реклама партнерів:
Головна » Відзначення 70-річчя УПА підтримали на Чернігівщині

Відзначення 70-річчя УПА підтримали на Чернігівщині


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
З нагоди 103-ї річниці
від дня народження
Степана Бандери


Чернігівська обласна організація Української народної партії звернулася до депутатської групи УНП у Верховній Раді України з проханням не тільки підтримати проект постанови парламенту про відзначення 70-річчя з часу створення Української повстанської армії на державному рівні, але зробити все можливе для її ухвалення з урахуванням досвіду відзначення цієї події у 1992 і 2007 роках.
Однопартійці з Чернігівщини – краю радянського партизанського руху нагадали, що у 2011 році урочисто на державному рівні вже відзначено 70-річчя радянського партизанського руху. Тому цілком логічно, справедливо з точки зору історії та сучасності й відзначення іншої гілки Руху опору в Україні під час Другої світової війни – УПА. Тільки так можна переконати громадян України, що влада дійсно визнає соборність нашої країни як засаду державності, а німецько-радянська війна 1941-1945 років була вітчизняною.
Як відомо, 21 грудня 2011 року народні депутати України – члени депутатської фракції блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Володимир Карпук, В'ячеслав Кириленко, Лілія Григорович, Володимир В'язівський зареєстрували у парламенті проект постанови Верховної Ради України «Про відзначення 70-річчя з часу створення Української повстанської армії» № 9629.

Чернігівська обласна організація УНП

ДОДАТКИ ДО ВІДОМА:

Проект
вноситься народними депутатами України:
Карпуком В.Г.,
Кириленком В.А.,
Григорович Л.С.,
В’язівським В.М.,
Кендзьром Я.М.

П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя з часу створення Української повстанської армії

У жовтні 2012 року виповнюється 70 років з часу створення Української повстанської армії.

Враховуючи роль УПА в історії України ХХ століття,
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Урочисто відзначити на державному рівні 70-річчя з часу створення УПА.
2. Кабінету Міністрів України:
у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 70-річчя з часу створення Української повстанської армії;
у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 70-річчя з часу створення Української повстанської армії, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.
3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України:
організувати показ тематичних теле- і радіопередач, присвячених діяльності Української повстанської армії та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 70-річчя з часу створення УПА;
4. Запропонувати:
Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 70-річчя з часу створення УПА;
Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок до 70-річчя з часу створення УПА;
5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.
6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України В. ЛИТВИН

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України
«Про відзначення 70-річчя з часу створення Української повстанської армії»
1. Обґрунтування необхідності прийняття Постанови
У 2012 році виповнюється 70 років з часу створення Української повстанської армії (УПА). Ми досі не отримали однозначної офіційної оцінки діяльності підпільно - повстанських структур, що боролися за незалежність України в минулому.
УПА - військова організація, за своїм складом партизанська армія до якої входили представники ОУН, інших організацій та партій. Головна мета діяльності - боротьба за незалежність України.
Початком створення Української повстанської армії вважається осінь 1942 р., коли на Поліссі і Волині під егідою ОУН планомірно і організовано створюються збройні загони, які беруть назву УПА. Згодом, у травні 1947 р. Українська Головна Визвольна Рада проголосила день 14-тe жовтня 1942р., на який припадає свято Покрови, офіційною датою створення УПА.
УПА воювала проти німецької окупаційної адміністрації, і німецьких військ, захищала населення від сваволі властей, зривала спроби вивезення до Німеччини продовольчих і сировинних ресурсів та робочої сили, боролась проти каральних загонів ворога, проводила партизанську диверсійну роботу.
За даними історичних джерел, у 1943-1944 роках УПА була найчисленнішою за весь час свого існування, об'єднуючи не менше 40 000 осіб, у тому числі й підпільні кадри ОУН. Роком пізніше сили УПА зменшилися до 20-25 тисяч осіб.
Активні дії УПА було припинено у 1953 році, але окремі вогнища спротиву діяли впродовж 1950-60-х років. З 1943 по 1950 роки Головним Командиром УПА був генерал Роман Шухевич, з 1950 по 1954 рр. - Василь Кук.
Ставлення до історії УПА в українському суспільстві лишається доволі неоднозначним. Частина громадян вважає воїнів УПА героями та борцями за незалежність, частина - німецькими колаборантами. Щоб відійти від пропагандистських штампів з обох сторін, слід визнати діяльність УПА важливою частиною історії України. Демонстрація поваги держави до людей, які боролись за її незалежність, розуміння їх мотивів, дозволить об’єктивно розібратись в колізіях тих складних часів.
Безперечно, боротьба Української повстанської армії, стала яскравим свідченням національно-державницьких прагнень українського народу. Враховуючи значну роль УПА в українській історії ХХ сторіччя, цілком закономірним є відзначення 70-річчя з часу створення Української повстанської армії.
2. Цілі і завдання проекту Постанови
Метою проекту Постанови є забезпечення належних організаційно-правових умов для відзначення ювілею створення Української повстанської армії на державному рівні.
3. Загальна характеристика і основні положення проекту Постанови
Проект Постанови передбачає підготовку та відзначення на державному рівні 70-річчя з часу створення Української повстанської армії. Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Прийняття Постанови не потребуватиме внесення змін до чинного законодавства України.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація цієї Постанови Верховної Ради України потребує виділення коштів в обсязі, який буде запропоновано оргкомітетом і передбачено у державному та місцевих бюджетах.
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Постанови
Прийняття даної Постанови дозволить належним чином вшанувати наше історичне минуле, приверне увагу до непростої історії Української повстанської армії.

Народні депутати України:
Карпук В.Г.
(реєстр. №395)
Кириленко В.А.
(реєстр. №333)
Григорович Л.С.
(реєстр. №343)
В’язівський В.М.
(реєстр. №378)
Кендзьор Я.М.
(реєстр. №355)






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
16:29
19-Лис-2024
Україна вдарила ракетами по РФ після дозволу Байдена!
За даними джерел Цензор.Нет, сьогодні вперше в історії ЗС України завдали удар по вій
Усі новини