реклама партнерів:
Головна » Верховна рада підтримала формування парламентської коаліції "тушками"

Верховна рада підтримала формування парламентської коаліції "тушками"


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Верховна рада підтримала формування парламентської коаліції не лише з фракцій, але й окремих депутатів.
Попередня редакція регламенту Верховної ради передбачає можливість формування парламентської більшості лише фракціями.
За відповідні зміни до закону про регламент ВР, запропоновані Партією регіонів проголосували 235 народних депутатів.

Згідно із законом, коаліція депутатських фракцій - це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій та на засадах, встановлених Конституцією України і Регламентом ВР, об’єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.
Коаліція формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради або протягом 1 місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції.
До коаліційної угоди додається список народних депутатів, що сформували коаліцію особистими підписами народних депутатів, і такий список є невід’ємною складовою коаліційної угоди.
Також передбачено, що коаліція вважається сформованою з моменту офіційного оголошення про це головуючим на пленарному засіданні парламенту на підставі поданих до апарату ВР документів.

Повідомлення про формування коаліції, коаліційна угода та персональний склад коаліції не пізніше як через 4 дні після офіційного оголошення на пленарному засіданні про її формування публікується у газеті «Голос України».
Нагадаємо, 4 березня парламентарі проголосували за зміну регламенту ВР у першому читанні.
В свою чергу, БЮТ заявив, що планує оскаржити зміни до регламенту ВР у Вищому адміністративному та Конституційному суді України. У фракції вважають даний законопроект антиконституційним.

3 березня президент Віктор Янукович провів зустріч з лідерами парламентських фракцій і закликав їх якомога скоріше сформувати нову більшість. У випадку, якщо фракціям ВР не вдасться дійти згоди, глава держави пообіцяв розпустити парламент і призначити дострокові вибори.

Українська народна партія закликала Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА відмовитися від силового сценарію формування парламентської коаліції «тушками позафракційних депутатів» - шляхом підкупу, погроз або відвертого тиску.
УНП вимагає спиратися на легітимні парламентські політичні сили та Конституцію, розпочавши переговорний процес з фракціями на основі Меморандуму про умови формування коаліції. УНП вважає, що це запобігатиме сценарію поділу України на «чорну» та «білу» та сприятиме єднанню під жовто-блакитним національним прапором.
Українська народна партія закликає Президента України та Партію регіонів виходити з потреби об’єднання заради проведення швидких і нагальних реформ у соціально-економічній сфері, забезпечення ефективної та злагодженої роботи виконавчої влади та регіональних еліт, єднання української нації задля досягнення спільної мети – виведення України з кризової ситуації, насамперед, в економіці. Для цього УНП запропонувала всім потенційним учасникам коаліції єднання заради реформ, - зокрема членам фракції НУНС, - підписати Меморандум, котрий містить низку принципових вимог.
Передумовою початку переговорного процесу Українська народна партія визначає погодження наступних принципових положень:
1. Концентрація зусиль майбутньої коаліції та уряду на вирішенні виключно економічних проблем, приборканні корупції та необхідності реформ правоохоронної і судової системи. Визначення чіткого переліку першочергових реформ та термінів їх реалізації.
2. Оголошення мораторію на питання, які можуть викликати суперечності у майбутній коаліції і суспільстві - внесення змін до законодавства, що регулює мовну політику в державі, скасування нормотворчих актів попереднього Президента України щодо вшанування пам`яті жертв Голодомору, перегляд визнання ОУН-УПА на державному рівні, згортання інтеграційних процесів з НАТО, недопустимість передачі ГТС з державної власності і управління, дотримання вимог щодо виводу Чорноморського Флоту РФ з території України 2017 року.
3. Проведення переговорів щодо формування коаліції на засадах рівноправ’я, включення всіх суб’єктів формування коаліції до складу уряду на засадах професійності.
4. Готовність учасників переговорного процесу до одночасного затвердження персонального складу уряду та програми дій коаліційного уряду. Попереднє затвердження цих вимог у вигляді законодавчих ініціатив та підписання Президентом України.

За матеріалами: ТСН, УНІАН, прес-служби УНП.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини