реклама партнерів:
Головна » Уряд перевиконує інтеграційний план. Чи задовольнить це Європейський Союз?

Уряд перевиконує інтеграційний план. Чи задовольнить це Європейський Союз?


Коментарі: 2 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
За інформацією міністра Кабінету Міністрів Олени Лукаш, у лютому уряд виконав всі заплановані заходи Плану першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік, при цьому - план виконується із випередженням графіку.
Інформацію про виконання плану, який уряд ухвалив напередодні саміту Україна-ЄС, заслухали на засіданні Кабінет Міністрів України 13 лютого. Всього в ньому - понад 70 заходів.
Попри випередження графіку в Партії регіонів кажуть, що виконанню інтеграційного плану може завадити опозиція, яка блокує роботу Верховної Ради.
Опозиція звинувачення відкидає та звертає увагу на рекомендації ЄС щодо вибіркового правосуддя.

Шість: багато чи мало?

Згідно із матеріалами, наданими ВВС Україна службою міністра Кабінету Міністрів, Київ виконав шість із 71 пункту плану. Зокрема, у рамках саміту Україна – ЄС 25 лютого у Брюсселі була підписана угода про отримання макрофінансової допомоги Євросоюзу. Окрім того, уряд розпочав підготовку проектів законів та інших нормативно-правових актів, передбачених Планом заходів.
Як повідомила Олена Лукаш, кілька пунктів плану виконані достроково. Так, минулого тижня уряд затвердив заходи для вдосконалення виборчого законодавства та проведення реформи щодо державної допомоги.
Уряд і президент також передали на розгляд Верховної Ради сім законопроектів, ухвалення яких передбачає перший етап Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму з Україною. Ідеться, зокрема, про ратифікацію Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС, зміни до законів про удосконалення системи захисту персональних даних, про приєднання України до Протоколу проти незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї і внесення відповідних змін до Кримінального кодексу.

Закони - заручники опозиції?
Уряд планує розглянути ці законопроекти у парламенті в третій декаді березня - на початку квітня.
Представник президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко заявив журналістам, що до 1 травня депутати зможуть ухвалити необхідні для євроінтеграції закони, але багато залежатиме від того, чи розблокує роботу парламенту опозиція.
"У нас є чіткий перелік, він відпрацьований. Переважна більшість цих законів вже зареєстрована у Верховній Раді, і ми деякі з них вже розглянули у профільних комітетах", - твердив Юрій Мірошниченко.
Проте представник фракції "Батьківщина" Сергій Пашинський запевняє, що опозиція жодного разу не ставала на заваді ухваленню інтеграційних законів.
"Немає ніяких інтеграційних намірів в уряду і в президента. Це все профанація, примітивна гра. Жодного разу, де залежало від опозиції, ми не заважали інтеграції. Можете підняти порядок денний того сесійного тижня, коли Рада була заблокована, і подивитися, скільки там було інтеграційних законів. Жодного. Опозиція робила усе можливе, щоб Україна стала частиною Європи, і надалі ми не заважатимемо інтеграції. На відміну від Віктора Януковича, який робить усе для того, щоб Україні відмовили", - сказав Сергій Пашинський в інтерв'ю ВВС Україна.
Депутат сказав, що в Європарламенті "взагалі стоїть питання про рекомендації відмовити у підписанні угоди про асоціацію".
Цього ж дня "Батьківщина" заявила, що влада нехтує обіцянками, які вона давала на саміті у Брюсселі, і продовжує "політичні репресії".
"Сьогодні влада зухвало, показово продемонструвала Європі, що вона чхати хотіла на рекомендації і зауваження щодо застосування вибіркового правосуддя. Сергій Власенко мав вилетіти до Брюсселя для участі в термінових дебатах щодо України у Європарламенті, проте його не випустили із України", - ідеться у заяві об'єднаної опозиції, що розміщена на сайті 13 березня.

Найважливіший критерій
План інтеграційних заходів розрахований на увесь 2013 рік попри те, що високі посадові особи ЄС попередили Київ, що часу в України не так вже й багато - до травня.
На червень, зокрема, заплановано розробити проект нормативно-правового акту Кабінету Міністрів про стратегію розвитку системи управління державними фінансами, провести консультації з ЄС щодо підготовки та укладення меморандумів про участь у пріоритетних для України тематичних програмах та агентствах ЄС, розробити Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року.
У липні уряд планує укласти угоди про співробітництво з Європейським офісом по боротьбі із шахрайством щодо боротьби з незаконним переміщенням тютюнових виробів.
Серед понад 70-ти заходів уряд не згадує про вимогу Євросоюзу припинити застосування вибіркового правосуддя, зокрема, стосовно політичних опонентів чинної влади.
Водночас, у плані заходів - до 1 травня разом із Венеціанською комісією Київ планує підготувати пропозиції щодо перегляду механізму відбору, призначення та обрання суддів, а також готувати нове законодавство про діяльність прокуратури і адвокатури. Окрім того, уряд взяв не себе зобов'язання виконувати рішення Європейського суду з прав людини.
"Забезпечувати належне виконання рішень Європейського суду з прав людини проти України в частині індивідуальних та загальних підходів", - ідеться у плані.
Як вважає експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, українська влада здатна виконати свій план, хоч це і залежить великою мірою від того, чи буде подолана парламентська криза, але він також нагадує про ставлення в Брюсселі до справи Тимошенко.
"За бажання цю проблему можна розв'язати. Якщо більшість захоче, вона розблокує парламент, пішовши назустріч опозиції. Але важливо розуміти, що окрім суто бюрократичних заходів, ЄС оцінюватиме виконання і політичної складової", - сказав Володимир Горбач у коментарі ВВС Україна.
"І на мою думку, найважливішим критерієм для ЄС буде реакція української влади на рішення Європейського суду з прав людини у справі Юлії Тимошенко", - додав експерт.
Захисники екс-прем'єра неодноразово заявляли, що рішення ЄСПЛ слід очікувати у березні.

Джерело: Європейський простір






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини