реклама партнерів:
Головна » Влада і громадськість відзначили 74-ті роковини Корюківської трагедії

Влада і громадськість відзначили 74-ті роковини Корюківської трагедії


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
1 березня у місті Корюківка Чернігівської області вшанували пам’ять жертв Корюківської трагедії 1-2, 9 березня 1943 р., найбільшої нацистської каральної акції знищення населеного пункту разом із мешканцями у Другій світовій війні в Європі 1939-1945 рр. Корюківська трагедія стала національним символом скорботи всіх жителів спалених населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами в роки Другої світової війни.
74 роки тому нацистський каральний загін на чолі з представниками сумнозвісної зондеркоманди 4а (Sonderkommando 4a) вбив майже 7 тисяч мирних жителів і практично повністю спалив містечко.
Представники влади, громадськості, Збройних Сил України, свідки трагедії поклали квіти до «Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки німецько-фашистським загарбникам» у центрі міста і провели там мітинг-реквієм із символічною назвою «Ми будем вічно пам’ятати і вам забути не дамо», авторами якої є саме корюківчани.
Леонід Сахневич, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації привернув увагу до такого факту: «Щороку збиратися тут нас примушує не закон, постанова чи примус. До цього нас зобов’язує пам’ять про невинно вбитих корюківчан: дітей, жінок, старих, чоловіків».
Він підкреслив: «Ми пам’ятаємо. І пам’ять ця повинна не лише зберігати в наших душах спомин про невинно убієнних, а й застерігати людство від нових бід, від хибних теорій вищості, надмірних імперських амбіцій, від ілюзій безкарності і бездушшя».
Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради, так продовжив цю думку: «Ми повинні зробити все можливе, аби не допустити повторення трагічних сторінок нашої історії, докласти зусиль, щоб спогади про жахіття війни залишились у пам’яті як вічна пересторога, але ніколи більше не ставали реальністю».
Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, нагадав: «Ми знаходимся на місці, де 1 березня 1943 р., у перший день злочину, нацистські карателі, розстріляли 500 мирних жителів. Саме тому звідси починаються поминальні заходи».
Він наголосив: «Нацистський злочин знищення Корюківки, а подібних в Україні було понад 670, а в Чернігівській області – 63, має особливість – вбивали і спалювали не під час бойових дій, а свідомо діяли проти цивільного населення з метою «помсти і залякування». З 2014 р. ми переконалися, що спадкоємцем таких нацистських каральних акцій є сучасний російський агресор, який це намагається робити вже за допомогою сучасних засобів нищення. Мета, почерк, безмежна жорстокість точно такі. І тільки наша власна українська держава, наша армія захищає беззахисних мирних людей, рятує від катастрофи масових вбивств».
Голова Чернігівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Ніна Зубок прочитала зворушливий вірш «Пам’ять».
Ратан Ахмедов, Корюківський міський голова, Валентина Погребна, голова Корюківської районної організації ветеранів України з болем говорили про необхідність завершення будівництва «Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами», а Анатолій Євлахов, народний депутат України, пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб у 2018 р. на 75-ті роковини, гідно вшанувати пам’ять жертв Корюківської трагедії.
Офіційну делегацію під час відвідування Історичного музею Корюківської міської ради, де вона ознайомилася з експозицією про знищення Корюківки, серед іншого просто шокувала одна світлина. На знімку, як розповів Андрій Науменко, науковий співробітник музею, пенсіонерка Віра Василівна Гнатюк, 1932 р.н., що врятувалася від знищення карателями, тримає в руках миску зі спаленими рештками 36 жертв, у тому числі й свою сім’ю, яких вона власноруч поховала у городі спаленої рідної хати.
На місці будівництва «Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами», яке знаходиться на околиці Корюківки в урочищі Гай, учасники заходів поклали квіти до могил, де перепоховані останки 231 жертви Корюківської трагедії та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Вони взяли участь у спільній молитві з отцем Тарасієм Баїком, настоятелем Свято-Вознесенської церкви Української православної церкви Київського патріархату.









QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.






Коментарі

avatar

Останні новини

20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
19:44
20-Бер-2023
384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видат
20:00
18-Бер-2023
Шоковані всі — від Вашингтону до Москви. Два головних наслідки ордеру на арешт Путіна
Політичні наслідки рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президе
21:52
17-Бер-2023
Суд у Гаазі видав ордер на арешт злочинця путіна
Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ор
20:57
16-Бер-2023
ЗСУ уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції росії
Збройні сили України уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції та скл
21:14
15-Бер-2023
Українські захисники збили російський бомбардувальник під Бахмутом
У середу, 15 березня, українські захисники збили російський бомбардувальник Су-24 в р
22:50
14-Бер-2023
Найкращі студійні навушники для професіоналів: добірка 2023

Студійні навушники — це пристрої для прослуховування аудіо, які використовують зву

Усі новини