реклама партнерів:
Головна » 2011 » Серпень » 8 » Важке повернення «Кримської світлиці»

Важке повернення «Кримської світлиці»


2011 » Серпень » 8
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 673
ПОДІЇ


Вийшло друком перше за останні півтора року число єдиного в Криму українськомовного видання – тижневика «Кримська світлиця».
Газету надрукували в Києві ще наприкінці липня, але лише у вихідні вона потрапила до Сімферополя. Редакція «Кримської світлиці» здала до друку вже друге число відродженої газети, однак коли і як вона потратить до своїх читачів на півострові, не відомо.
За даними головного редактора «Кримської світлиці» Віктора Качули, відроджену газету, що стала культовим виданням не тільки для Криму, вже отримала більшість з майже тисячі її колишніх передплатників. Саме стільки їх залишалося станом на 2 півріччя минулого року.
Тоді вона вже кілька місяців не виходила, а перед цим друкувалася нестабільно, в іншому форматі та іншого змісту, ніж той, до якого звикли кілька тисяч її постійних читачів. Попри це, майже половина з них не відмовилася від передплати.
Звільнення в останні дні грудня 2009 року тодішнім міністром культури України Василем Вовкуном головного редактора «Кримської світлиці» Віктора Качули стало несподіваним ударом для української громади півострова і викликало справжній політичний скандал, під час якого довелося виправдовуватися тодішніми очільникам держави – Президентові Віктору Ющенкові і прем’єру Юлії Тимошенко.
Попри їхні обіцянки, а також сотні звернень читачів і представників громадськості, редактора на посаді тоді не відновили, а єдина в Криму повноцінна українськомовна газета припинила свій вихід. Понад рік не могли відновити випуск «Кримської світлиці» і представники нової влади, хоча такі ж сотні звернень від кримчан з вимогами поважати їхні мовні права йшли і до Президента Віктора Януковича.
Зрештою, наприкінці минулого року Віктора Качулу суд таки поновив на посаді головного редактора. Він одразу ж налагодив випуск видання, проте лише в інтернеті. А в червні нинішнього року зусиллями нового керівництва Державного газетно-журнального видавництва Мінкульту вдалося розблокувати приміщення редакції газети, що понад рік через борги було опечатане.

Чому кримську газету Мінкульт воліє друкувати в Києві?
29 липня «Кримська світлиця» нарешті вийшла у друкованому вигляді. Правда, у Києві, де пролежала понад тиждень, і лише у ці вихідні більша частина двохтисячного накладу потрапила до Криму. Затримка віддрукованого тиражу кримської газети у Києві стала предметом дискусії під час онлайн-конференції в інформагенції «Наш продукт» 3 серпня.
Керівник Головного управління з гуманітарних і громадсько-політичних питань Адміністрації Президента України Ганна Герман, відповідаючи на запитання кореспондента Радіо Свобода про долю видання «Кримська світлиця», пообіцяла «різко поговорити» з міністром культури Михайлом Кулиняком, проте заявила, що не буде «розвозити вашу газету сама, візьміть та розвезіть».
Головний редактор «Світлиці» Віктор Качула на державну чиновницю не образився і не став нагадувати, що це не його газета, а державна. Він каже, що півторарічна перерва у виході «Кримської світлиці» позначилася на комунікації з читачами. Всі механізми доставки газети були зруйновані, її викреслили з каталогу передплати, викинули з кримської системи «Союздруку», наново доводиться шукати контакти з «Укрпоштою».
Лише у понеділок, 8 серпня, сімферопольці отримали змогу придбати свою газету, але лише в її редакції. Віктор Качула каже, що потрібен час, щоб механізм доставки запрацював. Він переконаний, що доцільніше газету друкувати не у столиці, а в Криму, де більшість її читачів.
Але, зазначає Качула, важливіше саме повернення «Кримської світлиці», газети, якої зачекалися тисячі кримчан. Він показує сотні листів зі словами підтримки, розповідає про десятки телефонних дзвінків від людей, які днями отримали нарешті поштою свою газету.
Віктор Качула каже, що громадянська позиція тисяч кримчан і розуміння ситуації з боку урядовців дають шанс «Кримській світлиці» знову стати центром українського життя півострова, де українці є етнічною меншиною.

Володимир Притула
Джерело: "Радіо Свобода"
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:17
25-Лют-2020
Від початку існування метою гурту Go_A було популяризувати українську мову
Про це в інтерв’ю "Прямому" розповіла солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
"
21:08
24-Лют-2020
Забужко: “В Укpaїнi зapaз фopмують “шлункoвo-кишкoву” нaцioнaльну iдeнтичнicть. Цe пoвopoт у СРСР. .."
Пиcьмeнниця Окcaнa Зaбужкo зaявилa, щo нинiшня pитopикa влaди Укpaїни cвiдчить пpo тe
12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
Усі новини