реклама партнерів:
Головна » В Україні запровадять європейські норми захисту патентів

В Україні запровадять європейські норми захисту патентів


Коментарі: 1 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Українські розробники зможуть панетувати і захищати свої винаходи по-європейськи. Кабінет міністрів хоче гармонізувати законодавство України у сфері захисту прав інтелектуальної власності з європейськими нормами.
Чинне українське законодавство про захист інтелектуальної власності розробляли ще на початку 1990-х років. Зараз більшість норм застаріла, тому запатентувати, зареєструвати винахід в Україні, зокрема промисловий зразок, вкрай складно. Та ще й криза вплинула на кількість розробок.
Тому Державний департамент інтелектуальної власності та його структури почали думати, як допомогти українським розробникам. Спершу вирішили змінити законодавство, втім у зв’язку зі зміною уряду проект нового закону чиновники повернули на переузгодження. Зараз його доопрацьовують, каже представниця держдепартаменту інтелектуальної власності Міносвіти і науки України Ірина Василенко.
За її словами, ці зміни до закону дозволять не тільки привести до міжнародних норм, а піднімуть на сходинку вище питання захисту прав інтелектуальної власності. «Тому що для об’єктів інтелектуальної власності, як товари та послуги і промислові зразки, у нас буде введена новація в закони, коли всі заявки будуть публікуватися і будь-яка особа може подати заперечення протягом трьох місяців до апеляційної палати», - каже Василенко.

Прозора експертиза
Сучасні технології чиновники теж вирішили поставити на службу винахідникам. Заступник директора Українського інституту промислової власності «Укрпатент» Лев Глухівський розповів, що минулого року державну експертизу пройшло лише півтори тисячі винаходів. Тоді як за чотири місяці 2010 на інспекцію до інституту було подано вже 1820 таких розробок і все - завдяки інтернету. «У нас експертиза тепер проходить прозоро. Будь-який винахідник зі свого домашнього комп’ютера може вийти на сайт департаменту і подивитися, в якому стані знаходиться експертиза його винаходу, - каже Глухівський. – Також зараз у нас завершується розробка технології прийняття заявок у електронному вигляді. Переписка експерта та винахідника теж буде через інтернет».

Конкуренція між винахідниками
Пройшовши таку експертизу за міжнародними нормами на новизну винаходу, його промислове застосування та рівень винаходу, розробник отримує патент на свій винахід на 20 років. Втім для цього треба досить багато часу. Також подавши заявку на «корисну модель», можна швидше, без додаткових обтяжливих експертиз, отримати охоронний документ на розробку. Конкуренція між винахідниками велика, каже начальник відділу експертизи інституту промислової власності Наталя Петрова, втім судових позовів до департаменту інтелектуальної власності менше 1 відсотка.

Євро-2012 додав роботи
Надзвичайно багато роботи щодо інтелектуальної власності нині Україні додалося і у зв’язку проведенням у 2012 році Євро 2012. Деяких норм про охорону інтелектуального прав в українському законодавстві взагалі немає, наголошує представник «Укрпатенту» Анатолій Горнісевич: «Саме з цього приводу нам треба дечому вчитися. Наприклад, запобігання «паразитичному маркетингу», тобто запобігання паразитуванню на репутації, якого вимагає УЄФА у нашому праві взагалі відсутнє. Це перше, що нам треба забезпечити для проведення масових спортивних акцій».
Тож спеціалісти акцентують увагу на тому, що без термінових змін закону про охорону інтелектуальної власності Україна втрачатиме економічний потенціал.

Автор: Лілія Гришко
Редактор: Роман Гончаренко
Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5593604,00.html]"Німецька хвиля"[/url]







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини