реклама партнерів:
Головна » 2013 » Квітень » 8 » Вакцинація – питання національної безпеки України

Вакцинація – питання національної безпеки України


2013 » Квітень » 8
Коментарі: 1 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Та порятунок як дітей, так і дорослих від недуг, інвалідності та смертей.
Цю принципову позицію озвучила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова на зустрічі з представниками ЗМІ, що відбулася в рамках другого модулю освітньо–роз’яснювального соціального проекту «Школа медичної журналістики» за темою «Вакцинація: тільки факти».
За словами керівника МОЗУ, щорічно вакцинація рятує життя трьох мільйонів дітей в усьому світі. Відтак щепленню альтернативи немає.
Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності й смертей населення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 24,7% усіх смертей у світі обумовлено інфекційною патологією. Що ж до дитячої смертності, то 63% від загальної кількості летальних випадків спричинені саме інфекціями. За офіційними даними, щороку у світі від пневмонії помирає 2 мільйони дітей, а внаслідок ускладнень кору – до 200 тисяч хлопчиків і дівчаток. Майже мільйон дітей занедужують на кашлюк (із них 350 тисяч помирають), 500 тисяч дітей гинуть від інфекції, викликаної гемофільною паличкою типу b, ще 500 тисяч народжуються з симптомами вродженої краснухи, майже 30 тисяч помирають від менінгококової інфекції.
Сумна статистика і в Україні. Як поінформував журналістів доктор медичних наук, професор, головний дитячий інфекціоніст МОЗУ Сергій Крамарєв, у нашій країні щороку помирає 300-350 дітей від класичних інфекційних захворювань ( із них 100 – 120 малюків віком до року). Більше половини хлопчиків і дівчаток можна було б врятувати, вчасно зробивши їм необхідні щеплення. Адже сьогодні є можливість захистити і дітвору, і дорослих від 27 найпоширеніших інфекцій.
З метою профілактики вакцинокерованих інфекцій щороку в світі використовується 550 мільйонів доз вакцин, і щеплення рятують життя трьом мільйонам дітей. Використання нових вакцин (їх планується впровадити в найближчі 5-15 років) допоможе врятувати щонайменше 8 мільйонів дітей.
Для успішної боротьби з інфекційними недугами в Україні запроваджена та діє Загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007 – 2015 роки.
Для України питання імунопрофілактики сьогодні – одне із найважливіших та пріоритетних. Завдяки державній політиці в сфері імунопрофілактики і за сприяння міжнародних організацій вдалося різко знизити поширеність окремих інфекцій. Зокрема, кору, дифтерії, кашлюку, туберкульозу серед немовлят, – зазначала Раїса Богатирьова. З 2003 року Україна – територія, вільна від поліомієліту: не зареєстровано жодного випадку цієї недуги.
Боротьба з деякими інфекціями можлива, як наголошували фахівці – професор Сергій Крамарєв, кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних захворювань та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Федір Лапій, медичний експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Катерина Булавінова, медичний менеджер ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» Наталія Васецька та менеджер із зовнішніх зв’язків Україна, Білорусь, Молдова та Кавказ цього товариства Марина Бучма – лише за допомогою профілактичних щеплень.
Так тільки завдяки вакцинації переможено деякі хвороби і нині їх не має в Україні. І,передусім, вже згаданий поліомієліт. А от дифтерія на початку 90-х років минулого століття спалахнула якраз після того, як у країні були проблеми з вакцинацією. Те ж саме можна сказати й про кір. Спалахи кору серед підлітків та молоді були спричинені порушеннями термінів вакцинації та ревакцинації.
Національний календар щеплень забезпечує захист від 10 керованих інфекцій – туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту. За роки Незалежності він переглядався 4 рази (у 1996, 2000, двічі – у 2011 роках). Чинний календар відрізняється від попереднього впровадженням та застосуванням інноваційних, ефективних та безпечних вакцин, розроблений провідними фахівцями та науковцями МОЗУ та НАМНУ. Згідно з вимогами ВООЗ він не має суттєвих відмінностей від схем імунізації, передбачених календарями щеплень інших кран світу.
Основне завдання імунопрофілактики – створення популяційного імунітету населення держави на рівні 95%. На думку Раїси Богатирьової, високого рівня охоплення щепленнями можна досягти, з одного боку, при достатньому рівні забезпечення імунологічними препаратами та відповідального ставлення населення до свого здоров’я, а з іншого – за умови грамотної інформаційної кампанії.
Антивакцинальні настрої в суспільстві надзвичайно небезпечні. Адже саме внаслідок антивакцинальних кампаній у 2008 і 2010 роках спостерігалася тенденція до різкого зниження рівня охоплення щепленнями дітей.
Дуже важливим є і виявлення причин порушення стану здоров’я дітей у після щеплення. Зазвичай поствакцинальний період протікає безсимптомно. Проте у деяких вакцинованих малюків можуть виникнути допустимі погіршення у стані здоров’я. Це – нестійкі патологічні (функціональні) зміни в організмі, індивідуальні за ступенем прояву. Такі діти потребують нагляду батьків та медичного нагляду, за необхідності – симптоматичного лікування.
Найважливішим є своєчасне виявлення причини, що призвела до погіршення здоров’я, яке в часі співпадає зі щепленням і надання медичної допомоги.
У процесі щеплення провідна роль належить таким чинникам, як якість вакцини, що застосовується, та стан здоров’я дитини чи дорослого, яким їх роблять.
- Щеплення від будь – якої вакцино керованої інфекції обов’язково має відбуватися з урахуванням індивідуальних особливостей стану здоров’я людини, – наголошував Федір Лапій.
До слова, Україна – єдина країна на пострадянському просторі, де розслідування випадків можливих несприятливих подій після імунізації – обов’язкова складова програми імунопрофілактики. Адже безпечність вакцинації – наріжний камінь загальнодержавної програми водночас з її ефективністю.
Медичний експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Катерина Булавінова запевнила, що за 10 років в Україні не було жодної смерті, спричиненої щепленням. А в разі захворювання вакциновані діти набагато легше переносять інфекцію.
У журналістів виникало чимало запитань щодо якості вакцин. Та Раїса Богатирьова запевнила, що всі препарати, які використовуються для щеплень, зареєстровані в Україні і перед централізованим постачанням до регіонів проходять лабораторний контроль якості. Переважна більшість вакцин використовуються як в нашій державі, так і в провідних країнах світу.
Держава дбає про майбутнє. А ми, батьки, відповідальні за здоров’я і, без перебільшення, за життя своїх синів і дочок. Порятунок їх від небезпечних хвороб великою мірою в наших руках.

