реклама партнерів:
Головна » Виставка «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова»

Виставка «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова»


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
12 лютого о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкривається виставка «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова».

Благовіщенська церква була найбільшою спорудою княжого Чернігова. Вона збудована у 1186 році на замовлення великого князя Святослава Всеволодовича на території Дитинця. Зруйнована у XV—XVI ст.
Дослідники вважають, що це був великий шестистовпний тринавний храм із галереями, розміщеними з трьох боків. Ширина будівлі становила близько 26 м, при довжині з абсидами 34 м. У західній частині церкви був розташований просторий нартекс, що переходив на півдні і півночі в галереї-усипальниці, відділені від головної частини храму стінами з широкими прорізами. Західний фасад був розчленований на п’ять частин пілястрами з півколонами. Для мурування храму використовувалась фігурна цегла двох кольорів: червоного та світло-жовтого. Рівень підлоги храму був на півтора метри вищий від рівня ґрунту. Підлога зроблена з полив’яних плиток жовтого, зеленого і вишневого кольорів, але в центральній наві та трансепті підлога була викладена з пластин склоподібної смальти різних кольорів. У підкупольному перехресті на підлозі виявлена мозаїка із зображенням павича. В оздобленні Благовіщенської церкви використовувалися деталі з білого мармуру та шиферу, а також фрески і, можливо, мозаїки.
Залишки стін храму були відкриті у 1877 році після обвалу берега річки Стрижень у північно-західній частині Дитинця. Дослідження Благовіщенської церкви відбувалися ще з кінця ХІХ ст. У 1946-47 рр. вона була розкопана визначним археологом Борисом Рибаковим. У 2007-2008 рр. територія навколо церкви досліджувалася Чернігівською археологічною експедицією під керівництвом кандидата історичних наук Олени Черненко.
Матеріали останніх років досліджень Благовіщенської церкви зберігаються у фондах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Найцікавіші знахідки представлені в експозиції: будівельні матеріали ХІІ ст., предмети озброєння, прикраси, посуд різних часів, побутові та культові речі.
Виставка надає можливість ознайомитися із потужною будівельною школою давньоруського періоду та рівнем розвитку ремісництва того часу. Тож запрошуємо істориків, архітекторів та всіх, хто цікавиться минулим нашого славного краю, відвідати експозицію «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова».

«Чернігів стародавній».






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини