реклама партнерів:
Головна » Видання з історії Української революції 1917-1921 рр. – Чернігівщині

Видання з історії Української революції 1917-1921 рр. – Чернігівщині


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Український інститут національної пам’яті передав видання з історії Української революції 1917 – 1921 рр. Державному архіву Чернігівської області, Чернігівському обласному історичному музею ім. В. В. Тарновського, кафедрі історії та археології України Інституту історії етнології та правознавства ім. М.О.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, бібліотекам Чернігівщини (через Чернігівську державну обласну універсальну наукову бібліотеку ім. В. Г. Короленка).
Ці брошури і матеріали Український інститут національної пам’яті видав у 2008 і 2009 рр.:

«Симон Петлюра». Автор буклету – начальник відділу музейної та виставкової діяльності Українського інституту національної пам’яті, директор Музею Української Народної Республіки Олександр Кучерук. Видання присвячене 130-річчю від дня народження Голови Директорії і Головного Отаману Війська Української Народної Республіки. Воно містить унікальні документи і матеріали, рідкісні фотокартки, що переважно висвітлюють життєвий шлях національного героя на тлі боротьби українського народу за державну самостійність у період Української революції 1917 – 1921 рр.

«Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки: світлини, карти, документи». Це альбом, який упорядкували історики, співробітники Українського інституту національної пам’яті кандидат історичних наук Ярослав Файзулін і Віталій Скальський. Представлені архівні документи, карти і світлини ілюструють незламне прагнення українців жити у єдиній і соборній державі. Відображене відродження українського життя після Лютневої революції, події та постаті з історії розбудови Української і Західно-Української Народної Республік. Апогеєм революційних змагань українців стало об’єднання більшості українських етнічних земель у межах Соборної України 22 січня 1919 р.

«Перелоги Української революції: Другий Зимовий похід Армії УНР». Я. Файзулін і В. Скальський також є авторами цієї ілюстрованої брошури. Вона інформує читача про відчайдушну і героїчну спробу Армії Української Народної Республіки та українських повстанців збройним шляхом відновити втрачену державність. Другий Зимовий похід засвідчив незламність українського національного духу та прагнення продовжувати національно-визвольну боротьбу до її переможного завершення – відновлення української незалежності. У брошурі використано архівні документи, свідчення учасників походу та світлини, які відображають підготовку, проведення і наслідки Другого Зимового походу.

Серед переданих видань окреме місце займає книга Євгена Маланюка «Нотатники (1936-1968)» київського видавництва «Темпора». Її на власні кошти придбав у місцевій столичній книгарні для Чернігівщині один із київських меценатів, коли випадково довідався про підготовку цього заходу. Він категорично заборонив організаторам акції О. Кучеруку і представнику Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергію Бутку називати своє прізвище. Свою анонімність благодійник пояснив так: «Якщо називатися, то це вже піар-компанія, а не благе діло».
У книзі подаються нотатки та щоденникові записи з робочих зошитів та записних книжок відомого українського поета, історіософа, культуролога, сотника Армії УНР у часи Української революції початку XX ст. Євгена Маланюка (1897 – 1968). Нагадаємо, що він – автор відомої книжки «Крути: Народини нового українця» (1941).

Джерело: Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини