реклама партнерів:
Головна » 2018 » Жовтень » 26 » В ЧЕРНІГОВІ ВІДБУВСЯ ХХVІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «СЛОВ'ЯНСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ ЗУСТРІЧІ» (ВІДЕО)

В ЧЕРНІГОВІ ВІДБУВСЯ ХХVІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «СЛОВ'ЯНСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ ЗУСТРІЧІ» (ВІДЕО)


2018 » Жовтень » 26
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Піднесений святковий настрій відчувався в день відкриття XXVІ-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» #SLOVFEST, яке відбулося 17 жовтня у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка.

У фойє театру чудовими мелодіями зустрічали гостей артисти театрального оркестру під орудою диригента Олексія Рощака. Під звуки урочистих фанфар вишукані ведучі розповіли про історію створення цього престижного фестивального форуму та запросили на сцену почесних гостей і керівництво театру для офіційного оголошення відкриття фестивалю. З вітальним словом звернулася до глядачів та учасників фестивалю заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова. Художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров представив театральні колективи, що візьмуть участь у цьогорічній фестивальній програмі. Генеральний директор театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко привітав шановну чернігівську публіку, що упродовж усіх років існування фестивалю підтримувала його, та урочисто проголосив офіційне відкриття XXVІ-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі».

Почесне право розпочати програму цьогорічного фестивалю випало гостям з міста Берегово – колективу Закарпатського обласного угорського драматичного театру імені Дюли Ійєша, який презентував виставу «RH +», поставлену режисером Олегом Мельничуком за творами В.Пелевіна, Дж.Орвелла, Р.Баха та мотивами картин Є.Босха і П.Брейгеля, яка входить до трійки переможців Першого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» у номінації «За найкращу драматичну виставу».

Наступного дня чернігівська публіка тепло зустрічала виступ Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки з оригінальною сценічною композицією народного артиста України Михайла Резніковича «Всюди один… (Свічка на вітрі)», створеною за матеріалами літературного й епістолярного спадку Тараса Шевченка, та моновиставу «Оскар і Рожева пані» за повістю Е.-Е.Шмітта у виконанні заслуженої артистки України Майї Струнникової, представлену на фестиваль Харківським Відкритим Театром.

19 і 20 жовтня глядачам було запропоновано такі різнопланові роботи, як психологічна драма «Воскресіння Лазаря» Г.Гончарова Гомельського обласного драматичного театру, трагікомедія «Експериментаріум» за мотивами книги «Баба Пріся» П.Ар’є Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.Коцюбинського та перфоманс «FIN DE…» Варшавського театру «Друга зона» («Teatr Druga Strefa»).

Два наступні дні фестивальної програми чернігівці захоплювалися високопрофесійною грою акторів найкращих вітчизняних театрів – Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (вистава «Дами і гусари» О.Фредро) та Національного академічного театру оперети (мюзикл «Цілуй мене, Кет!» К.Портера).

У передостанній фестивальний вечір акторами Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя була представлена містична трагедія «Страшна помста» за однойменним твором М.Гоголя. Заключним акордом у цьогорічній фестивальній програмі стала творча робота господарів фестивалю – Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка – «Скапен» за Мольєром у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

На завершення голова оргкомітету фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко оголосив про закриття ХХVІ-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», висловив подяку всім його учасникам і окремо – шанувальникам театру, які своєю присутністю в залі, бурхливими оплесками підтримували кожну виставу фестивальної програми.

Так закінчився ХХVІ Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі». Десять театральних колективів з України, Білорусі, Польщі, що взяли в ньому участь, своїми успішними виступами на чернігівській сцені підтвердили його престижність і авторитетність. Господарі фестивалю щиро вдячні усім їм за талановиті творчі роботи, представлені на фестивалі, подаровану прихильному до мистецтва чернігівському глядачеві можливість спілкування зі справжнім високим мистецтвом театру.

#ChernihivTheatre

Більше інформації на сайті театру https://teatr.cn.ua/news/ та сторінці фейсбук https://www.facebook.com/ChernihivTheatre/

Відео-замальовка про відкриття фестивалю


"RН +" (Берегово, Закарпаття)


«Всюди один… Свічка на вітрі» (Національний драмтеатр ім.Лесі Українки)


«Оскар і Рожева пані» (Харківський відкритий театр)


«Воскресіння Лазаря» (Гомельський драматичний театр)


«Експериментаріум» (Ніжинський драмтеатр вм. М.Коцюбинського)


«FIN DE…» - Варшавський театр Teatr Druga Strefa (Театр Друга Зона, Польща)


«Дами і гусари» (Національний драмтеатр ім.І.Франка)


«Цілуй мене, Кет! Або приборкання норовливої» (Київська національна оперета)


"Страшна помста" (Полтавський драмтеатр ім.М.Гоголя)
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
Усі новини