реклама партнерів:
Головна » 2010 » Лютий » 28 » В Чернігівському національному педуніверситеті серія весняних наукових заходів розпочалася Кулішевими читаннями

В Чернігівському національному педуніверситеті серія весняних наукових заходів розпочалася Кулішевими читаннями


2010 » Лютий » 28
Коментарі: 0 Освіта та навчання

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка пройшли ІІ Всеукраїнські Кулішеві читання з філософії етнокультури.
Як розповів проректор з наукової роботи університету, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов, програма конференції передбачала розгляд цілої низки ключових питань з філософії етнокультури, фундатором якої був відомий український письменник, історик, фольклорист, етнограф Пантелеймон Куліш.
Розглянути актуальні проблеми кулішезнавства, озвучити результати власних досліджень спадщини цієї неординарної особистості до Чернігова приїздили науковці з Києва, Харкова, Умані, Миколаєва, інших міст України. У своїх доповідях вони оцінювали кулішеву філософію як новітній напрямок народознавства, обговорювали питання етнокультурної ідентифікації українства, духовності і становлення української нації.
Коментуючи значення цих досліджень, завідувач кафедри філософії та культурології ЧНПУ, доктор філософських наук, професор Володимир Личковах, зокрема сказав: “Пантелеймона Куліша часто називають другим Тарасом України. Бо дійсно, після Тараса Шевченка, він, мабуть, найяскравіша постать української культури, літератури, етнології, історії. Донедавна дослідники вивчали тільки його історичні, філософські, світоглядні погляди, але не розглядали Куліша, як культуролога, а це – відкриття. Пригадую його вірші, де він писав “Я не поет, я не історик. Ні, я – піонер”, маючи на увазі, що він першим пішов новими шляхами української культури і культурології. Оцей шлях Куліша ми і плануємо продовжувати”.
За підсумками ІІ Кулішевих читань буде видана збірка наукових праць, яка, як сподіваються організатори заходу (окрім ЧНПУ це ще й Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова) буде цікавою усім, хто, за словами В. Личковаха, бачить містки, прокладені між минулим і сьогоденням.
Як повідомив Володимир Дятлов, Кулішевими читаннями у Чернігівському педуніверситеті розпочалася серія весняних наукових заходів, до участі в яких активно долучаються не тільки вчені, а й студенти. Так, наприклад, зараз у цьому вузі проходить І тур Всеукраїнської студентської олімпіади. П’ять торішніх переможців загальноукраїнського рівня вселяють ректорату надію на успіхи і в цьому році. Так само є сподівання й на дипломи Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, де вихованці ЧНПУ щорічно здобувають 2-3 нагороди.
У квітні на всіх факультетах університету пройдуть конференції молодих учених і студентів, а трохи пізніше – популярна далеко за межами України Міжнародна студентська наукова археологічна конференція “Середньовічні старожитності центрально-східної Європи”. На неї свої розвідки везуть студенти з різних країн світу, і, передусім, ті, хто влітку проходив на Чернігівщині міжнародну історико-археологічну школу. Вона щороку діє на базі експедицій, які розкопують Батурин та городище вікінгів у Шестовиці.
Готуються в університеті й до ряду традиційних міжнародних і всеукраїнських конференцій із солідним представництвом. В їх числі – “Проблеми іншомовної освіти в полікультурномі світі”, “Мова, культура, комунікація”, “Актуальні проблеми біомеханіки фізичного виховання та спорту”, Костомарівські читання, “Актуальні проблеми психології та соціальної педагогіки”, “Наукова спадщина К.Ушинського в контексті сучасних проблем початкової освіти” та інші.
Цікавими обіцяють бути й методичні читання з фізики, на яких обговорюватимуться нові технології викладання цього предмету в навчальних закладах. Як відмітив В. Дятлов, цей захід зазвичай збирає фахівців з усієї України і сусідніх держав. Такий інтерес до чернігівських читань викликаний великим досвідом університету в цій царині, і тим, що саме тут працює автор сучасних підручників з фізики для загальнооствітних шкіл – професор Віталій Савченко.
За словами проректора, торік в ЧНПУ було проведено 16 наукових конференції різного рівня. На поточний рік їх заплановано дещо менше, але всі вони проходитимуть на високому якісному рівні, наголосив В. Дятлов.

Джерело: Потапчук Наталія, УКРІНФОРМ

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

23:55
03-Сер-2021
Яремчук став українським «яструбом» «Бенфіки»
Розглянемо, як українець проявляв себе до португальского клубу.
Після б
22:27
03-Сер-2021
Путін капостить у всіх куточках світу
Свої політичні плани Путін декларує відкрито.
Ще під час Мюнхенської безпеково
20:57
03-Сер-2021
NAVI підписали 13-річного гравця з України
Кіберспортивна організація Natus Vincere підписала до складу академії по CS: GO 13
11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
Усі новини