реклама партнерів:
Головна » Вірмени протестують проти вступу до Митного союзу

Вірмени протестують проти вступу до Митного союзу


Коментарі: 3 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У середу, 4 вересня, у столиці Вірменії Єревані більше ста осіб вийшли на акцію протесту проти вступу країни до Митного Союзу. Про це повідомляє агентство Новини-Вірменія.
Учасники акції, які зібралися біля будівлі адміністрації президента, скандували "Немає повернення до СРСР" і "Росіяни, геть".
У ході протесту були затримані дев'ятеро осіб, які спробували перекрити проспект. Серед них - активіст опозиційної партії "Спадщина", член Ради старійшин Єревана Давид Санасарян.
За даними ЗМІ, акція була заздалегідь спланована у соціальній мережі Facebook.

Нагадаємо, про намір республіки стати членом Митного союзу і взяти участь у майбутньому в організації Євразійського економічного союзу повідомив у вівторок, 3 вересня, президент Вірменії Серж Саргсян.

***

Митний союз у рамках Євразійського економічного співтовариства - механізм торговельно-економічної інтеграції Білорусі, Казахстану і Росії, яка передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються митні мита та бар'єри економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів. При цьому країни-учасники митного союзу використовують єдиний митний тариф та інші єдині заходи регулювання торгівлі товарами з третіми країнами.

Джерело: Кореспондент

У Європейському союзі наразі не стали офіційно коментувати заяви президента Вірменії, який повідомив у вівторок, що його країна вирішила вступити до Митного союзу під проводом Росії.
Як сказав Радіо Азатутюн, вірменській службі Радіо Свобода, речник комісара ЄС із розширення Штефана Фюле Петер Стано, наразі в Євросоюзі збирають інформацію від вірменських партнерів щодо останніх подій навколо цієї заяви. «Коли ми будемо мати всю необхідну інформацію, всі подробиці, ми, звичайно ж, відразу повідомимо про можливі наслідки», – сказав він із приводу раніше заявлених європейських прагнень Вірменії.
Тим часом голова комітету з закордонних справ Європарламенту, євродепутат від Німеччини Ельмар Брок заявив Радіо Свобода, що йому дуже шкода з приводу рішення Вірменії, яка, за його словами, перебуває під «неймовірним тиском» і «шантажем» із боку Росії через складне становище навколо Нагірного Карабаху і її відносин із Азербайджаном.
Брок нагадав, що через юридичні обмеження неможливо одночасно і бути повним членом Митного союзу, і перебувати в асоційованих відносинах і мати зону вільної торгівлі з ЄС.
Президент Вірменії Серж Сарґсян заявив у вівторок у перебігу візиту до Росії, що його країна вирішила вступити до Митного союзу, який нині об’єднує з Росією також Казахстан і Білорусь. Вірменія також готова брати участь і у створенні майбутнього Євразійського економічного союзу, мовиться в його спільній заяві з російським колегою Володимиром Путіним за результатами їхньої зустрічі під Москвою. За офіційним повідомленням, Путін підтримав це рішення, яке, за його словами, надасть імпульс економічній співпраці.
При цьому в Єревані політики, в тому числі зі владної Республіканської партії Вірменії, не змогли прокоментувати заяви свого президента, про яку наперед, як виглядає, ніхто не знав.
Досі Вірменія йшла курсом на європейську інтеграцію і наприкінці липня в основному завершила переговори про текст угоди про її асоціацію з ЄС, включно зі створенням зони вільної торгівлі. Очікували, що цю угоду парафують на саміті учасників програми ЄС «Східне партнерство» у Вільнюсі в Литві в листопаді.
У Європейському союзі Вірменію вже попереджали (так само, як і Україну), що асоційовані відносини з ЄС несумісні з повним членством у Митному союзі.

Джерело: Радіо Свобода






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини