реклама партнерів:
Головна » Ви знаєте, де розташований Чернігівський Олімп?

Ви знаєте, де розташований Чернігівський Олімп?


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Днями в Борисоглібському соборі відбулася презентація наукового видання про національну пам’ятку архітектури, окрасу історичного центру нашого міста – Чернігівський колегіум. Ця унікальна барокова споруда розташована на стародавньому Дитинці.
«Чернігівські Афіни» або «Чернігівський Олімп», так пишномовно величали сучасники перший навчальний заклад вищеного рівня на Лівобережній Україні. У багато ілюстрованій книзі читач має нагоду познайомитися з духовними скарбами письменників і мислителів чернігівського літературно-філософського кола, дізнається про потяг до знань у «спудеїв», які вступали до колегіуму «за свою к науке охоту», відчує атмосферу тогочасного шкільництва. У книжці також висвітлено історію будівництва та особливості архітектури будівлі колегіуму. Нове видання стане в нагоді всім, хто цікавиться освітою та культурою України ХVІІІ ст.
Книга «Чернігівський колегіум» – це результат багатьох років дослідження наукових співробітників Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Куратор видавничого проекту – генеральний директор Андрій Курданов, керівник авторського колективу – Ольга Травкіна, кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності. Прикрасили видання фотографіями Микола Турчин та Віктор Кошмал.

Презентація нового видання невипадково відбулася у Борисоглібському соборі. Адже тут знаходиться перлина барокового мистецтва – срібні царські врата, виготовлені в місті Аугсбурзі німецькими майстрами-ювелірами на замовлення українського гетьмана Івана Мазепи. Саме завдяки Івану Степановичу в Чернігові – другому за значенням після Києва історичному та культурному центрі Гетьманщини – заснований навчальний заклад вищого рівня – Чернігівський колегіум.
Старовинний Борисоглібський собор має чудову акустику. Тож урочисто і мелодійно лунали тут твори у виконанні Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» та молодого бандуриста Максима Єфанова.
В програмі презентації відбулося спецпогашення блоку марок та конверта із зображенням колегіуму, виготовлених на замовлення заповідника Чернігівською дирекцією «Укрпошта».
Авторам книги, представникам архівних та бібліотечних установ нове видання подарували генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Курданов та завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна.
Наукова книга «Чернігівський колегіум» продовжила серію видань про пам’ятки архітектури Чернігова, підготовлених науковими співробітниками заповідника. До речі, 25 травня в Чернігові були відзначені лауреати конкурсу «Краща книга року – 2011». Премію міського голови отримала книга «Спас Чернігівський» (керівник авторського колективу – Алла Доценко, заступник генерального директора з наукової та культурно-просвітницької роботи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»).

Сергій Черняков, «Чернігів стародавній»
Фото: Сергія Павленка, Сергія Чернякова.


















Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини