ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Велика Британія до виходу з ЄС має заплатити від 55 до 65 млрд євро, щоб покрити нинішні бюджетні зобов'язання.
Про це повідомляє Politico з посиланням на високопоставленого дипломата ЄС.
Як зазначається, більшість з цих коштів піде на пенсії державним службовцям ЄС, причому не тільки британцям. Сполучене Королівство погодилося внести близько 15% бюджету ЄС на пенсії чиновників.
Крім того, Британії буде виставлений рахунок за інфраструктурні проекти по всій Європі, які були узгоджені під час її членства. Це, зокрема, включає в себе субсидії для фермерів.
Вона також має зробити свій внесок в "план Юнкера" - інвестиційний план для проектів щодо навколишнього середовища, інфраструктури, інновацій та малого бізнесу.
Зазначається, що Британія була одним з найбільших вкладників до плану, але також і одним з найбільших одержувачів.
"Вони можуть вести переговори про їхню частку бюджету, але, якщо вони відмовляються платити свою частку, ЄС може піти в Міжнародний Суд", - сказав високопоставлений дипломат ЄС.
Як повідомлялося, Високий суд Лондона виніс рішення про те, що прем'єр-міністр Тереза Мей повинна отримати схвалення парламенту для запровадження в дію 50-ї статті Лісабонського договору ЄС, механізму, за допомогою якого країна може покинути блок.
Уряд одразу ж підтвердив, що буде оскаржувати це рішення у Верховному суді Британії.
Прем'єр-міністр Тереза Мей погодилася з вимогою, що парламент повинен мати можливість обговорити плани уряду щодо Brexit, але зазначила, що це не має стати спробою блокувати цей процес.
В середині жовтня голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що єдиною альтернативою жорсткого сценарію виходу Британії з ЄС може бути лише відмова від Brexit взагалі.
Нагадаємо референдум про вихід Великої Британії з Європейського Союзу відбувся 23 червня. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% - хотіли залишитися у ЄС.
Після підбиття підсумків референдуму прем'єр-міністр Девід Кемерон анонсував свою відставку. 13 липня британський уряд очолила Тереза Мей, яка заявляла, що Велика Британія домагатиметься максимально вигідних умов виходу з Євросоюзу.
Велика Британія була членом ЄС протягом 43 років.
Тим часом лідери Євросоюзу закликали Мей не затягувати з відкриттям переговорів про вихід країни з ЄС.
Додамо, що, на думку голови Міністерства фінансів Великої Британії Філіпа Хеммонда, процес виходу країни з Євросоюзу, що передбачає укладання нових торговельних угод, які всі інші 27 країн ЄС повинні будуть ратифікувати, може затягнутися на період до 6 років.