реклама партнерів:
Головна » 2014 » Грудень » 14 » Виконком Львівської міськради погодив спорудження пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому

Виконком Львівської міськради погодив спорудження пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому


2014 » Грудень » 14
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
12 грудня, виконавчий комітет Львівської міської ради погодив спорудження пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому на пл. Святого Юра, інформує Експрес з посиланням на прес-службу Львівської міськради.
"Ми піднімаємося знизу від університету Франка. Зверху бачимо пішохідний міст, який передбачається між парком Івана Франка і Митрополичими садами. Дорогу справа ми перекриємо і йдемо лівою стороною попри корпуси НУ «Львівська політехніка». Нагадаю, що площа впродовж 150 років на території м. Львова була найбільшою і основною площею для збору громади, для зустрічі з духовенством. Тому ми вважаємо за необхідне зараз цю дорогу, яка свого часу була штучно прокладена, перенести в сторону Львівської політехніки і таким камерним масштабом спорудити сам пам’ятник.
Сквер не вирубується. Більше того, підсаджується ще 54 рідкісні дерева, 5-10 м висотою.
Пам’ятник буде розміщений на осі основних вулиць. Це пам’ятник Андрея Коверка.
Переноситься дитячий майданчик. Паркінг для автомобілів (на 47 автомобілів) залишаємо в нижній частині при повороті з вул. Листопадового Чину.
Ми маємо зараз просто ідеальну нагоду комплексно зробити реконструкцію, а наступні 100 років мати спокій з гарною рекреаційною зоною.
Після того, як ми зробили пропозицію по реконструкції цього скверу, Собор Святого Юра дав згоду на те, що вони погоджуються свої огорожі з тієї сторони, де буде пам’ятник, відкрити, щоб об’єднати в єдину рекреаційну зону.
Частину робіт проекту вже є розпочато. Зроблено великий об’єм підготовчої аналітичної інформації. Це стосується зелених насаджень, юридично-правової підоснови будівництва і спорудження пам’ятника. Сподіваюся, що зараз це рішення виконкому нам дає можливість приступити комплексно до остаточного проектування. І ми маємо вийти ще з більш якісними змінами.
Час реалізації проекту буде залежати від фінансування. До кінця липня ми ставимо перед собою амбітну задачу. Якщо не будемо встигати до дати, то просто будемо робити якісно. Встигнемо – то встигнемо, не встигнемо – то зробимо тоді, коли встигнемо. Але має бути все якісно.
Частина пропозицій, побажань і зауважень від мешканців поступала до нас на приватні сторінки. З частиною тих, хто виступав на громадських слуханнях, ми зустрілися на виробництві. Люди давали реальні графічні пропозиції про зміни. Якісь ми врахували, деякі ні, але далі йшла жива робота. Всі з тих, які надійшли до міської ради, ми не знаємо. Я думаю, міська рада на днях нам передасть, щоб ми могли їх врахувати.
Я б кошторис розділив на дві частини: кошти як фінанси і матеріальні ресурси. Ресурси нас зараз більше цікавлять, тому що підприємці Львова хочуть на пам’ятник дати багато бруківки, піску, щебеню, зелених насаджень. Яка реальна вартість вийде на сьогоднішній день? Я думаю, що після того, як нам сьогодні затвердили концепцію, буде зроблений проект, і через місяць можна буде говорити про реальну вартість", --розповів Ігор Кузьмак, співавтор проекту пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому.
Відповідно до рішення виконавчого комітету, функції замовника на проектування, виготовлення та встановлення пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому покладено на Курію Львівської Архиєпархії Української греко-католицької Церкви, яка зобов’язана власним коштом виготовити та встановити пам’ятник.

Нагадаємо, відповідне звернення від Курії Львівської Архиєпархії Української греко-католицької Церкви щодо встановлення пам’ятника митрополитові Андрею Шептицькому надійшло до Львівської міської ради 11 лютого цього року.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:43
14-Квіт-2021
Український інститут та Представництво ЄС в Україні запускають програму Alteration
Alteration – це серія онлайн-подій для фахової аудиторії у сфері культури, яка присвя
19:59
05-Квіт-2021
У Чернігові помолилися за загиблих у березні Захисників України
5 квітня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
17:17
04-Квіт-2021
ЄС запроваджує подальші санкції за серйозні порушення прав людини у світі
Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти одинадцятьох осіб і
17:09
04-Квіт-2021
За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ур
17:06
04-Квіт-2021
Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика»
Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнськ
16:42
04-Квіт-2021
870 років із часу народження князя Ігоря Святославича
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольгов
20:14
03-Квіт-2021
Війна на Донбасі: під Шумами загинув український воїн
Сьогодні, 3 квітня, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оп
17:48
31-Бер-2021
«Ми слухаємо Хомчака. Треба валити з цієї країни» - Анна Колісник народний депутат від «Слуга Народу»
На вчорашньому засіданні Верховної Ради у сесійній залі народна депутатка від "Слуги
14:48
31-Бер-2021
Феномен Миколи Міхновського обговорили у Чернігові
30 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка «Микол
16:22
30-Бер-2021
Про інформаційну війну, ботоферми, Telegram-канали та інші виклики сучасності від представника Департаменту кібербезпеки
Начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ексклюзивному інтервю
Усі новини