ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Відбулася презентація книжки «Вогонь Майдану. Щоденник революції», яку видав центр «Карта» з Польщі. Серед інших матеріалів до книжки увійшли спогади, зібрані в рамках проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті.
Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ЯТРОВИЧ зауважив, що добре, що книжку не встигли презентувати до 20 лютого ц.р., адже намічається тенденція згадувати про Революцію гідності до дат, двічі на рік, а це хибний шлях.
«Ми маємо якнайчастіше звертатися до пам’яті про Майдан, особливо тепер, коли серед сірих буднів нам бракує речей, які б нас надихали», — вважає В’ЯТРОВИЧ.
Він нагадав, що досі не споруджено пам’ятника героям Небесної сотні.
«Єдиним пам’ятником для них є книжки — такі, як ця й подібні. Зрештою, це найважливіші пам’ятники людям, які пройшли через Майдан».
Інший важливий аспект — те, що це є спільний українсько-польський проект, а отже — свідченням того, що ми здатні співпрацювати. В’ЯТРОВИЧ нагадав, що серед інших матеріалів до книжки увійшли спогади, зібрані в рамках проекту «Майдан: усна історія».
Збіґнєв ҐЛЮЗА, президент центру «Карта», розповів, що ідея книжки народилася із запитання: що ми, осередок «Карта», можемо зробити для Майдану. Спершу почали збирати гроші для поранених, але на той час уже було достатньо організацій, які робили це більш ефективно. І наші польські колеги взялися допомагати в тому, що вони добре вміють: дали свою методику збирання спогадів. Вони розуміли, наскільки це важливо, щоб такі події не залишилися незафіксованими. Так народилася ця книжка, спершу польською, а тепер і українською мовою.
Активістки Майдану Богдана БАБІЧ і Олена ПОДОБЄД-ФРАНКІВСЬКА розповіли про свою рефлексію Майдану, а Леся РОЙ із гуртом «Телері» занурила із самого початку у відповідну атмосферу, заспівавши пісні, написані під час тих подій.
Олена Шарговська, Український інститут національної пам’яті