реклама партнерів:
Головна » Виступ Дональда Туска, Президента Європейської Ради, на саміті ЄС-Україна

Виступ Дональда Туска, Президента Європейської Ради, на саміті ЄС-Україна


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Щойно ми завершили двадцятий саміт ЄС-Україна. Це була добра можливість знову наголосити на потужному партнерстві та непохитній дружбі між Європейським Союзом та Україною, а також обговорити шляхи їхнього подальшого розвитку.

Наше партнерство спирається на міцний фундамент.

Наша Угода про асоціацію, зокрема її частина про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, повністю набула чинності рік тому. Маємо чіткий та позитивний результат. Водночас економіка України поступово виходить з кризи і знову демонструє позитивну динаміку.

Те саме можна сказати і про безвізовий режим. За півроку після того, як набула чинності візова лібералізація, цією новою можливістю скористалися понад півмільйона українців.

Сьогодні ми знову підтвердили нашу рішучу відданість просуванню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом, спираючись на спільні цінності демократії, верховенства права та прав людини. Тобто на ті самі цінності, за які люди боролися на Майдані, і за які мільйони українців продовжують боротися відтоді.

Європейський Союз визнає той серйозний поступ, що його Україна здійснила у процесі впровадження реформ. Минулого року українська влада зініціювала низку реформ, зокрема реформу пенсійної сфери та охорони здоров’я, які будуть складними у короткостроковій перспективі, але у довгостроковій перспективі зроблять Україну сильнішою.

Ми вітаємо нещодавній закон про створення Вищого антикорупційного суду та чекаємо на ухвалення поправок, які потрібні для належної роботи суду. Антикорупційні реформи мають залишатися пріоритетом порядку денного України.

ЄС продовжує надавати свою непохитну підтримку територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Непорушним залишається і наше невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя. Нещодавно ми розширили список осіб, яким заборонено в’їзд до Європейського Союзу. Це сталося після того, як на кримському півострові було проведено російські президентські вибори, і як було розпочато будівництво Керченського мосту без згоди України.

Ми продовжуємо вимагати повного виконання Мінських угод, і наголошуємо на відповідальності Росії за війну на сході України. Кілька днів тому лідери ЄС одностайно погодилися знову продовжити на шість місяців наші економічні санкції проти Росії. За даними ООН, від 2014 року у цьому конфлікті загинуло понад 10 250 осіб; понад 24 600 було поранено. І це відбувається у Європі.

Сьогодні ми також згадуємо про трагічне збиття рейсу MH-17; два тижні тому на саміті в Брюсселі про цю трагедію згадували європейські лідери. Ми вшановуємо пам’ять жертв, закликаємо Росію визнати свою відповідальність за трагедію та очікуємо притягнення до відповідальності тих, хто у ній винний.

Завершуючи свою промову, я хотів би нагадати, що минулого року наш саміт було проведено у день народження незаконно ув’язненого українського режисера та письменника Олега Сенцова. Прикро про це говорити: він залишається у в’язниці і вже понад 50 днів продовжує голодування. Я хотів би ще раз закликати звільнити його, а також всіх тих, кого незаконно утримують у Криму та в Росії.

І ще один особистий коментар. Незалежність України та безпека Польщі і всього регіону залежать величезним чином від відносин між Києвом та Варшавою. Нещодавня напруженість показує, що не всі вивчили уроки історії. Тільки повна солідарність між Україною та Польщею може врятувати нас в майбутньому від повторення трагічної історії. Я закликаю владу обох країн до нового підходу до питання наших відносин і до позитивного мислення. Конфлікту між нами можуть прагнути тільки наші супротивники, або політично безглузді.

Дональд Туск, Президент Європейської Ради, на саміті ЄС-Україна, 9 липня 2018 року
Представництво Європейського Союзу в Україні





Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
Усі новини