реклама партнерів:
Головна » 2012 » Травень » 27 » Всеукраїнська Рада Церков стурбована ситуацією навколо розгляду законопроекту про мови

Всеукраїнська Рада Церков стурбована ситуацією навколо розгляду законопроекту про мови


2012 » Травень » 27
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 926
Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловлює стурбованість ситуацією, яка склалася в результаті внесення до порядку денного і розгляду Верховною Радою законопроекту Про засади державної мовної політики.
Про це йдеться у зверненні до голови Верховної Ради України Володимира Литвина та народних депутатів Всеукраїнської Ради Церков.
"З прикрістю і смутком ми змушені констатувати, що кожного разу, перед важливими виборами в нашій державі деякі політики намагаються експлуатувати питання, які шкодять єдності українського народу і вносять розколи і непевність в суспільно-державний організм. Прикро, що предметом політичних маніпуляцій стають такі святі для державної самобутності і стабільності речі, як мова, історія та релігія ", - наголошується в документі.
Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій крім того висловлюють глибоку стурбованість громадською напругою, що виникла навколо питання "життя нашої держави як функціонування мови і загроза сепаратизму".
Представники Церков та релігійних організацій нагадують, що вони зверталися з цього приводу до громадськості і політичних діячів ще в 2006 році, і висловлюють прикрість, що в 2012 році це доводиться робити знову.
"Мова - це дар Бога людям, - говориться в зверненні ВРЦ до українського народу. Її покликання - єднати, а не розділяти людей, допомагати взаємному розумінню, а не сіяти ворожнечу. Переконані, що в нашій державі не повинно бути місця протиставленню мов одна одній. Конституцією України не тільки закріплено державний статус української мови, але і закріплений обов'язок держави сприяти розвитку і функціонуванню російської та інших національних мов ".
Тому представники церков і релігійних організацій закликають державних, політичних і громадських діячів усіх рівнів дотримуватися Конституції, не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не сіяти навколо його вирішення ворожнечу і ненависть, пам'ятати про відповідальність за наслідки своїх рішень і дій не тільки перед народом, але і перед Богом.
"Так само відповідально потрібно поставитися і до питання сепаратизму, який становить загрозу незалежності й суверенітету нашої держави. України пройшла болісний шлях до об'єднання своїх історичних земель в єдиній державі. Наш народ віддав мільйони життів за свою соборність, свободу і незалежність. Одним з його найбільш великих досягнень можна вважати вміння знаходити порозуміння, мирно розв'язувати навіть найскладніші питання. Це наше загальне якість потрібно цінувати, як найдорожчий скарб ", - зазначають представники церков.
Вони звертають увагу на те, що їх конфесії різними мовами й по-різному прославляють Бога та здійснюють своє служіння. "Між нами відбуваються дискусії, і ми по-різному ставимося до багатьох питань. Але заради спільного блага, заради єдності українського народу, заради забезпечення прав і свобод кожного, хто живе в Україні, ми знаходимо розуміння і спільно працюємо на благо нашої Батьківщини, до чого закликаємо і всіх наших співгромадян ", - йдеться у зверненні.
Керівники церков закликають весь український народ, без розрізнення на Схід і Захід, Центр, Північ і Південь до порозуміння та співпраці, до злагоди, єднання і консолідації у розбудові нашого спільного дому - України.

Під зверненням підписалися Філарет Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України; Володимир Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України; Любомир (Гузар) Верховний Архиєпископ Української Греко-католицької Церкви кардинал; Маркіян Трофим'як, заступник Голови Конференції Римо -католицьких Єпископів України, єпископ.
Також підписалися В'ячеслав Нестерук Президент Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн баптистів; Михайло Паночко, Єпископ Церкви християн віри євангельської України; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви; В'ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви; Василь Райчинець, Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри Україні; Анатолій Глуховський, президент Українського Біблійного Товариства; Аблаєв Еміралі, муфтій Духовного управління мусульман Криму; Якоб Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України, Об'єднання іудейських релігійних організацій України.

Нагадаємо, 25 травня народний депутат України, голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція Партії регіонів і надалі буде працювати в напрямку ухвалення закону про мови.
Як повідомлялося, 24 травня Рада завершила засідання, так і не проголосувавши за законопроект про мови через що виникла бійки між депутатами - опозиція прорвалася до президії, щоб перешкодити його прийняттю.

Джерело: Новинар
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:22
30-Бер-2020
Верховна рада призначила нових керівників МОЗ і Мінфіну
Верховна Рада призначила міністром охорони здоров'я Максима Степанова і міністром фін
17:40
30-Бер-2020
На Донбасі ще стріляють: один загинув, двоє поранених
Один військовослужбовець збройних сил загинув у результаті ворожого обстрілу на Донба
16:21
29-Бер-2020
Міністри охорони здоров'я, фінансів, інфраструктури можуть залишити Кабмін
Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, міністр фінансів Ігор Уманський і міністр інфрас
13:42
29-Бер-2020
Жінка, яка примудрилась заразити коронавірусом кілька сіл на Буковині, попросила пробачення
Перша хвора на коронавірус на Буковині жінка, яка примудрилася заразити десятки жител
09:35
29-Бер-2020
Кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні зросла до 418
Станом на 10:00 29 березня, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабора
12:52
28-Бер-2020
2. Реорганізація армії. Тріумфальна весна 1918-го
Після важких і напружених боїв за Київ, ввечері 8 лютого 1918-го українські війська в
09:33
28-Бер-2020
У "Слузі народу" заявили те, що ризик оголошення дефолту в країні зростає
Народний депутат з "Слуги народу" Єгор Чернєв заявив про те, що ризик оголошення дефо
19:30
27-Бер-2020
Міністрів охорони здоров’я і фінансів можуть скоро звільнити
Міністрів охорони здоров’я Іллю Ємця і фінансів Ігоря Уманського можуть скоро звільни
19:22
27-Бер-2020
1. Забуті перемоги. Тріумфальна весна 1918-го
Підручник історії України 10-го класу авторства В. Власова і С. Кульчицького, виданий
13:39
26-Бер-2020
Лауреати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» за 2020 рік
Цю почесну нагороду засновано у 1998 р. Чернігівським медіа-клубом за сприяння Націон
Усі новини