Виборча кампанія з місцевих виборів стартувала
Про це сказано в календарному плані основних організаційних заходів щодо підготовки та проведення місцевих виборів, затвердженому Центральною виборчою комісією.
ЦВК має до 15 вересня сформувати склад обласних, міських і районних територіальних виборчих комісій.
Вибори депутатів місцевих рад пройдуть за змішаною мажоритарно-пропорційною системою (50% депутатів будуть обиратися за висунутими партіями списками, а 50% - від мажоритарних округів).
Вибори сільських, селищних, міських голів пройдуть за мажоритарною системою відносної більшості (обраним буде вважатися той кандидат, який отримав найбільшу кількість голосів осіб, що взяли участь в голосуванні).
Відповідно до плану, висування кандидатів пройде з 27 вересня по 4 жовтня включно.
У зв'язку із проведенням виборів за змішаною системі висування буде проходити в кілька етапів. Зокрема, з 27 вересня по 2 жовтня включно організації партій мають висунути кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах (за пропорційною системою – списком).
У цей самий період шляхом самовисування або від партій можуть бути висунуті кандидати на посади сільського, селищного голови, а також у місцеві ради відповідного рівня в одномандатних мажоритарних округах.
З 1 по 4 жовтня включно дозволяється висування партіями кандидатів у депутати місцевих рад і на посади сільського, селищного, міського голови в одномандатних мажоритарних округах, передають Українські новини.
З 29 вересня по 6 жовтня включно в тер виборчкоми подаються документи для реєстрації кандидатів.
Починається агітація для кандидатів наступного дня після реєстрації, а закінчується о 24:00 29 жовтня.
Голосування буде проходити з 8:00 до 22:00 31 жовтня. Результати виборів мають бути оголошені до 5 листопада включно.
Участь у виборах блоків не дозволяється.
31 жовтня місцеву владу будуть обирати жителі всіх регіонів, крім Києва. Також не будуть проводитися вибори Тернопільської обласної ради, оскільки вони були обрані на позачергових виборах, які пройшли після 2006 року.
Незадовго до початку виборчої кампанії в Києві, а також ряді інших великих міст, зокрема, в Харкові, міські ради прийняли рішення про ліквідацію районних рад. Тому вибори в них проводитися не будуть. Опозиція заявила, що це зроблено тому, що в цих містах Партія регіонів не має достатньої підтримки у виборців, але самі ради аргументували свої рішення необхідністю приведення вертикалі влади у відповідність з Конституцією, згідно з якою в одному населеному пункті може бути лише один представницький орган.
Раніше проведення місцевих виборів планувалося 30 травня, однак Верховна Рада скасувала їх. На початку липня Рада внесла зміни до державного бюджету на 2010, виділивши 1,04 млрд. гривень на проведення виборів. На початку вересня заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна заявила, що дефіцит бюджетних коштів на місцеві вибори перевищив 300 млн грн.
Згідно з чинною Конституцією, термін повноважень сільських, селищних і міських голів складає 4 роки. Верховна Рада вже отримала висновок Конституційного суду і попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Основного закону про продовження цього терміну з 4-х до 5-ти років.
Проте, до початку виборчої кампанії цей законопроект остаточно не прийнятий і в дію не вступив. У ЦВК допускають, що термін повноважень мерів, які будуть обрані на майбутніх виборах, може бути оскаржений у Конституційному суді, проте, це ніяк не вплине на організацію і проведення виборів.
Джерело: http://newsru.ua