реклама партнерів:
Головна » Василь Хара в Чернігові: "Трудовому кодексу - так!", "Пенсійній реформі - ні!"

Василь Хара в Чернігові: "Трудовому кодексу - так!", "Пенсійній реформі - ні!"


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
9 лютого в Навчально-методичному центрі профспілок відбулася зустріч профактиву області з народним депутатом, головою комітету з питань соціальної політики та праці Верховної Ради України, головою Федерації профспілок України (ФПУ) Василем Хара.
Близько 180 профлідерів та активістів на чолі з головою Федерації профорганізацій області Миколою Богданом зібралося в цей день щоб почути позицію керівника ФПУ щодо найболючіших суспільних питань та задати власні питання.
У своєму слові Василь Хара окреслив ті позитиви, які вдалося досягти Федерації за останні 2 роки. Зокрема було відбито спробу рейдерського захоплення профспілкового майна. Однак наразі ще низка Центральних комітетів профспілок беруть участь у судових справах щодо цих питань. Було відзначено, що профспілки зайняли більш гідне місце в суспільстві, покращився соціальний діалог на найвищому рівні. Зокрема зараз на кожному засіданні Уряду присутній представник профспілок. Завдяки цьому вдалося зняти з розгляду низку нормативних актів, що не відповідали інтересам членів профспілок.
В умовах значного подорожчання цін на енергоносії для населення, Федерації вдалося добитися зміни правил нарахування субсидій. Зокрема за наполяганням профспілок було знижено поріг для нарахування субсидій. Відтепер пенсіонери не мають платити за комунальні послуги більше ніж 10% сукупного доходу, працюючі громадяни – 15%.
Щодо пенсійної реформи, то тут Василь Хара висловився чітко: профспілки не підтримують її в запропонованому урядом вигляді. Федерації профспілок України вдалося загальмувати процес прийняття змін і наразі на останній зустрічі з профспілками Сергій Тигіпко пообіцяв відкликати проект пенсійної реформи і доопрацювати його разом з соціальними партнерами. На думку голови ФПУ перед тим як розгадати питання про підвищення пенсійного віку, треба значно підвищити рівень життя людей, відновити закриті підприємства і створити нові робочі місця. За підрахунками ФПУ лише за рахунок виводу заплати із тіні в державі можна отримати додатково в пенсійний фонд близько 45 мільярдів гривень. Причому дефіцит його на сьогодні складає – 18 мільярдів гривень. Для порівняння – збільшення пенсійного віку для жінок дасть лише 500 мільйонів гривень додаткових надходжень в пенсійний фонд.
Окремим словом Василь Хара згадав проекти нового Трудового кодексу. Він зазначив, що навколо цього документу створено штучний ажіотаж деякими “незалежними” профспілками. Зокрема суспільству нав’язують думку про начебто збільшення тривалості робочого тижня. А в реальності 40-годинний робочий тиждень залишається без змін. Виключення встановлено лише для людей, що працюють за підсумованим робочим часом (напр. водії-дальнобійники, комбайнери в період збирання врожаю і т.д.). Лідер Федерації запевнив присутніх, що Проект підготовлений фактично профспілками в інтересах людини праці і там немає жодної норми, яка б несла загрозу їх правам.
Напередодні VI з’їзду Федерації профспілок України Василь Хара розповів про основні програмні документи, що будуть там розглядатися. За його словами новий Статут ФПУ має визначити чітко права, а головне обов’язки і відповідальність членських організацій Федерації за виконання власних же рішень. Було наголошено також на необхідності фінансового і організаційного зміцнення всеукраїнського профцентру для ефективного виконання завдань, які перед ним ставлять членські організації.
Питання до голови ФПУ від учасників зустрічі в основному стосувалися питань збільшення цін на енергоносії, підвищення активності профспілок в інформаційному полі, трудового кодексу, пенсійної реформи та ін. Загалом настрій виступаючих був рішучий, багато з присутніх висловили готовність вивести людей на акції протесту, зокрема, якщо не вдасться знайти компромісу по пенсійній реформі.

Джерело: Віталій Копиш - заступник завідувача навчальним відділом Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:49
27-Лис-2022
Німеччина надала Україні нову партію військової допомоги
Західні партнери продовжують надавати військову допомогу Україні, яка протистоїть рос
20:06
26-Лис-2022
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні
Вранці 26 листопада біля пам’ятного хреста жертвам Голодомору-геноциду 1932-1933 рокі
17:30
26-Лис-2022
Це не налазило на голову... Ви знаєте, що ваш Ющенко - фашист?
- Ви знаєте, що ваш Ющенко - фашист? - питала мене жінка у барвистій хустці з помаран
15:02
26-Лис-2022
З російського полону звільнили ще дев’ятьох українських військових та трьох цивільних
#нашівдома
"Черговий обмін полоненими. Нам вдалося звільнити 12 наших людей. С
14:45
26-Лис-2022
Подали електрику в Херсон
У звільнений ЗСУ Херсон подали електрику.
Про це повідомляє заступник голови О
19:00
25-Лис-2022
26 листопада запали свічку в пам’ять жертв голодоморів в Україні
26 листопада закликаємо запалити свічку на підвіконні Вашого дому в пам’ять жертв Гол
11:27
25-Лис-2022
Чому варто обирати відпочинок та оздоровлення в санаторіях Трускавця?

Трускавець – невелике місто, яке знаходиться в екологічно чистій зоні Прикарпаття.

18:27
24-Лис-2022
Постраждало від обстрілів адміністративне приміщення Вишгородського історико-культурного заповідника
Ворожа ракета, яка вчора, 23 листопада, прилетіла у будинок у Вишгороді, зруйнувала й
17:02
24-Лис-2022
Виконком Одеської міськради хвалив рішення про демонтаж пам’ятників Катерині та Суворову
Виконком Одеської міської ради сьогодні, 24 листопада, підтримав проєкт рішення про д
16:49
24-Лис-2022
Повернуто з російського полону 50 українських воїнів
Черговий обмін полоненими - #нашівдома.
Сьогодні вдалося повернути з російсько
Усі новини