реклама партнерів:
Головна » Відомий бренд таксі Uber планує працювати в Україні. Плюси та мінуси

Відомий бренд таксі Uber планує працювати в Україні. Плюси та мінуси


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Американський сервіс замовлення таксі Uber планує вийти на український ринок. Соцмережі вже вибухнули радістю та схваленням.

Uber: «Ми хочемо бути по всьому світу. Й Україна – не виняток»

Вранці 25 червня частина французьких таксистів заблокували дорогу до двох паризьких аеропортів. Протестували проти сервісу UberPop, який, за словами учасників акції, відбирав їхній заробіток і діяв поза законом. За чотири дні в газеті Le Monde з’явилося повідомлення про арешт керівника Uber France і Uber Europe. А 30 червня в Мережі вже обговорювали інцидент у США, де водій Uber прострілив своєму пасажиру ногу.

Втім, велика частина українців скандальну низку історій пропустила повз себе: для нашої країни $50-мільярдний американський стартап є еталоном сучасного успішного бізнесу. Такий висновок можна зробити, вивчивши записи соціальної мережі Facebook від 1 липня. Саме цього дня на сайті Uber з’явилася вакансія на посаду керівника київського офісу, яку українці активно «шерили» на своїх сторінках.

В околицях Парижа водії таксі, які влаштували страйк, вимагали заборони на роботу сервісу Uber. Причин для цього було кілька: послуги американського стартапу значно дешевші, оскільки машини Uber не виплачують ліцензію, не вимагають сплати великих податків і зборів. Достатньо лише підписатися на сервіс, отримати смартфон із необхідним софтом – і можна виходити на роботу. Для порівняння, офіційним таксі необхідно купувати ліцензію вартістю понад сотні тисяч євро на рік.

Того ж вечора, 25 червня, глава МВС Франції Бернар Казньов розпорядився заборонити роботу Uber у країні. Пізніше з тією ж вимогою виступив президент країни Франсуа Олланд. Одних слів протестувальникам виявилося недостатньо, і вже 29 червня в Парижі було затримано главу Uber France Тібо Самфаля і керівника європейського офісу компанії П’єра Гор-Коті.

Вся справа в інноваційній формі роботи сервісу: Uber зв’язує водія й пасажира, але позиціонує це як інформаційну послугу, а не замовлення таксі

У мережі з’явилася неправдива інформація, що арешти пов’язані з діяльністю всього Uber. Насправді, правоохоронні органи країни ведуть розслідування виключно навколо підрозділу UberPop. Його особливість у тому, що водієм таксі може стати буквально кожен користувач: потрібен лише смартфон і авто віком до 5 років. Зі свого боку Uber не несе жодної відповідальності за стан водія, знання міста і не платить жодних податків, що дозволяє знизити вартість поїздки приблизно на 20%.

Минулого року діяльність UberPop визнали незаконною в Бельгії. Потім протести відбулися в Німеччині, Іспанії та Франції. Паризькі таксисти, які є особливо радикальними у своїх діях, вирішили вдатися до крайніх заходів і домогтися повного скасування роботи саме сервісу.
Цікавий момент полягає в тому, що офіційно UberPop заборонено у Франції ще 1 січня 2015 року, але через брак необхідного законодавства юристам компанії вдається відбиватися від нападок уряду. Вся справа в інноваційній формі роботи сервісу: Uber зв’язує водія й пасажира, але позиціонує це як інформаційну послугу, а не замовлення таксі. А автомобілі Uber і UberBlack (люкс-версія), які мають офіційні дозволи, далі їздили Парижем і під час погромів.

Привіт, Україно
Uber – це найскандальніший стартап в історії. Справа в тому, що новий сервіс таксі не люблять традиційні перевізники через нижчі ціни і небажання працювати за правилами: без ліцензій, оглядів та сплати податків. Відповідно, профспілки багатьох європейських і американських країн активно намагаються заборонити роботу Uber у своїх містах. Через те, що немає контролю за водіями, страждає й сам сервіс. Практично щомісяця в інтернеті з’являються історії про злочини водіїв Uber. Нещодавно в Індії намагалися зґвалтувати дівчину, а перед цим в Америці хлопцю розбили голову молотком.

Щоправда, це не заважає Uber активно розвиватися й завойовувати нові території, крок за кроком відсуваючи своїх конкурентів. Наприклад, у Китаї два найбільші конкуренти таксі об’єдналися в одну компанію заради боротьби з Uber. Тревіс Каланік, засновник і CEO проекту, виклик прийняв: стартап залучив додатковий мільярд доларів для захоплення китайського ринку – найбільшого у світі.
Агресивна експансія – одна з причин такого швидкого зростання: за 6 років стартап виріс до оцінки в $50 млрд і залучив приблизно $6 млрд інвестицій. Сьогодні сервіс працює у 57 країнах, охопивши понад триста міст. Прихід в Україну був лише питанням часу: Uber працює в Польщі, Росії, Чехії, Угорщині, Румунії і практично в усіх європейських країнах.

Прес-служба компанії Uber запевнила Forbes, що Україна становить великий інтерес для стартапу. На цей момент команда Uber вивчає ситуацію у країні, а також розробляє стратегію виходу на ринок. Для запуску офісу шукають главу місцевого представництва із 7-річним досвідом роботи у сфері маркетингу або інвестбанкінгу. Отримати додаткові коментарі про час виходу на український ринок від керівництва європейського представництва не вдалося зі зрозумілих причин (комунікація з тюремної камери виявилася ускладненою навіть у Європі).

Що Uber дасть українцям?
Головна зручність Uber полягає в тому, що це повністю мобільний застосунок. Він вимагає від користувача лише ввести точки початку й закінчення маршруту на мапі. Немає потреби чекати на смс-повідомлення або зворотний дзвінок від оператора: якщо автомобіль є, замовлення почне відображатися на мапі всередині програми, можна відстежити, де перебуває водій.

До того ж, користувачі зможуть повністю відмовитися від готівки. Банківська картка прив’язується до акаунту користувача в однойменному застосунку, з якої після завершення поїздки списується вказана раніше сума грошей. Немає потреби шукати решту або сперечатися про те, скільки ж дійсно коштувала поїздка.
В Uber є адекватна система оцінювання водіїв. Якщо вони погано виконують свою роботу, або не знають дорогу, або автомобіль брудний – можна виставити низьку оцінку, і більше пасажир його не побачить. Це створює додатковий стимул для водіїв, підвищує конкуренцію. Водії, до речі, також можуть виставляти пасажирам оцінки. І якщо середній бал низький, машину буде знайти досить важко.

Останній аргумент у бік Uber – зниження вартості поїздок. Під час виходу на новий ринок стартап максимально знижує власну маржу, а часом працює собі у збиток. Це дозволяє набрати базу клієнтів і створити ядро пасажирів, які стануть активними користувачами сервісу.

«Вітаміни росту»
Сьогодні компанія Uber – найдорожчий стартап у світі з оцінкою в $50 млрд. Інвестори чекають від Тревіса Каланіка виходу на IPO (дивіться фотогалерею Forbes), але CEO проекту не поспішає залучати гроші через публічне розміщення: кожен скандал негативно позначатиметься на вартості компанії. Натомість Каланік вкладає гроші у вихід на нові ринки й розробку системи безпілотного керування автомобілем, залучаючи додаткові гроші від інвесторів. Forbes простежив, як Uber використав заледве не всі можливі раунди й успішно продовжує зростати.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
Усі новини