В Чернівецькій області відкрився військово-історичний фестиваль «Хотинська твердь»
Про це 21 вересня повідомляє "Західна інформаційна компанія".
Під час презентації готельно-туристичного комплексу «Фортеця Гетьманів», який буде збудовано в Хотині, Микола Томенко позитивно оцінив той факт, що місцева влада та місцевий бізнес долучилися до необхідності упорядкування туристичної інфраструктури.
Він зазначив, що початок будівництва презентованого готельно-туристичного комплексу говорить про те, що Хотинська фортеця, можливо, є одним із перших об’єктів, де буде правильно вибудуване не лише змістовне наповнення, а й туристична інфраструктура. «Створення належної туристичної інфраструктури може бути показовим для інших об’єктів, які поки її не мають», – зазначив Микола Томенко.
Віце-спікер також звернув увагу на те, що «Україні бракує саме історичного туризму, оскільки дуже багато іноземців, та й навіть громадян України, мало знають про історичний контекст відомих пам’яток архітектури та культури».
Він назвав важливою реконструкцію однієї з найбільших битв ХVII століття – знаменитої Хотинської битви 1621 року, та наголосив, що вона допоможе нагадати, що перемога спільних польсько-козацьких військ змусила Туреччину відмовитися від планів завоювання Європи і фактично врятувала християнство в Європі. «Тому героїчні дії козацького війська на чолі з Петром Сагайдачним потребують пропагування, а особливо на цьому місці», – сказав віце-спікер.
Микола Томенко також звернув увагу на необхідність перепідготовки екскурсоводів у всій Україні, щоб вони могли на належному рівні представляти об’єкти, а також висловився про неприпустимість проведення екскурсій на українських об’єктах іноземними екскурсоводами.
Віце-спікер вважає, що досвід історичного туризму на прикладі Хотинської фортеці потребує узагальнення і використання в інших регіонах. В його планах – проведення конференції за участю переможців акцій «7 чудес України» та «7 природних чудес України» з метою обміну досвідом діяльності в туристичній галузі цих об’єктів.
Довідка ЗІК.
На Першому Міжнародному військово-історичному фестивалі «Хотинська твердь» у Хотині, окрім виступів народних колективів і презентацій сіл району, було проведено цікаві козацькі конкурси – стрибки в мішках, перетягування канату, танцювання гопака, поїдання кулеші на швидкість тощо.
Головною родзинкою свята стало відтворення однієї з битв Хотинської війни 1621 року, коли армія польського коронного гетьмана Ходкевича і війська козацького гетьмана Сагайдачного зупинили під Хотином 120-тисячне турецько-татарське військо. У відтворенні бою взяли участь майже двісті реконструкторів з України, Білорусі, Польщі, Чехії та Угорщини. Завершилося дійство концертом гуртів «Плач Єремії» і «Мандри» та святковим фейєрверком.
За матеріалами: ЗІК