знає, – наводяться цифри від 3 до 8%. До малого підприємця завжди ставилися, як до бідного родича, через що 5-7 мільйонів українських громадян – малих підприємців змушені блукати по світах в пошуках тимчасового заробітку. При цьому, українські заробітчани щороку надають 5-8 млрд. євро допомоги своїм сім'ям в Україні. Ці підприємці могли б працювати на Батьківщині, наповнюючи бюджет і створюючи робочі місця.
Недемократичну систему, яку було витворено за 20 років незалежності, одним махом, як думає дехто, навряд чи можна змінити. Сьогодні Україна потребує правої політики, яка об'єднає виробника та владу для створення потужної української економіки, середнього класу, малого та середнього підприємництва, захисту національного інтересу. На жаль, у суспільства немає розуміння, що саме така політика приведе економіку до швидкого одужання. Виборець досі не відрізняє одне від одного ні політичних лідерів, ні програми політичних партій, ні ідеологію.

Юрій Костенко
Джерело: Українська правдаМодуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

13:44
16-Лип-2024
Чернігівські рухівці про річницю Декларації про державний суверенітет України
Сьогодні чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про
12:11
16-Лип-2024
До 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України
16 липня Україна відзначає 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет
14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
Усі новини