реклама партнерів:
Головна » Відома українська співачка та художниця Анжеліка Рудницька в Чернігові

Відома українська співачка та художниця Анжеліка Рудницька в Чернігові


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
30 березня о 14.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відкривається персональна виставка відомої української співачки, телеведучої, самобутньої художниці, засновниці українського етно-модерну Анжеліки Рудницької «Містерія Літочислення».
Її творчість є унікальним явищем, адже відомих митців, що створили свій власний стиль на основі поєднання етнічного і модерного мистецтва у техніці вишивання практично немає. Анжеліці вдалося перетворити народну вишивку в сучасне мистецтво. Роботи художниці, опираючись на багатовікові традиції народного мистецтва, є абсолютно авторськими, абсолютно українськими і водночас модерними та мультиетнічними.
Її твори, а це понад 150 робіт, колоритні, несподівані, графічні. У них поєднані сила тисячолітніх українських візуальних артефактів та дитяча беззахисність.
Один з найбільш улюблених образів Анжеліки — дерево. Це й не дивно, адже для українців споконвіку дерево життя — це сакральний символ. Але воно, як і саме життя, у кожного своє.
Особливі дерева і в Рудницької. Фантастичні, неповторні, розкішні — вони виростають у поетичному «Саду чеснот», витворюють «Праліс» краси і мрій, підносять глядача до вічності. А перше дерево, яке створила паралізована в 2004 році Анжеліка, було без коріння. Воно ніби летіло над землею. Саме тоді, у найважчий для неї час, народилася Анжеліка Рудницька — художник. На противагу хворобі, болю та самотності вона вигадала власний світ, наповнений яскравими барвами, архаїчними символами і життєрадісною силою.
Роботи художниці не живуть в майстерні чи в приватних колекціях, а безкінечно мандрують з музею в галерею, з виставки на фестиваль, з міста в місто, з країни в країну, відкриваючи світові Український Всесвіт.
Полотна Анжеліки експонувалися у художніх музеях і галереях України, Франції, Угорщини, Бельгії, Нідерландів, Болгарії, Румунії, Македонії, Сербії, Естонії, Чорногорії, Литві, Латвії, Польщі, Кореї. Загалом понад 50 персональних виставок. Мандруючи світом її вишиванки викликали інтерес, як у представників української еміграції, так і в місцевих поціновувачів мистецтва, відкриваючи для них Україну – яскраву, самобутню, доброзичливу та радісну.
Під час поїздки на Міжнародний фестиваль культури і мистецтв, що відбувся в 2010 році у Південній Кореї, Анжеліку Рудницьку за її художні роботи удостоєно звання «WORLD MASTERS» (Світовий майстер).
Як каже художниця, кожна її робота – це молитва, розмова з Богом, медитація, сакральне дійство.
І от нарешті результат восьмирічної діяльності всесвітньо визнаного майстра вишивки Анжеліки Рудницької зможуть побачити і чернігівці.
На виставці «Містерія Літочислення» будуть представлені гобелени, знамениті авторські подушки-думочки, колекція еко-сумок із льону та інше.
Ласкаво просимо на виставку Анжеліки Рудницької та сподіваємось, що Ви отримаєте хороший заряд позитивних емоцій від її перегляду!

Джерело: "Чернігів стародавній"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини