реклама партнерів:
Головна » Уряд створює "негативні" борги, за які платитимуть наступні покоління українців

Уряд створює "негативні" борги, за які платитимуть наступні покоління українців


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Таку думку висловив економіст, член Центрального проводу Української народної партії, Борис КУШНІРУК, коментуючи заяву віце-прем’єр-міністра Сергія ТІГІПКА про виконання Україною всіх вимог МВФ і наміри спрямувати запозичені кошти на фінансування дефіциту державного бюджету і поповнення золотовалютних запасів.
“Судячи із структури використання коштів, які планується отримати від МВФ, уряд далі продовжує йти шляхом створення “негативних” боргів”, - сказав він. Борис КУШНІРУК зауважив, що до “негативних запозичень належать ті, котрі у перспективі не приноситимуть прибутку”. Він пояснив, що “позитивні” запозичення спрямовуються або в реальний сектор економіки, внаслідок чого налагоджується виробництво товарів чи послуг, або ж на разові заходи, що ведуть до суттєвого зниження витрат державного бюджету. „Негативні ж йдуть на “латання бюджетних дірок”, - сказав КУШНІРУК.
Економіст підкреслив, що “замість спрямування коштів на реформування енергетичного сектору і ЖКГ, у економічному блоці прийняли популістське рішення напряму фінансувати дефіцит державного бюджету”.
“Я не виключаю, що саме ці кошти підуть на неефективну систему субсидій, їх, як і в минулому просто “проїдять”, а потім за нефаховість і популізм уряду заплатить кожен українець через податки, тарифи, з яких повертатимуть міжнародний кредит”, - наголосив Борис КУШНІРУК.
Підсумовуючи експерт, звернув увагу на “системну політику уряду щодо консервування низького рівня життя населення, слабкої економіки”. “Проурядова більшість скоротила бюджетні статті, що мали йти на реформи, після цього спростила механізм отримання субсидій, а тепер прагне у “бюджетну чорну діру”, якою по суті є пряме фінансування дефіциту державного бюджету, влити ще й запозичені кошти”, - прокоментував економіст.
„УНП не сприймає такого механізму, оскільки в кінцевому випадку за це заплатить малий підприємець, найманий робітник, а не представник олігархічного бізнесу, котрий контролює владу”, - сказав він.
“Тому ми вимагаємо переглянути механізм використання запозичених коштів і спрямувати їх у першу чергу на реформу ЖКГ, або ж чесно визнати, що урядова команда прагне ще більшого збагачення невеликого прошарку олігархів, повного знищення середнього класу і подальшого зубожіння більшості населення”, - резюмував він.

Джерело: прес-служба УНП.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:57
26-Груд-2024
Війська КНДР на курщині продовжують зазнавати втрат
Держава-агресор росія продовжує використовувати війська КНДР у бойових діях проти Укр
19:03
25-Груд-2024
Авіакатастрофа в Казахстані: 38 людей загинули
У авіакатастрофі в Казахстані, яка сталась сьогодні вранці, загинули щонайменше 38 лю
18:12
23-Груд-2024
Рухівці про місцеву "ЄС": політика Порошенка чи "Вени"?
Провід обласної організації Народного Руху України заслухав інформацію Володимира Сту
11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
Усі новини