Ольга Чернякова, «Європейська Україна»
Фото автора


QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 кисс • 21:47, 08-Квіт-2013
Пусть эксперименты проводят на своих внуках и детях. Гейтс им в помощь. http://www.warandpeace.ru/ru/exclusive/view/44971/
avatar

Останні новини

14:26
30-Лис-2020
Голодомори в Україні як символ «братньої» політики Москви щодо українців
28 листопада в Україні традиційно відзначають День пам’яті жертв Голодоморів. Він щор
18:31
29-Лис-2020
На Херсонщині школярів змусили відзначати захоплення Криму більшовиками
Українському інституту національної пам'яті стало відомо, що в закладах середньої осв
20:07
28-Лис-2020
У Чернігові меморіальний захід в пам’ять про жертв голодоморів знову проведено без пам’ятного знаку
27 листопада у Чернігові біля П’ятницької церкви влада і громадськість провели меморі
21:38
27-Лис-2020
Проєкт EU4DigitalUA підтримає цифрову трансформацію України
У листопаді 2020 року Європейський Союз розпочав проєкт EU4DigitalUA з метою продовже
20:43
26-Лис-2020
Добра новина для пам’яті жертв Голодомору на Харківщині
26 листопада 2020 року на Харківщині історія зі становленням напису «Фельдман Екопарк
11:19
24-Лис-2020
В ООН визнали російську «владу» в Криму ОКУПАЦІЙНОЮ
18 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН ухвалив оновлену резолюцію з соц
21:19
22-Лис-2020
Оголошено переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2020» у номінації «П’єси» (ВІДЕО)
22 листопада відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців міжнародного літерату
18:22
22-Лис-2020
В італійському місті Помпеї знайшли останки двох жертв виверження вулкану Везувій
Археологи виявили поблизу стародавнього італійського міста Помпеї останки двох загибл
20:27
21-Лис-2020
Черговий антирекорд по захворюваності COVID-19 на Чернігівщині
За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 21 листопада в обла
19:11
21-Лис-2020
У Чернігові проведено пам’ятний захід з нагоди Дня Гідності та Свободи
20 листопада біля стели Героям Небесної Сотні у Чернігові відбувся пам’ятний захід з
Усі новини