В Донецьку відбувся мітинг-протест проти закриття української школи
У мітингу, який проходив біля будівлі школи, взяли участь близько 150 осіб. Серед протестувальників є також і вчителя школи.
Люди тримали в руках плакати зі салоганами: "Школу закривають тому, що вона – українська!", "Євро-2012 - не кінець світу. А потім що?", "Губернатор і його почет вбивають нас!" і скандували: "Ми шануємо рiдну мову, ми шанємо рiдну школу!".
Учитель школи Світлана Овчарук на мітингу заявила, що чиновники з відділу освіти Будьонівського району Донецька залякують учителів і змушують педагогічний колектив переходити на роботу в інші школи.
"Нам сказала начальник районного відділу освіти Валентина Шохіна, що ми будемо працевлаштовані в сусідні школи, де є вакансії. Нам просто позакривають вакансії. У нас наповнюваність - 95%, і нас штучно закривають. До того ж начальник районного відділу освіти залякала адміністрацію школи до того, що адміністрація просто ховається від журналістів", - зазначила Овчарук.
Вона також додала, що районний відділ освіти за рішенням районної комісії заборонив набір учнів у перші і десяті класи цієї школи.
"Нас хочуть позбавити перших і десятих класів, визнати школу нерентабельною і закрити", - сказала Овчарук.
Після мітингу з батьками учнів школи та педагогічним колективом зустрілися представники відділу освіти Будьонівського району Донецька. Чиновники запевнили батьківський комітет, що школу закривати не будуть.
"Школу закривати, продавати, відчужувати не будуть. Перші класи закриті не будуть. Питання щодо десятих класів вирішується, зараз в районі створена комісія, вона створена лише місяць тому, вона працює. Я вважаю, що приводу для мітингу немає", - заявив голова Будьонівської районної ради Донецька Віктор Карцев.
У Донецькій українській школі №136 працює 38 викладачів і навчається 600 школярів.
Нагадаємо , що нещодавно голова Донецької обласної організації "Просвіта" Марії Олійник заявила, що є побоювання щодо перспективи закриття двох україномовних шкіл та одного українського гуманітарного колегіуму, хоча місцева влада і не повідомляла офіційно про такі плани. Як стверджує Олійник, незважаючи на складну демографічну ситуацію, кількість школярів у Донецьку, які б хотіли навчатися українською мовою з кожним роком насправді зростає.
Як повідомлялося раніше, у місті Красний Луч Луганської області можуть єдину закрити україномовну школу. Депутати Краснолуцької міської ради мотивують закриття школи браком фінансування.
На початку січня у Лисичанську, тієї ж Луганській області влада вирішили закрити єдину спеціалізовану україномовну школу.
За матеріалами: ТСН