реклама партнерів:
Головна » В Києві пройшов ХІІ Всеукраїнський фестиваль «Червона Рута»

В Києві пройшов ХІІ Всеукраїнський фестиваль «Червона Рута»


Коментарі: 1 «Червона рута»

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
З 17 по 19 листопада відбулися фінальні конкурсифестивалю, а 20-го в приміщенні Київського національного академічного театру оперети лауреати «Червоної Рути» зіграли великий гала-концерт.

Цьогоріч в фестивалі взяли участь 850 молодих виконавців, які виборювали перемоги в таких номінаціях: популярна музика, сучасна танцювальна музика, акустична музика, рок-музика,інша музика. Новацією ХІІ фестивалю «Червона Рута» став жанр українського автентичного фольклору, де присуджувалися премії за напрямками: сольний спів, гуртовий спів, українська музика усно-пісенної традиції, виконання обрядів, гуртова інструментальна музика, сольна інструментальна музика, кобзарське виконання.

Перед початком гала-концерту в зал було важко пробитися. Це показує не лише рівень зацікавленості вітчизняною музикою, але й має підштовхнути організаторів фестивалю до проведення „Червоної Рути” на відкритому майданчику в теплу пору року, бо якось дивно виглядає молодіжний фестиваль в театральній залі. Гостям легендарної „Червоної Рути” завжди хотілося танцювати і „відриватися”, а на м’яких кріслах особливо не погасаєш.


Гала-концерт складався з двох частин – перша була віддана фольклорним виконавцям, а в другій виконувалися сучасні пісні. Україна завжди славилася своїм автентичним співом і народними мелодіями, тож артисти, що виходили на сцену, показували високий рівень виконавчої майстерності. Серед виступаючих особливо виділялися  переможці в напрямку сольного співу Олексій Заєць (с. Фасове Київської обл..) та Юлія Миколайчук (м. Рівне), переможець в напрямку виконання обрядів гурт „Ключівські узори” (с. Ключів Івано-Франківської обл.), які створили на сцені незабутню атмосферу прикарпатського весілля та виступ з гуцульським колоритом цимбаліста з Чернівців Івана Явдошняка (сольна інструментальна музика).


Перехід від фолку до сучасної музики зробили хлопці гурту „Крапка” з своєю піснею „Хрестики-нолики”, а за ними виступили всі лауреати в жанрі „акустична музика”. Гурт „Вперше чую” заспівали веселу пісню в стилі реггі „Чоперок”, яку присвятили байкерам.

„…запасайтесь болтами і гайками

на „Юпітері” рулять байкери…”


Після таких слів одразу пригадувалися безсонні літні ночі в українському селі часів розваленого соціалізму, коли нічні перегони на „совкових” мотоциклах, свобода і дівчата за спиною вдаряли хмелем в голову не згірш за дешевий дефіцитний портвейн.

Далі „акустиків” представили співак з Харкова Євген Кудлатий, та елегантний чоловічий гурт „Рейнмен”. Хлопці з Чернігова в бездоганних білих піджаках виконали багатоголоссям українську народну пісню „Ой чий то кінь стоїть”.


Друге відділення гала-концерту відкрили співачки в жанрі „популярна музика” Тетяна Радостєва, Марія Горобцова і Ганна Шатілова. А далі зал зірвали виконавці в жанрі „інша музика”. В цьому жанрі музиканти могли показати всі свої напрацювання і вони сповна скористалися цією можливістю. Переможець в жанрі проект „ILLARIA  своєю композицією „Долиною” сколихнула зал і вкотре заставила пожалкувати за фестивалем просто неба. „Оркестр Бобовата” , звісно, шукає своє звучання, але мелодійне дівоче соло в поєднанні з істеричним юнацьким речитативом, думаю, зрозуміли не всі.


Кияни з гурту „SЮR BAND” не могли не запам’ятатися. Потужний гітарний звук, духові інструменти, сюрреалістична поведінка на сцені в поєднанні з, як це часто заведено в українських гуртів, кумедними текстами створили божевільний міні-виставу з непередбачуваним кінцем. На їх фоні геть по домашньому виглядали далеко не атлетичні чолов’яги з гурту „Забава brass”, які зодягли вишиванки і хвацько вшкварили пісню в стилі сільського весілля.


Рокери були різні і жодного з них не можна назвати „чистим” рок-гуртом. Донецький “Jomp to sky” схилявся до репу, хмельницький „Чумацький шлях” шукає себе в автентиці, а мукачівський „Rock-H” звучав якось м’яко.

А завершив програму гала-концерту гурт „Хорея козацька”, який разом з залом виконав в стилі усно-пісенної традиції легендарну пісню „Ще не вмерла Україна…”

Так минув ХІІ  Всеукраїнський фестиваль „Червона рута – 2011”. Молоді артисти і колективи отримали змогу засвітитися на столичній сцені і на телебаченні. Тепер постає питання часу, працелюбства, наполегливості, а подекуди  й щасливого випадку, щоб в умовах нищення нинішньою владою української культури здолати шлях до Парнасу, і стати в один ряд з легендами української сучасної музики.

На "Червоній Руті" фестивалили: Тетяна Виговська, Костянтин Климчук.
blogs.korrespondent.net







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:03
25-Груд-2024
Авіакатастрофа в Казахстані: 38 людей загинули
У авіакатастрофі в Казахстані, яка сталась сьогодні вранці, загинули щонайменше 38 лю
18:12
23-Груд-2024
Рухівці про місцеву "ЄС": політика Порошенка чи "Вени"?
Провід обласної організації Народного Руху України заслухав інформацію Володимира Сту
11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
Усі новини