Відповідь Європейського Союзу на епідемію грипу в Україні
Команда експертів ЄС розпочне роботу в Україні завтра, в п'ятницю 6 листопада. Команда складатиметься з п'яти експертів, серед яких є досвідчені лікарі, з Австрії, Франції, Німеччини, Латвії і Швеції. Команду супроводжує працівник Центру моніторингу і інформації Європейської Комісії, який координує втручання у сфері цивільного захисту.
Експерти покликані полегшити координування допомоги, наданої Європейським Союзом і країнами-членами ЄС, оцінити ситуацію на місці і сформулювати відповідні рекомендації. Команда підтримуватиме зв'язок із командою Всесвітньої організації здоров'я, яка працює в Україні з понеділка 2 листопада.
Місія команди експертів ЄС триватиме приблизно 10 днів. Це третя місія експертів, направлена до України Європейською Комісією в рамках Механізму цивільного захисту Європейського Співтовариства. Попередні місії були пов'язані із наводненням у західних регіонах України (серпень 2008) і розливом нафти в Керченському проливі (листопад 2007).
Загальна інформація
Механізм цивільного захисту європейської спільноти спрощує та підтримує мобілізацію та координацію допомоги з цивільного захисту ЄС на випадок значних надзвичайних ситуацій. Центр моніторингу та інформації ЄС, що діє під егідою Європейської Комісії в Брюсселі, є операційним ядром Механізму цивільного захисту. Він працює цілодобово без вихідних та надає країнам доступ до платформи цивільного захисту Європейської Спільноти. Будь-яка країна, що постраждала внаслідок значного лиха, як в ЄС, так і за його межами, може подати заявку на надання допомоги через Центр. Під час надзвичайних ситуацій Центр координує обмін заявками та пропозиціями стосовно допомоги, а також надає країнам-учасницям і більш широкому колу зацікавлених установ інформацію про стан готовності цивільного захисту та заходи реагування.
Європейська Комісія і Україна тісно співпрацюють у сфері цивільного захисту. Адміністративна угода, укладена між Центром моніторингу і інформації (ЦМІ) Європейської Комісії і Міністерством з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, надає можливість обміну відповідною інформацією під час надзвичайних ситуацій. Вона також включає співпрацю під час спільних комунікаційних вправ і обмін операційними контактними даними.
Джерело: Представництво Європейської комісії в Україні та Бєларусі