реклама партнерів:
Головна » Всеукраїнська Рада Церков стурбована ситуацією навколо розгляду законопроекту про мови

Всеукраїнська Рада Церков стурбована ситуацією навколо розгляду законопроекту про мови


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловлює стурбованість ситуацією, яка склалася в результаті внесення до порядку денного і розгляду Верховною Радою законопроекту Про засади державної мовної політики.
Про це йдеться у зверненні до голови Верховної Ради України Володимира Литвина та народних депутатів Всеукраїнської Ради Церков.
"З прикрістю і смутком ми змушені констатувати, що кожного разу, перед важливими виборами в нашій державі деякі політики намагаються експлуатувати питання, які шкодять єдності українського народу і вносять розколи і непевність в суспільно-державний організм. Прикро, що предметом політичних маніпуляцій стають такі святі для державної самобутності і стабільності речі, як мова, історія та релігія ", - наголошується в документі.
Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій крім того висловлюють глибоку стурбованість громадською напругою, що виникла навколо питання "життя нашої держави як функціонування мови і загроза сепаратизму".
Представники Церков та релігійних організацій нагадують, що вони зверталися з цього приводу до громадськості і політичних діячів ще в 2006 році, і висловлюють прикрість, що в 2012 році це доводиться робити знову.
"Мова - це дар Бога людям, - говориться в зверненні ВРЦ до українського народу. Її покликання - єднати, а не розділяти людей, допомагати взаємному розумінню, а не сіяти ворожнечу. Переконані, що в нашій державі не повинно бути місця протиставленню мов одна одній. Конституцією України не тільки закріплено державний статус української мови, але і закріплений обов'язок держави сприяти розвитку і функціонуванню російської та інших національних мов ".
Тому представники церков і релігійних організацій закликають державних, політичних і громадських діячів усіх рівнів дотримуватися Конституції, не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не сіяти навколо його вирішення ворожнечу і ненависть, пам'ятати про відповідальність за наслідки своїх рішень і дій не тільки перед народом, але і перед Богом.
"Так само відповідально потрібно поставитися і до питання сепаратизму, який становить загрозу незалежності й суверенітету нашої держави. України пройшла болісний шлях до об'єднання своїх історичних земель в єдиній державі. Наш народ віддав мільйони життів за свою соборність, свободу і незалежність. Одним з його найбільш великих досягнень можна вважати вміння знаходити порозуміння, мирно розв'язувати навіть найскладніші питання. Це наше загальне якість потрібно цінувати, як найдорожчий скарб ", - зазначають представники церков.
Вони звертають увагу на те, що їх конфесії різними мовами й по-різному прославляють Бога та здійснюють своє служіння. "Між нами відбуваються дискусії, і ми по-різному ставимося до багатьох питань. Але заради спільного блага, заради єдності українського народу, заради забезпечення прав і свобод кожного, хто живе в Україні, ми знаходимо розуміння і спільно працюємо на благо нашої Батьківщини, до чого закликаємо і всіх наших співгромадян ", - йдеться у зверненні.
Керівники церков закликають весь український народ, без розрізнення на Схід і Захід, Центр, Північ і Південь до порозуміння та співпраці, до злагоди, єднання і консолідації у розбудові нашого спільного дому - України.

Під зверненням підписалися Філарет Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України; Володимир Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України; Любомир (Гузар) Верховний Архиєпископ Української Греко-католицької Церкви кардинал; Маркіян Трофим'як, заступник Голови Конференції Римо -католицьких Єпископів України, єпископ.
Також підписалися В'ячеслав Нестерук Президент Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн баптистів; Михайло Паночко, Єпископ Церкви християн віри євангельської України; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви; В'ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви; Василь Райчинець, Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри Україні; Анатолій Глуховський, президент Українського Біблійного Товариства; Аблаєв Еміралі, муфтій Духовного управління мусульман Криму; Якоб Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України, Об'єднання іудейських релігійних організацій України.

Нагадаємо, 25 травня народний депутат України, голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція Партії регіонів і надалі буде працювати в напрямку ухвалення закону про мови.
Як повідомлялося, 24 травня Рада завершила засідання, так і не проголосувавши за законопроект про мови через що виникла бійки між депутатами - опозиція прорвалася до президії, щоб перешкодити його прийняттю.

Джерело: Новинар






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини