реклама партнерів:
Головна » Всеукраїнська Рада Церков стурбована ситуацією навколо розгляду законопроекту про мови

Всеукраїнська Рада Церков стурбована ситуацією навколо розгляду законопроекту про мови


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловлює стурбованість ситуацією, яка склалася в результаті внесення до порядку денного і розгляду Верховною Радою законопроекту Про засади державної мовної політики.
Про це йдеться у зверненні до голови Верховної Ради України Володимира Литвина та народних депутатів Всеукраїнської Ради Церков.
"З прикрістю і смутком ми змушені констатувати, що кожного разу, перед важливими виборами в нашій державі деякі політики намагаються експлуатувати питання, які шкодять єдності українського народу і вносять розколи і непевність в суспільно-державний організм. Прикро, що предметом політичних маніпуляцій стають такі святі для державної самобутності і стабільності речі, як мова, історія та релігія ", - наголошується в документі.
Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій крім того висловлюють глибоку стурбованість громадською напругою, що виникла навколо питання "життя нашої держави як функціонування мови і загроза сепаратизму".
Представники Церков та релігійних організацій нагадують, що вони зверталися з цього приводу до громадськості і політичних діячів ще в 2006 році, і висловлюють прикрість, що в 2012 році це доводиться робити знову.
"Мова - це дар Бога людям, - говориться в зверненні ВРЦ до українського народу. Її покликання - єднати, а не розділяти людей, допомагати взаємному розумінню, а не сіяти ворожнечу. Переконані, що в нашій державі не повинно бути місця протиставленню мов одна одній. Конституцією України не тільки закріплено державний статус української мови, але і закріплений обов'язок держави сприяти розвитку і функціонуванню російської та інших національних мов ".
Тому представники церков і релігійних організацій закликають державних, політичних і громадських діячів усіх рівнів дотримуватися Конституції, не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не сіяти навколо його вирішення ворожнечу і ненависть, пам'ятати про відповідальність за наслідки своїх рішень і дій не тільки перед народом, але і перед Богом.
"Так само відповідально потрібно поставитися і до питання сепаратизму, який становить загрозу незалежності й суверенітету нашої держави. України пройшла болісний шлях до об'єднання своїх історичних земель в єдиній державі. Наш народ віддав мільйони життів за свою соборність, свободу і незалежність. Одним з його найбільш великих досягнень можна вважати вміння знаходити порозуміння, мирно розв'язувати навіть найскладніші питання. Це наше загальне якість потрібно цінувати, як найдорожчий скарб ", - зазначають представники церков.
Вони звертають увагу на те, що їх конфесії різними мовами й по-різному прославляють Бога та здійснюють своє служіння. "Між нами відбуваються дискусії, і ми по-різному ставимося до багатьох питань. Але заради спільного блага, заради єдності українського народу, заради забезпечення прав і свобод кожного, хто живе в Україні, ми знаходимо розуміння і спільно працюємо на благо нашої Батьківщини, до чого закликаємо і всіх наших співгромадян ", - йдеться у зверненні.
Керівники церков закликають весь український народ, без розрізнення на Схід і Захід, Центр, Північ і Південь до порозуміння та співпраці, до злагоди, єднання і консолідації у розбудові нашого спільного дому - України.

Під зверненням підписалися Філарет Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України; Володимир Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України; Любомир (Гузар) Верховний Архиєпископ Української Греко-католицької Церкви кардинал; Маркіян Трофим'як, заступник Голови Конференції Римо -католицьких Єпископів України, єпископ.
Також підписалися В'ячеслав Нестерук Президент Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн баптистів; Михайло Паночко, Єпископ Церкви християн віри євангельської України; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви; В'ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви; Василь Райчинець, Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри Україні; Анатолій Глуховський, президент Українського Біблійного Товариства; Аблаєв Еміралі, муфтій Духовного управління мусульман Криму; Якоб Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України, Об'єднання іудейських релігійних організацій України.

Нагадаємо, 25 травня народний депутат України, голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція Партії регіонів і надалі буде працювати в напрямку ухвалення закону про мови.
Як повідомлялося, 24 травня Рада завершила засідання, так і не проголосувавши за законопроект про мови через що виникла бійки між депутатами - опозиція прорвалася до президії, щоб перешкодити його прийняттю.

Джерело: Новинар
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

22:09
07-Лют-2023
США попереджають Туреччину про експорт, який вочевидь посилює військову міць росії
США попереджають Туреччину про експорт, який вочевидь посилює військову міць росії, -
19:35
07-Лют-2023
День як день
З одкровень Федорця:
«Діду, – каже онука, – у світі стільки всього відбуваєтьс
21:40
06-Лют-2023
Підрозділи ГУР МО України посилили свої можливості і досягли нових спроможностей
Головне управління розвідки Міністерства оборони України ретельно відслідковувало сит
20:47
05-Лют-2023
На Луганщині росіяни спалюють українські книжки в котельнях
Росіяни вивозять із окупованих територій Луганської області художню та історичну літе
17:33
04-Лют-2023
Черговий великий обмін полоненими
Повернули 116 українських військових. Оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, сн
16:43
04-Лют-2023
Заява Чернігівської обласної «Просвіти»: Імені Русових!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка щодо перейменування
21:39
03-Лют-2023
У битві за Бахмут прикордонники втримали рубіж й ліквідували штурмовиків окупантів
2 лютого російсько-окупаційні війська здійснили спробу прориву лінії оборони прикордо
19:35
02-Лют-2023
Музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста»
5 лютого, у неділю, об 11.00 у приміщенні Колегіуму, на Валу, відбудеться музейна зус
18:41
02-Лют-2023
Європарламент закликав ЄС працювати над початком переговорів про вступ України
Європарламент у четвер ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС працювати над початком п
20:08
01-Лют-2023
Українські воїни отримають ще 105 розвідувальних БПЛА Vector
Компанія Quantum-Systems GmbH оголосила про постачання 105 додаткових розвідувальних
Усі новини