реклама партнерів:
Головна » Виставку про Сталіна, привезену з Росії, розгромили в Сімферополі. Фото

Виставку про Сталіна, привезену з Росії, розгромили в Сімферополі. Фото


Коментарі: 1 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Група кримських татар на чолі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу розгромила виставку, присвячену радянському диктатору Йосипу Сталіну. Вони були обурені прославлянням людини, яка в Україні офіційно визнана винною в організації Голодомору з багатомільйонними жертвами, а також особисто підписала наказ про насильницьку депортацію всього кримськотатарського народу з його історичної батьківщини. Організатори виставки, яка прибула з Росії, заявили, що вони хотіли лише показати «об’єктивний образ історичної постаті і керівника великої держави».
Виставка на перехресті центральних вулиць Сімферополя, присвячена 133-річчю від дня народження радянського диктатора Йосипа Сталіна, простояла не більше ніж 40 хвилин. Стенди в центрі Сімферополя поставили особи, що назвалися представниками російської громадської організації «Сутність часу» та її кримського відділення.
На виставці були представлені фотографії самого Сталіна, а також іноземних політичних діячів 20-го століття з хвалебними цитатами про Сталіна, офіційні фотографії сталінського періоду, а також роздавалися листівки із закликом «розібратися в історії і віддати належне такій масштабній історичній постаті як Сталін».
«Сутність часу» – всеросійський громадський ліво-націоналістичний рух, засновником і лідером якого є Сергій Кургінян, ставить на меті через синтез комуністичних, націоналістичних і православних ідей відродження СРСР.
Представники організаторів заявили журналістам, що вважають депортацію кримськотатарського народу у 1944 році за наказом голови Державного комітету оборони СРСР Йосипа Сталіна «найвеличнішим актом гуманізму». За словами представника руху «Сутність часу» Віктора Миронова, кримські татари у роки війни 1941-45 років «масово зраджували, дезертирували і переходили на бік ворога», тож «за законами воєнного часу їх мали б розстріляти», а так «лише» депортували з родинами. «Цим людям було збережене життя. Це і є проявом гуманізму, великого людського гуманізму», – зазначив Віктор Миронов.

Сталіну і Гітлеру не місце в Криму – активісти
Мляві дискусії кількох журналістів із організаторами виставки перервала група сімферопольців, серед яких були керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв і голова відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін. Вони закликали організаторів прибрати виставку, аргументуючи це тим, що Сталін в Україні визнаний у суді винним в організації Голодомору і загибелі мільйонів людей, а також особисто віддав наказ про депортацію кримських татар, що теж визнана злочинною.
«Тут намагаються пропагувати тирана, який знищив майже половину кримськотатарського народу. Понад 46 відсотків кримських татар загинули під час насильницького виселення і в перші роки депортації. Ми всі разом, громадяни різних національностей, маємо об’єднатися, щоб не давати пропагувати ні Гітлера, ні Сталіна!» – заявив Заїр Смедляєв.
Після відмови організаторів згорнути виставку, активісти Меджлісу поперекидали стенди з цитатами і зображеннями Сталіна, деякі присутні також долучилася до демонтажу і хтось понамальовував фарбою з балончиків на знесених стендах зображення, схожі на свастику. «Для нас Сталін і Гітлер однакові!» – заявили представники кримськотатарської громади.
Голова відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін вислови Радіо Свобода здивування щодо пасивності місцевої і центральної влади, які не реагують на намагання закордонних структур возвеличувати диктатора, відповідального за смерть мільйонів людей в Центральній і Східній Європі та Азії.
«Це якийсь виклик і провокація саме в той момент, коли Україна почне головувати в ОБСЄ», – зазначає Алі Хамзін.
Представники правоохоронних органів, яких кілька десятків були присутні під час проведення акції, в конфлікт не втручалися. У міськвиконкомі Сімферополя відмовилися коментувати те, чому місцева влада не спробувала заборонити через суд акцію, яка могла образити національні почуття сімферопольців і спровокувати конфлікт на етнічному ґрунті.

За матеріалами: Радіо Свобода











Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини