реклама партнерів:
Головна » У Македонії про Корюківську трагедію інформував наш земляк

У Македонії про Корюківську трагедію інформував наш земляк


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Одним із важливих напрямів інформування міжнародної спільноти про Корюківську трагедію 1943 року, найбільшу нацистську каральну акцію знищення населеного пункту разом із цивільним населенням у Другій світовій війні, є інформаційно-просвітницька діяльність закордонних дипломатичних установ України.
Як відомо, 1 березня 2013 р. у м. Корюківка Чернігівської області під час жалобних заходів до 70-х роковин нацистського злочину заступник Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен в інтерв’ю тележурналістам Чернігівській обласній державній телекомпанії «Сівер-Центр» і чернігівському телеканалу «Дитинець» зауважила: «Про Корюківську [трагедію] у нас [у Німеччині] ніхто не знає. І навіть тут в Україні, я вчора спитала в українців, багато хто не знає».
Українські посольства, насамперед у країнах Європи, на виконання Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» у березні цього року приклали чимало зусиль для ознайомлення з цим унікальним, навіть за мірками нацистського терору на окупованих територіях Європи, військовим злочином та злочином проти людяності.
Так, уродженець Корюківки, перший секретар з економічних питань Посольства України в Республіці Македонія, Валерій Кокоть взяв активну участь в організації інформування громадськості цієї європейської країни не просто на виконання службового обов’язку, а як вірний син своєї малої батьківщини. Ще на початку 2013 року він особисто звернувся до начальника відділу культури і туризму Корюківської райдержадміністрації Людмили Бабич з проханням надіслати якнайбільше історичних матеріалів про трагедію 70-річної давнини. Вона оперативно відреагувала: переслала у Македонію результати досліджень Корюківського історичного музею та Українського інституту національної пам’яті, інші матеріали.
За повідомленням-звітом В. Кокотя, у Республіці Македонія у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії були проведені наступні заходи:
— 1 березня 2013 р. у Кафедральному соборі Св. Климента Охридського м. Скоп’є за участі співробітників Посольства, представників української громади, македонської громадськості та дипломатичного корпусу відслужено Панахиду за жертвами Корюківської трагедії (http://macedonia.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/10603-vidznachennya-70-kh-rokovin-kojukivsykoji-tragediji).
— 7 березня 2013 р. на Першому національному телеканалі Республіки Македонія (МТВ-1) демонструвався документальний фільм про Корюківську трагедію «Велика війна» з македонськими субтитрами.
— Впродовж березня 2013 р. в електронних та друкованих ЗМІ Македонії була надрукована стаття Посла України в Македонії Юрія Гончарука «Пам’ятаймо» (http://www.mkd.mk/kolumni/pomnime) та демонструвалося коротке відеозвернення на місцевих телеканалах.
— підготовлено двомовний постер «Корюківка-1943. Відроджена з попелу» (українською та англійською мовами).
Отже, розпочався процес інформування міжнародної спільноти про Корюківську трагедію 1943 року. Знаково, що це робиться В. Кокотем та багатьма іншими українцями за покликом серця.
Сподіваємося, що знання та оцінки про цей факт військового злочину та злочину проти людяності часів Другої світової війни стане ще одною важливою пересторогою і кроком зміцненням умов нетерпимості, безумовного засудження можливості їх здійснення в наш час потенційними організаторами і виконавцями.

Сергій Бутко
Український інститут національної пам’яті

Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
21:25
09-Лип-2024
Народний Рух України: ПЕРШИЙ КРОК на Чернігівщині
Чернігів сьогодні відзначив 35-річчя з дня установчих зборів обласної організації Нар
21:35
05-Лип-2024
Заява НРУ щодо провокативних зазіхань румунської церкви
Заява
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
21:08
05-Лип-2024
УПЦ не має правових підстав перебувати на території Єлецького монастиря в Чернігові
Постановою Північного апеляційного господарського суду у справі від 04. 07. 2024 позо
21:11
04-Лип-2024
На Афоні виявлено 144 київських стародруків XVIII століття
Під час наукової експедиції на Святу Гору Афон у книгосховищі одного з афонських мона
15:21
03-Лип-2024
Меморіальна дошка на честь білоруського національного героя у Чернігові
2 липня у Чернігові вперше в Україні встановлено меморіальну дошку на честь героя Біл
15:04
03-Лип-2024
Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття
"Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття", - так вважає авторитетний а
20:47
01-Лип-2024
Поразка Макрона: що принесуть французькі вибори Україні
У неділю 31 червня у Франції відбувся перший тур парламенських виборів, які мали прой
Усі новини