реклама партнерів:
Головна » 2012 » Березень » 2 » Уряд та бізнес роблять ставку на вугільний ренесанс

Уряд та бізнес роблять ставку на вугільний ренесанс


2012 » Березень » 2
Автор: Черняков
Коментарі: 1
Переглядів: 2718
ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Приватний бізнес за підтримки уряду хочуть рятувати українську вугільну галузь. Однак саме лише вугілля не врятує Україну від енергетичної залежності, попереджають експерти.
За обсягами запасів вугілля Україна посідає сьоме місце в світі. Держава має значний потенціал використання цієї сировини. Про це у своїй доповіді на міжнародній конференції "Український енергетичний форум", організованій Інститутом Адама Сміта, заявив співвласник приватної вуглевидобувної компанії Sadovaya Group Олександр Толстоухов. За його словами, частка вугілля в паливному балансі електрогенеруючих підприємств України становить близько 38 відсотків, "що робить його другим за значимістю після ядерної енергії".
Крім цього, Толстоухов вважає цілком реальним виділення з вугілля газу, а також залучення технологій Південно-Африканської Республіки з переробки вугілля в автомобільне пальне. Бізнесмен висловив жаль з приводу того, що за останні двадцять років в Україні видобуток вугілля зменшився вдвічі. Цього року він очікує ренесансу українського вуглепрому завдяки ухваленню законів про концесію та приватизацію вугільних підприємств. Задоволення зростаючого, як вважає Толстоухов, попиту на вугілля "відбудеться через розширення діяльності приватних компаній".

Як зробити бізнес на вугіллі
Гарантіями успіху цих компаній Толстоухов назвав впровадження прогресивних методів ведення бізнесу й "ефективну взаємодію з великими гравцями на енергоринку". Бізнесмен продемонстрував це на прикладі своєї Sadovaya Group, яка співпрацює з холдингом ДТЕК, який є частиною бізнес-імперії донецького мільярдера Ріната Ахметова. Компанія Sadovaya Group, за словами Толстоухова, першою з українських компаній вийшла на європейські фондові майданчики, розмістивши свої акції на Варшавській фондовій біржі. За допомогою IPO 25 відсотків акцій компанії, їй вдалося в грудні 2010 року залучити 31,9 мільйона доларів та збільшити вуглевидобуток на третину впродовж наступного року.
Уряд Азарова визначив стратегічним напрямком реформи вугільної галузі роздержавлення вугледобувних підприємств і планує залучити цього року в розвиток вуглевидобутку 3 мільярди 726 мільйонів гривень інвестицій. Перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Попович сказав, що ці кошти планується залучити "шляхом кредитування, випуску облігацій вугледобувних держпідприємств, співпраці з іноземними компаніями". За словами можновладця, уряд найближчим часом має затвердити перелік державних об'єктів паливно-енергетичного комплексу, які надаватимуться в оренду або в концесію.

Панацеї не існує
Натомість, як сказав в інтерв'ю DW директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський, переважна більшість копалень, що видобувають коксівне вугілля, вже стали приватними або взяті в довгострокову оренду металургами чи коксохіміками. Третина всіх українських шахт є збитковими, і "цей сегмент української вугільної промисловості потребує реструктуризації". Головною перешкодою, як вважає економіст, тут є брак балансу інтересів держави, приватних власників та суспільства. "Зокрема слід визначити, як продовжити державні регресійні виплати українським шахтарям та вирішити цілий комплекс інших соціально-економічних питань", - нагадав Бураковський.
За його словами, Україна дійсно володіє значними покладами вугілля, але енергетичного вугілля серед них не так багато. "Було би перебільшенням сказати, що вугілля здатне вирішити всі енергетичні проблеми країни", – зазначив Бураковський. Проблеми української енергетики, на його думку, вимагають комплексного вирішення.

Автор: Олександр Савицький
Редактор: Христина Ніколайчук
Джерело: Німецька хвиля
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 Олег • 23:30, 02-Бер-2012
Ну идиоты!!!! угольную промышленность закрывать нужно!! она не рентабельна! так как все шахты сидят на дотациях!!! тонна угля в 1,5 - 2 раза дороже твердого топлива (пилеты или брикеты) и в 1,5 раза ниже теплоемкость! Уголь нужн не украинцам, а барыгам! Шахты почти все частные и капусту рубают на этом только "мажеры", а шахтер выходя на пенсию после 10 лет рабочего стажа(!!) получает немаленькую пенсию с чьего кармана?? не с тех, кто на нем наживился, а из бюджета!!!
Если парень в 20 лет пошел на шахту, то в 30 на пенсию, прожил 70 лет - 40 лет получать пенсию из бюджета!!!! Это нормально?! Только ДЭБИЛЫ и те, кому плевать на наш народ могут развивать дальше эту промышленность!!!
avatar

Останні новини

10:56
06-Лип-2020
На Чернігівщині під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток
З 25 березня по 29 червня 2020 року на Чернігівщині тривала весняно- літня нерестова
13:28
05-Лип-2020
Публіцистична спадщина Сергія Єфремова в реаліях сьогодення
Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців висунула на здобуття
12:31
03-Лип-2020
Росія активно нарощує військову присутність вздовж кордону з Україною - генерал
Російська Федерація не відступає від своєї агресивно-мілітаристської політики та прод
21:53
01-Лип-2020
Голова Нацбанку Іван Смолій йде у відставку - систематичний політичний тиск
Сьогодні, 1 липня, Голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав Пр
15:08
01-Лип-2020
Уряд прозвітував про погашення боргів перед шахтарями
В останню п’ятницю червня Міністерство енергетики додатково виплатило майже 340 мільй
16:27
30-Чер-2020
Влада Біларусі готує автокефалію біларуської філії РПЦ
Токсичність Російської церкви все більше дратує Олександра Лукашенка.
Напередо
14:12
30-Чер-2020
На Чернігівщині відзначили річницю нищівного розгрому союзниками московської армії під Конотопом
29 червня в Куликівському лісі, неподалік села Крупичполе Ічнянського району Чернігів
21:30
29-Чер-2020
Оглядове колесо порушить усі можливі і неможливі пам’яткоохоронні норми України
Нещодавно місто облетіла новина – міська рада виділила більше пів гектара землі у іст
16:11
29-Чер-2020
Кантата від Шевченківського лауреата
Нещодавно відбулося засідання громадського комітету з присудження Народної премії іме
20:09
28-Чер-2020
У Києві активісти провели акцію "Руки геть від закону про мову!"
У День Конституції України у Києві на мосту над Алеєю Героїв Небесної Сотні активісти
Усі новини