реклама партнерів:
Головна » 2020 » Серпень » 30 » Військово-патріотичний вишкіл на Чернігівщині: розмова про російсько-українські війни

Військово-патріотичний вишкіл на Чернігівщині: розмова про російсько-українські війни


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Символічно, що саме 29 серпня перипетії російсько-українських воєн обговорив з учасниками юнацького військово-патріотичного вишколу «Сіверські воїни» Сергій Горобець, представник Українського інституту національної пам’яті. Вишкіл діяв впродовж 27-30 серпня 2020 року в с. Матіївка, Бахмацького району Чернігівської області (поблизу легендарного Батурина, на берегах мальовничої річки Сейм), і був присвячений Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави. Захід організовано ГО «Дозір Крук» за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації.

Важливо, що цього ж 29 серпня учасники юнацького вишколу, як і вся країна, о 10-й годині ранку біля державного прапору України хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих Захисників України.

Історик розповів про драматичні події війни 2014 року, коли українська армія разом із добровольцями та волонтерами зупинила агресора і врятувала країну.

«Ви знаєте, що сучасна російсько-українська війна продовжується вже сьомий рік. Ворог отримав гідну відсіч, а захисники України розвінчали міф про непереможність російської армії. Але їм було з кого брати приклад», — наголосив представник Українського інституту національної пам’яті.

Він розповів молоді про переможний марш українців 102 роки тому, коли українці під Бахмачем і Крутами зламали хребет більшовицькому бліцкригу.

«Відступивши від Києва після виснажливих боїв, українці не стали посипати голову попелом. Всього за один день кардинально переформатували збройні сили, створивши відбірний Запорізький загін, стали просуватися вперед, незабаром здобули перші перемоги, першими увійшли в визволену столицю, а потім гнали ворога «в хвіст і гриву», здобуваючи одна за одною блискучі вікторії. Тодішнім перемогам сприяла підтримка союзників – німців та австро-угорців. Однак саме українці сміливо йшли вперед в авангарді наступу і продовжували наступ навіть тоді, коли новоявлені союзники вважали це повним божевіллям» — зауважив С. Горобець.

Далі він навів декілька прикладів легендарних подвигів наших героїчних предків: «Аби першими увійти до Києва, вигадливі українські воїни за допомогою простої залізничної платформи імітували за Бояркою «бій бронепотягів», щоб німецькі загони «не поспішали», адже союзники вважали за необхідне не летіти стрімголов уперед, а «вияснити ситуацію». Один із німецьких командирів так прокоментував побачене: «цей безглуздий бронепотяг здається хоче сам захопити Київ, де повно росіян та чехів». Але ж таки захопили!

А коли Запорозький загін блискавичним ударом оволодів Лубнами та послав німецькому командуванню в Гребінку телеграму з пропозицією просунутися вперед, на лінію Лубен, то союзники цій телеграмі не повірили і були певні, що її прислали більшовики, щоб їх спровокувати й знищити.

А діставшись Лубнів союзники здивувалися ще більше, бо відчайдушні українці залишили зручні позиції і почали наступ на Ромодан, що розташовувався на панівних висотах, і звідки на багато кілометрів вперед проглядалася вся навколишня місцевість. Однак українці невпинно рухалися вперед і здобували все нові й нові перемоги – блискучі й нестандартні.28 березня 1918-го, після цілого дня напружених боїв за станцію Абазівка – ключового пункту російської оборони перед Полтавою, німецькі солдати лаштувалися на нічліг, тоді як запорожці зготувалися до вирішального ривка. До українців підійшов стурбований німецький старшина, якому вояки спокійно відповіли, що вирушають на Полтаву. «Але там ворожа піхота»… – «Проженемо»! Німецький офіцер вирішив, що відділ просто переходить на бік ворога, за українцями навіть деякий час спостерігала німецька розвідка. А вже на світанку наші вояки крокували вулицями Полтави…

Звільнили Полтаву й Харків, звільнили Донбас, загін Петра Болбочана блискавичним рейдом оволодів Кримом. Ворога розбито, українська армія разом із союзниками переможно завершила першу російсько-українську війну».
На завершення свого виступу представник центрального органу виконавчої влади зробив важливий висновок: «Ці приклади – чудове свідчення того факту, що наші предки вміли бити противника. Не дарма й сьогодні російські загарбники бояться наших воїнів».

С. Горобець також вручив кращим учасникам військово-патріотичного вишколу календарі «Українські жінки ХХ століття» та інші видання Українського інституту національної пам’яті.

Сергій БУТКО,
Український інститут національної пам’яті
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

11:30
06-Жов-2022
На Херсонщині ліквідовано майора військової розвідки Росгвардії Сергія Попова
На Херсонщині ліквідовано майора військової розвідки, замкомандира батальйону операти
20:57
05-Жов-2022
Лауреатом премії імені Василя Стуса став Віталій Портников
Лауреатом Премії імені Василя Стуса 2022 року став український журналіст і письменник
20:11
04-Жов-2022
Генеральний секретар НАТО отримав заявку України щодо вступу до Альянсу
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ отримав заявку України щодо вступу до Альян
12:51
04-Жов-2022
Чи станеться ядерна війна?
Пропонуємо увазі читачів статтю великого друга України, нашого дорогого побратима й с
19:27
03-Жов-2022
Деокупація Херсонщини: звільнено Золоту Балку, Шевченківку, Миролюбівку, Михайлівку...
Збройні сили України продовжують деокуповувати Херсонщину.
"Дякую воїнам 129-ї
16:46
02-Жов-2022
Президенти дев’яти країн Європи офіційно підтримали членство України в НАТО
Президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство У
16:25
02-Жов-2022
Донеччина. ЗСУ увійшли в Торське
Збройні сили України увійшла до села Торське на Донеччині.
"Торське наше. Фото
21:49
01-Жов-2022
Українська Донеччина. ЗСУ повідомили про звільнення Лимана
Захисники України з 81-ї окремої аеромобільної бригади та батальйону Нацгвардії імені
20:08
01-Жов-2022
Ядерну зброю вже використовували у війні
2022 не 1945
Ядерну зброю вже використовували у війні, щоб зламати державу, як
19:56
01-Жов-2022
Дзвіночки до розпаду
Шість суб'єктів Російської Федерації визнані нелегітимними. Сиріч - незаконними.
Усі новини