реклама партнерів:
Головна » 2013 » Березень » 17 » Уряд перевиконує інтеграційний план. Чи задовольнить це Європейський Союз?

Уряд перевиконує інтеграційний план. Чи задовольнить це Європейський Союз?


2013 » Березень » 17
Коментарі: 2 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
За інформацією міністра Кабінету Міністрів Олени Лукаш, у лютому уряд виконав всі заплановані заходи Плану першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік, при цьому - план виконується із випередженням графіку.
Інформацію про виконання плану, який уряд ухвалив напередодні саміту Україна-ЄС, заслухали на засіданні Кабінет Міністрів України 13 лютого. Всього в ньому - понад 70 заходів.
Попри випередження графіку в Партії регіонів кажуть, що виконанню інтеграційного плану може завадити опозиція, яка блокує роботу Верховної Ради.
Опозиція звинувачення відкидає та звертає увагу на рекомендації ЄС щодо вибіркового правосуддя.

Шість: багато чи мало?

Згідно із матеріалами, наданими ВВС Україна службою міністра Кабінету Міністрів, Київ виконав шість із 71 пункту плану. Зокрема, у рамках саміту Україна – ЄС 25 лютого у Брюсселі була підписана угода про отримання макрофінансової допомоги Євросоюзу. Окрім того, уряд розпочав підготовку проектів законів та інших нормативно-правових актів, передбачених Планом заходів.
Як повідомила Олена Лукаш, кілька пунктів плану виконані достроково. Так, минулого тижня уряд затвердив заходи для вдосконалення виборчого законодавства та проведення реформи щодо державної допомоги.
Уряд і президент також передали на розгляд Верховної Ради сім законопроектів, ухвалення яких передбачає перший етап Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму з Україною. Ідеться, зокрема, про ратифікацію Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС, зміни до законів про удосконалення системи захисту персональних даних, про приєднання України до Протоколу проти незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї і внесення відповідних змін до Кримінального кодексу.

Закони - заручники опозиції?
Уряд планує розглянути ці законопроекти у парламенті в третій декаді березня - на початку квітня.
Представник президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко заявив журналістам, що до 1 травня депутати зможуть ухвалити необхідні для євроінтеграції закони, але багато залежатиме від того, чи розблокує роботу парламенту опозиція.
"У нас є чіткий перелік, він відпрацьований. Переважна більшість цих законів вже зареєстрована у Верховній Раді, і ми деякі з них вже розглянули у профільних комітетах", - твердив Юрій Мірошниченко.
Проте представник фракції "Батьківщина" Сергій Пашинський запевняє, що опозиція жодного разу не ставала на заваді ухваленню інтеграційних законів.
"Немає ніяких інтеграційних намірів в уряду і в президента. Це все профанація, примітивна гра. Жодного разу, де залежало від опозиції, ми не заважали інтеграції. Можете підняти порядок денний того сесійного тижня, коли Рада була заблокована, і подивитися, скільки там було інтеграційних законів. Жодного. Опозиція робила усе можливе, щоб Україна стала частиною Європи, і надалі ми не заважатимемо інтеграції. На відміну від Віктора Януковича, який робить усе для того, щоб Україні відмовили", - сказав Сергій Пашинський в інтерв'ю ВВС Україна.
Депутат сказав, що в Європарламенті "взагалі стоїть питання про рекомендації відмовити у підписанні угоди про асоціацію".
Цього ж дня "Батьківщина" заявила, що влада нехтує обіцянками, які вона давала на саміті у Брюсселі, і продовжує "політичні репресії".
"Сьогодні влада зухвало, показово продемонструвала Європі, що вона чхати хотіла на рекомендації і зауваження щодо застосування вибіркового правосуддя. Сергій Власенко мав вилетіти до Брюсселя для участі в термінових дебатах щодо України у Європарламенті, проте його не випустили із України", - ідеться у заяві об'єднаної опозиції, що розміщена на сайті 13 березня.

Найважливіший критерій
План інтеграційних заходів розрахований на увесь 2013 рік попри те, що високі посадові особи ЄС попередили Київ, що часу в України не так вже й багато - до травня.
На червень, зокрема, заплановано розробити проект нормативно-правового акту Кабінету Міністрів про стратегію розвитку системи управління державними фінансами, провести консультації з ЄС щодо підготовки та укладення меморандумів про участь у пріоритетних для України тематичних програмах та агентствах ЄС, розробити Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року.
У липні уряд планує укласти угоди про співробітництво з Європейським офісом по боротьбі із шахрайством щодо боротьби з незаконним переміщенням тютюнових виробів.
Серед понад 70-ти заходів уряд не згадує про вимогу Євросоюзу припинити застосування вибіркового правосуддя, зокрема, стосовно політичних опонентів чинної влади.
Водночас, у плані заходів - до 1 травня разом із Венеціанською комісією Київ планує підготувати пропозиції щодо перегляду механізму відбору, призначення та обрання суддів, а також готувати нове законодавство про діяльність прокуратури і адвокатури. Окрім того, уряд взяв не себе зобов'язання виконувати рішення Європейського суду з прав людини.
"Забезпечувати належне виконання рішень Європейського суду з прав людини проти України в частині індивідуальних та загальних підходів", - ідеться у плані.
Як вважає експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, українська влада здатна виконати свій план, хоч це і залежить великою мірою від того, чи буде подолана парламентська криза, але він також нагадує про ставлення в Брюсселі до справи Тимошенко.
"За бажання цю проблему можна розв'язати. Якщо більшість захоче, вона розблокує парламент, пішовши назустріч опозиції. Але важливо розуміти, що окрім суто бюрократичних заходів, ЄС оцінюватиме виконання і політичної складової", - сказав Володимир Горбач у коментарі ВВС Україна.
"І на мою думку, найважливішим критерієм для ЄС буде реакція української влади на рішення Європейського суду з прав людини у справі Юлії Тимошенко", - додав експерт.
Захисники екс-прем'єра неодноразово заявляли, що рішення ЄСПЛ слід очікувати у березні.

Джерело: Європейський простір
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
2 Юрій • 20:29, 17-Бер-2013
За інформацією премєр міністра Азірова - відремонтовано 95% всіх доріг по всій Україні.
avatar
1 Тупий риганал • 20:23, 17-Бер-2013
Любой ценой дагнать і пєрєгнать гнілой Запад! Всє к станкам, камбайнам і домнам, таваріщі! А ми - к гасударствєннай кармушкє, красть, красть і єщьо раз красть! biggrin biggrin biggrin
avatar

Останні новини

22:04
21-Чер-2021
«Лідер» російського флоту: чому Росія продовжує відкладати проєкт сучасного ескадреного міноносця
Вперше про перспективний ескадрений міноносець проєкту 23560 «Лідер» заговорили в 200
22:37
20-Чер-2021
Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії
Активна співпраця України з НАТО лякає і насторожує офіційну Москву. І цьому є дуже п
22:08
18-Чер-2021
У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна
Такі спільні навчання - це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на наб
22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
11:48
11-Чер-2021
Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Вісім запитань до імунолога
1. Чому у вакцин виникає побічна дія і якою вона може бути?
Вакцина спричиняє
09:42
11-Чер-2021
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: як псевдоукраїнські медіа маніпулюють громадською думкою
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував три пропагандис
15:56
10-Чер-2021
Безпека держави напряму залежить від захищеності її інформаційного та кіберпростору
Сьогодні Служба безпеки України реалізує весь комплекс заходів для інформаційної та к
Усі новини