реклама партнерів:
Головна » Влада і громадськість відзначили 74-ті роковини Корюківської трагедії

Влада і громадськість відзначили 74-ті роковини Корюківської трагедії


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
1 березня у місті Корюківка Чернігівської області вшанували пам’ять жертв Корюківської трагедії 1-2, 9 березня 1943 р., найбільшої нацистської каральної акції знищення населеного пункту разом із мешканцями у Другій світовій війні в Європі 1939-1945 рр. Корюківська трагедія стала національним символом скорботи всіх жителів спалених населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами в роки Другої світової війни.
74 роки тому нацистський каральний загін на чолі з представниками сумнозвісної зондеркоманди 4а (Sonderkommando 4a) вбив майже 7 тисяч мирних жителів і практично повністю спалив містечко.
Представники влади, громадськості, Збройних Сил України, свідки трагедії поклали квіти до «Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки німецько-фашистським загарбникам» у центрі міста і провели там мітинг-реквієм із символічною назвою «Ми будем вічно пам’ятати і вам забути не дамо», авторами якої є саме корюківчани.
Леонід Сахневич, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації привернув увагу до такого факту: «Щороку збиратися тут нас примушує не закон, постанова чи примус. До цього нас зобов’язує пам’ять про невинно вбитих корюківчан: дітей, жінок, старих, чоловіків».
Він підкреслив: «Ми пам’ятаємо. І пам’ять ця повинна не лише зберігати в наших душах спомин про невинно убієнних, а й застерігати людство від нових бід, від хибних теорій вищості, надмірних імперських амбіцій, від ілюзій безкарності і бездушшя».
Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради, так продовжив цю думку: «Ми повинні зробити все можливе, аби не допустити повторення трагічних сторінок нашої історії, докласти зусиль, щоб спогади про жахіття війни залишились у пам’яті як вічна пересторога, але ніколи більше не ставали реальністю».
Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, нагадав: «Ми знаходимся на місці, де 1 березня 1943 р., у перший день злочину, нацистські карателі, розстріляли 500 мирних жителів. Саме тому звідси починаються поминальні заходи».
Він наголосив: «Нацистський злочин знищення Корюківки, а подібних в Україні було понад 670, а в Чернігівській області – 63, має особливість – вбивали і спалювали не під час бойових дій, а свідомо діяли проти цивільного населення з метою «помсти і залякування». З 2014 р. ми переконалися, що спадкоємцем таких нацистських каральних акцій є сучасний російський агресор, який це намагається робити вже за допомогою сучасних засобів нищення. Мета, почерк, безмежна жорстокість точно такі. І тільки наша власна українська держава, наша армія захищає беззахисних мирних людей, рятує від катастрофи масових вбивств».
Голова Чернігівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Ніна Зубок прочитала зворушливий вірш «Пам’ять».
Ратан Ахмедов, Корюківський міський голова, Валентина Погребна, голова Корюківської районної організації ветеранів України з болем говорили про необхідність завершення будівництва «Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами», а Анатолій Євлахов, народний депутат України, пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб у 2018 р. на 75-ті роковини, гідно вшанувати пам’ять жертв Корюківської трагедії.
Офіційну делегацію під час відвідування Історичного музею Корюківської міської ради, де вона ознайомилася з експозицією про знищення Корюківки, серед іншого просто шокувала одна світлина. На знімку, як розповів Андрій Науменко, науковий співробітник музею, пенсіонерка Віра Василівна Гнатюк, 1932 р.н., що врятувалася від знищення карателями, тримає в руках миску зі спаленими рештками 36 жертв, у тому числі й свою сім’ю, яких вона власноруч поховала у городі спаленої рідної хати.
На місці будівництва «Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами», яке знаходиться на околиці Корюківки в урочищі Гай, учасники заходів поклали квіти до могил, де перепоховані останки 231 жертви Корюківської трагедії та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Вони взяли участь у спільній молитві з отцем Тарасієм Баїком, настоятелем Свято-Вознесенської церкви Української православної церкви Київського патріархату.











Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
22:05
15-Квіт-2024
Сучасне стильне жіноче взуття: білі шкіряні кеди і кросівки

Жіноче взуття відіграє важливу роль у формуванні образу кожної модниці. У ній поєд

19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
Усі новини